Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #25270

2014-01-18 14:11

Jos Bsesucu ptr ca stie numai sa fure.Nui ajuta cu nimic pe Romani ce sint esiti in afara Tari.Consolatele Romane stie numai sa incaseze bani pe certificatele roamnaesti la copii ce sint nascuti in alte tari Exempul meu.AM FOST LA CONSOLATUL ROAMAN DIN TORINO SAI SCOT CERTIFICAT ROMANESC FIULLUI MEU.Stiti ce mia zis Domnul Consol Arsitide Sofroane sai dau 200 de euro sau daca nu avem  acei bani. Sau daca nu singura varianta este sa   renutam la cetatenia copiluli nostru.Ce consol poate sa mai fie si ala cind le spui cetatenilor tai sa renute la cetatenia romana.Cind defapt fiul nostru este nascut aicea in Torino nu am platit nimic si nea dat si certificatul italian gratis.ASA CA NOI CE SINTEM ESITI DIN TARA NU O MAI PUTEM NUMI ROMANIA PTR CA TOTI SINT NISTE HOTI.Lasati sa mai vina si alti in locul vostru. O mare parte din Romani maninca pe la Bisericele italienilor si dorm pe strazi.Eau lasat liberi pe Romani sa plece exact cum sint caini vagabonzi in bucuresti, asa sint romani aiceea  unui dintre ei.ITALIENI LE DAU SA MANICE LA TOTI NU FACE URA DE RASE CA ALA ESTE ROMAN MAROCHIN SAU ALBANEZ SAU NEGRU LA TOTI LE DAU SA MANICE.OMUL ESTE UMILIT MAI RAU CA ANIMALE DIN ITALIA.Pentru ca la astia animale lor dorm in case si le cumpara mancare de la magazine.