REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT - ROMANIA


Musafir

/ #59

2014-02-19 20:49

Eu am fost soldat la revolutie, eu si colegii mei s- au dat la o parte in fata civililor la palat la Ceausescu si dupa noi s-au dat si ceilalti si asa a fugit Ceausescu si dupa aceea am fost la televiziune, am aparat-o si dupa ce a fost ucis Ceausescu au venit niste civili la noi si ne-au spus asa: veti vedea voi ce drepturi ve-ti avea, uite ca au trecut atitia ani si nu am avut nici un drept , numai cel de a fii umiliti si saraciti in propria tara, daca spunea cineva la acea vreme unde o sa ajungem nu ar fi crezutvnimeni, toata industria si economia tarii a fost distrusa si hotii conduc tara si ei si inca 10 generatii viitoare o duc ca in paradis, stiu multe din perioada revolutiei si tot ce sa intimplat atunci dar nimeni nu vrea sa stie adevarul, sper ca intr-o zi si tara noastra sa fie condusa de cine merita si sa faca ceva pentru viitorul nostru, alt fel Romania va fii parasita de toti cei care au putere de munca si o oportunitate afara si in tara vor ramine numai pensionarii, a ramas numai speranta, va multumesc pentru rabdarea cu care a-ti citit parerea mea.