Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

MIA

/ #13035 Stimati Domni Gadea,Badea si Ursu

2014-01-17 11:41

Mi-e rusine cu presedintele Basescu!!!!
Ca cetaten al acestei tari pot spune ca ma simt tradata,tarata prin noroi prin toata Europa si in toata Lumea de propriul presedinte.Am avut ocazia sa vizitez cateva tari din Europa si vreau sa va marturisesc, cu regret, ca dupa terfelirea imaginii tarii de catre Basescu si Macovei mi-a fost rusine sa mai spun ca sunt ROMANCA, deoarece noi romanii suntem priviti de Occident cu neincredere ,iar acest lucru se datoreaza foarte mult celor doi. Dumnezeu stie cand vom scapa de acesta imagine terfelita si dupa cum prevad acest lucru se va adinci si mai rau pentru ca-l vad capabil de niste lucruri oribile,dupa cum a demonstrat-o si cu ziaristul de investigatie de la Antena 3. Deci ma gandesc cu GROAZA la ce ne mai asteapta in urmatoarele luni. Cei de la USL ar trebui sa vada ca sunt judete in tara (de exemplu Sibiu) unde institutii importante sunt conduse tot de PDL si UDMR, iar cei de la PNL stau doar cu propunerile de ocuparea functiei in dosarele de la ministere.Cum sa nu aiba Basescu puterea daca atat la centru cat si in teritoriu conduc TOT AI LUI!
Faceti ceva ca altfel e VAI DE NOI!