''U'' acasa la Cluj !

lex

/ #13 Argumente juridice...

2014-07-07 13:48

Dl. Walter, ori este rău intenționat, ori este prost consiliat. Ideile vin de la șmecherii de lichidatori si avocați care au țepuit statul, au lichidat firme viabile pentru neutralizarea concurenței, au vîndut active pe sub mână, au restituit active ce nu existau, sau fără drepturi legale, șamd. ( nu intrăm în sfera DNA și DIICOT pentru că ei își vor face datoria). În vara aceasta Walter era pe punctul de a-și apropia suporterii, prin demonstrarea fidelității față de ”U”. Din cauza administratului judiciar (a cărei ideea de ”capră juridică perversă”- tot aici îmi cer și scuze, dar asta este catalogarea deciziei) totul s-a năruit. Chiar cei care niciodată nu au pus la îndoială bunele intenții ale d-lui Walter, vor deveni cei mai mari contestatari ai lui Bușcă. Ceea ce nu știe d-na ”Lichidatorescu” (care consideră suporterii o gloată de imbecili), este că cei pe care acum i-a stârnit de data aceasta, chiar nu sunt așa ceva. Desigur nu sunt din neamul ”Escu”, nu sunt hoți, nu sunt cu studii cumpărate, nu sunt șpăguitori de instanțe și de funcționari din ministere, dar NU SUNT PROȘTI, fie ei și ardeleni molcomi și mai puțin ”pigmentați” (de balcanism și de manele). Dl. Walter te-am crezut, dar acum (măi) Bușcă te-am descoperit... Ia blana de lup de la administratorul special și schimbați-o între voi, că năravul ...este cunoscut și neschimbat. Salutări din Cluj-Napoca! (Pentru d-na Anastasescu, din Provincie ”mânca-ți-aș” artificiile juridice).