Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #19537 Re: Re: Şefime redusă cu scandal la Combinatul Oltchim

2014-04-09 10:57

#19531: PIROLIZA. - Re: Şefime redusă cu scandal la Combinatul Oltchim

Păreri diferite ale sindicatelor

Nu toţi sindicaliştii sunt însă de acord cu protestul SindicatuluiVictoria. Ionel Vâlcea, vicepreşedintele CNS Cartel Alfa, susţine că decizia administratorului judiciar şi a Ministerului Economiei trebuie respectată. ”Noi nu ne-am alăturat acestui protest, iar eu consider că această decizie de restructurare a directorilor este salutară. Înţeleg că acolo au protestat vreo 30-40 de oameni de la SindicatulVictoria, care nu este reprezentativ, şi nişte susţinători ai directorului Pârvu. Noul ministru al economiei trebuie lăsat să lucreze şi eu am încredere în el. Din discuţiile pe care le-am avut recent la Ministerul Economiei, am văzut că se caută într-adevăr soluţii pentru Oltchim. Una dintre ele este să se găsească rapid 15 milioane de euro pentru finanţarea companiei”.

 

 

===========================================

 

 

Noi?

pai sa ne explice lideru vincea cit de reprezentativ este el si pe cine reprezinta.

Cum si-a batut joc de cei din menchim si cum ii spala sosetele lui diculoiu si lu roibu

si nene vincea sa sti ca victoria nu a protestat impotriva reducerii organigramei de-aia spun ca esti un mare bou.a protestat pentru prezenta lui mardare lui spiru.

esti un jegos ordinar care alaturi de popescu vati batut joc de oameni aia

spune mai bine ca ai tras sfori la minister tu in calitate de jegos al acestuui oras ca doar doar revine roibu