REVIZUIRE BAREM - EVALUAREA NAŢIONALĂ PENTRU ABSOLVENŢII CLASEI A VIII-A 2014


Musafir

/ #65

2014-07-02 19:53

Asta e si problema , nu mai răspunde nimeni . Nesimtirea și ingoranta sunt duse la extrem , dar ceea ce e cel mai grav e ca nici nu se va întâmpla ceva , nu prea curând . Eu am avut 8,15 la romana in condițiile in care nota la matematica a fost de 10 iar media generală de 9,85 . Îmi doream sa intru in Lazar dar este evident ca nu mai am nicio șansa . Pe cine credeți ca interesează ?! Nu da nimeni doi bani. Si după ce își bat joc de noi in halul asta se întreaba de ce plecam in străinătate . Oare de ce ? Oricum m-am saturat de atâta egoism in tara asta , toți se gândesc numai la ei si mai ales la cum sa facă cât mai mulți bani (evident in mod ilegal ) in loc sa facă ceva pentru tara asta . Cât mai trebuie sa suportam toate astea , câte generații vor mai avea de suferit din aceeași cauza ? De ce trebuie sa fim mereu controlati ca niște marionete ? Este evident ca suntem împotriva sistemului acestuia si totuși suntem parte din el , il hrănim si il alimentam in fiecare zi , doar prin faptul ca il acceptam. Pe oricine intrebi zice ca este împotriva si ca el nu este parte din sistem dar simplul fapt ca accepta ca lucrurile sa fie așa înseamnă ca e parte din el si il ajuta sa existe. Deci cât timp va trece pana lumea o sa se oprească din a încuraja asta ?