Spune Nu abrogarii articolului 253 din Legea Educaţiei Naționale

Elena

/ #747 Art. 253

2014-04-09 12:18

Nu este vorba ca nu esti in stare sa iei examenele, dar scolile nu le scot pt titularizare ca sa cunoasca oamenii inainte de a-i titulariza. Mie nu mi-a cerut nimeni nimic si am fost dorita la scoli pentru seriozitate. Si nici nu am intalnit pe cineva acceptat pentru pile. Anul acesta urma sa dau titularizare din nou si eventual sa raman in viitor titular undeva. Acum nu mai am nicio sansa. De ce sa ma mai duc la titularizare ca proasta daca nu sunt locuri titularizabile? E o nebunie! Prefer sa ies din invatamant. Cat sa dau titularizari pana voi gasi un post titularizabil? Am copii, anii trec, salariul e mic...nu merita. Si uite asa elevii vor avea mereu alt profesor, iar profesorii buni vor iesi din invatamant cu totii! Unde este stabilitatea care aduce rezultate? Copii de la scoala mea au avut mereu alt profesor si nu stiu nimic la materia respectiva. Asta vi se pare o solutie? Fata asta, Sidonia, e o complexata, o incapabila. Si eu credeam inainte ca este totul pe pile, dar nu e chiar asa. Iar cu art. 253 au intrat titulari multi oameni de exceptie, care altfel s-ar fi pierdut. Acum, sa mergem frumos de manutza ca prostii, sa dam gramada titularizari pana la 60 de ani!!! Pana la pensie!!! Daca madam Sidonia asa vrea... A luat si ea o data nota mare la titularizare si gata, s-a ofticat. Distruge-ne pe toti, profesori, elevi, parinti, ce iti pasa tie? E clar ca nu ai familie! Sa ii fie rusine!