Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei

Marius

/ #75 Munca fortata pentru Colegiul Psihologilor

2014-06-30 05:47

O sa spuna ca nu ne ingradesc munca sau ca legea mafiota a fost declarata constitutionala. Dar ia uitati ce sa intampla dc nu platesc birurile lor: "Pentru evitarea incidenței Art. 18, lit (b) din Legea 213/2004 privind suspendarea dreptului de liberă practică după 6 luni de neplată a cotizației, solicităm psihologilor care nu și-au achitat cotizația de membru al Colegiului Psihologilor din România pe anul 2013 și care se află în stare de suspendare, să nu formuleze comanda pentru eliberarea timbrelor profesionale pana la achitarea acesteia" (Extras din Comunicatul CPR). Deci: nu le dau banu' adio drept la munca!
Ca sa le dau banu' adica 250 RON ar trebui sa muncesc pentru ei 36 de ore gratis adica aproape o saptamana din an (la = 8 ore/zi). Tariful pe ora calculat de mine este de 7 RON adica cat se lauda ei ca au obtinut pentru decontarea psihoterapiei de la CNSAS. Dar banu asta de la CNAS eu nu il iau decat daca teoretic am contract cu medicul (aproape imposibil) daca fac nu stiu cate hartoage etc. Deci e cu totul improbabil sa fiu decontat. Atunci din ce sa le dau banu'? Mai bine iau copilului o pereche de Adidasi din cotizatia lor si ma lupt ca sa ne mai lase dracu in pace ca noi functionam pe piata libera nu spoliem colegii psihologi!