Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
ueeeee |
/ #21471 Re: Re: Re: Re: un bagator de seama2014-06-01 17:48#21470: - Re: Re: Re: un bagator de seama sa nu te superi, dar penalitati de intarziere, dobanzi, etc. nu obtii decat daca declari neconstitutionala legea insolventei. iar pentru un asemenea demers trebuie bafta si ceva banuti pentru ca pentru muritorul de rand procesul dureaza o vesnicie... iar restul institutiilor statului nu o mai pot face. doar jegosii de parlamentari... asa ca ne putem uita lung dupa ponta, blaga, antonescu & co. iar bugetul statului nu poate aduce banii. ceea ce a spus madam cacampeanu a fost o aberatie. daca era cum a spus ea, atunci statul ar fi avut voie sa aduca aport capital de lucru inainte de declansarea insolventei... asa ca informati-va in legatura legea societatilor comerciale, legea ajutorului de stat, legea insolventei, tratatul de aderare la ueeeee si inca ceva legi si tratate... dar recuperarea poate avea ceva sanse de succes in functie de data inscrierii la masa credala (daca s-a facut asa ceva), inexistenta unui program de reorganizare si programul de plata, toate documente aprobate in principiu de comitetul creditorilor si depuse la dosarul de insolventa. asa ca luati pixurile si ceva hartie sa cerem consultarea acestuia la tribunal.
|
|
Petiții promovate de alți utilizatori
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
24464 Creat: 2025-02-03
Cerem demiterea lui Florin Talpan din funcția de jurist al CSA Steaua București
1164 Creat: 2025-06-28
Retragerea "Ordonanței Sărăciei" și protejarea personalului din instituțiile publice de cultură
1099 Creat: 2025-06-30
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
14794 Creat: 2021-04-05
Bursele olimpicilor – investiția în viitorul României, nu o cheltuială!
1342 Creat: 2025-06-27
Declararea Târnăveniului și comunelor afectate ca zonă calamitată
1008 Creat: 2025-06-23
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
22007 Creat: 2025-05-26
Stop abuzului față de puiul de ligru de la grădina „Arca lui Noe”!
314 Creat: 2025-06-28
Demisia Mihail Neamțu!
2602 Creat: 2025-06-25
Spunem NU redeschiderii gropii de gunoi de la TITU!
548 Creat: 2025-06-26
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4147 Creat: 2025-06-14
REVENIREA LA REGIMUL PIETONAL AL STRĂZII MIRCEA CEL BĂTRÂN ÎN WEEKEND
208 Creat: 2025-07-02
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12697 Creat: 2025-06-04
Grevă generală -Ministrul David trebuie să plece!!!
371 Creat: 2025-05-21
CEREM RELUAREA LUCRĂRILOR LA BARAJUL RĂSTOLIȚA
147 Creat: 2025-07-02
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
1233 Creat: 2025-06-23
„Salvați Cultura – Nu distrugeți spectacolele cu taxe aberant de mari!”
137 Creat: 2025-07-01
ROMÂNIA NU-ȘI SACRIFICĂ COPIII!
428 Creat: 2025-06-25
Sprijin pentru persoanele cu dizabilități care folosesc concentrator de oxigen: compensarea costurilor la energie
125 Creat: 2025-07-01
Mărturii despre contribuția pozitivă a domnului profesor Dan Popescu la cursul „Comunicare și negociere în afaceri"
119 Creat: 2025-07-02