Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

/ #237

2014-06-11 07:07

Eu cer asta de ani si ani, pe cand ruperea pisicii cu nesimtirea ungureasca nu insemna ceea ce va insemna astazi. Eu spun ca acum incercarea de a stopa si da inapoi stadiul ilegalitatilor la care s-a ajuns, nu se va putea fara o actiune hotarata, curajoasa, fara temenele si plecaciuni si daca situatia din teren o cere cei pusi sa faca ordine sa aiba posibilitatea folosirii a ORICE MIJLOACE - inclusiv AKM 47 - pentru ca altfel o sa iasa o ambiguitate, un lucru neterminat, un fiasco, o mare rusine si o demonstratie de impotenta si de dezorganizare statala. Si dupa evenimente criticile, acuzatiile nu vor intarzia sa apara si vor fi la fel de vehemente si daca este o reusita si daca e o ratare si Coana Europa se va zburli si ea, dar daca treaba e temeinic si fara jumatati de masura executata macar reprosurile si acuzele merita, au o compensatie in lucrul bine si temeinic facut, pe principiul faptului implinit. Arestarile sa fie facute doar unde este cazul deoarece vinovat nu este cine cere sau cine fura, sau cine se descurca ci a celor care accepta, care se lasa furati si dau semnal ca se poate obtine din ce in ce mai mult. Arestari ar trebui mai multe si mai rasunatoare in randurile celor care inca intreaba ca niste boi autentici daca o sa duca ungurii Ardealul la Budapesta. Si se mai cred si mari mistocari si interesanti cand intreaba asta neintelegand ca de fapt sunt niste boi patentati.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...