Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

IPU atunci i-am condamnat pe toti la moarte

/ #22015

2014-06-13 10:21

Daca cei care ati fost la Consiliul Judetean(in sala de sedinte), cand au venit Administratori judiciari si Cacaconducerea de la Oltchim,reamintiti-va din discutiile avute (sterile de altfel)imi iese in evidenta o fraza ,cand s-a pus in discutie ca bani sa fie platiti de la Guvern sau Ministerul Muncii ,iar raspunsul unuia din administatori a fost "NU SE POATE acum Romania face parte din UE si s-ar considera ajutor de stat ca noi nu intelegem actuala legislatie,BLA-BLA-BAAA, etc.".Si acum imi pun o intrebare, oare la CFR daca se fac disponibilizari(dupa cum se anunta din iulie 2014 de catre Sova)a 2500 de salariati cu plata de salarii compensatori, de pana la 24 de salarii, oare cum dracu SE PLATESC SALARII COMPENSATORI de la Ministerul Muncii, NU se incalca legislatia.Oameni buni, voi nu realizati ca santem pacaliti,aburiti,fraieriti de aceasta gasca politica care se numesc administratori judiciari in frunte cu guvernul Romaniei si cu Ponta,iar factori locali atat Prefectura cat si Consiliul Judetean sant partasi la aceasta manipulare ,minciuna si "MARE PRIVATIZARE", nu realizati ca am mai fost aburiti cel putin 2 luni cu aceasta lista trimisa la guvern ,iar o alta abureala cu cererea FALIMENTULUI Oltchimului, oare cine DRACULUI din judecatori Romaniei are curajul sa se pise impotriva Guvernului si sa ne accepte noua DISPONIBILIZATILOR, cererea UMILA de faliment a Oltchimului ,chiar nu relizati cat de mici am devenit.