Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #21603

2014-01-17 22:32

Meseriasii De la presedintele pantofar,m-am ales cu rabdarea de a sta in bocanci,asta pana la un moment dat.De cand cu presedintele marinar,greu ma abtin sa calatoresc departe,desi i-mi vine sa o fac,sunt chiar poftit.Urmatorul presedinte ma astept sa fie,de ce nu poate,bucatarul 'MasterChef',care in campanie cu siguranta ne va ura,'Sa mancati bine!'.Slogan cu priza la romani,cu reusita cred de,50% plus un gurmand,adica eu.Pana la alegeri,probabil scarbit de atata ingurgitat de sila,cu bila incarcata,sigur voi fi la regim si nu vor mai avea atingere la mine,astfel de meseriasi.Dovediti de vremuri,incompatibili cu cea mai inalta functie in stat,meseriasii sa nu-si mai bage nasul unde nu le fierbe oala,scutindu-ne de nepriceperea lor,macar o generatie.Tepesul din mine se gandeste la tine doamne,de-ai veni sa imparti niste dreptate,doar ca acum se numeste justitie si cica e independenta,imparte-o tot in doua cete,nas cu ei,nas fara ei.Unele tepe tu doamne,ca sa le ascuti mai fin,una tine pentru nasu,apoi sa-mparti fin cu fin.N-as fi,ori n-as mai fi?...This is the question.