Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #12899

2014-01-17 11:29

poate ca ar fi timpul ca U.S.L. sa se trezeasca din amortirea care i-a cuprins dupa cistigarea alegerilor din 2012 si sa adopte masurile legislative necesare pt. a putea lupta cu Basescu si altfel, nu numai prin declaratii de presa ca vezi doamne ce dictator rau e Basescu,si cum face el rau Romaniei(si face foarte mult rau),dar cand e sa trecem la fapte ne impiedica ba Europa,ba SUA,ba Curtea Constitutionala si mai stiu eu cine.Deasemenea d-nul Antonescu ar face bine sa se trezeasca si sa-si aduca aminte ca doreste sa devina presedintele Romaniei in acest an cu voturile noastre a celor care nu mai suntem pacaliti de propaganda basista(vezi Pora,Turcescu,Cartianu,Cristoiu,Mircea Marian si multi altii) si sa nu mai faca pe fata mare ca vezi doamne el nu declara nimic de justitie ca se supara nu stiu cine,ca el nu stie si nu vede nimic din ce se intampla in jur.Asta daca nu vrea sa-si atinga obiectivul cu sustinatorii lui Basescu,mai stii? Tot se pronunta toti ca vor o justitie independenta, dar nu fac nimic in sensul asta,ca de exemplu introducerea raspunderii patrimoniale a magistratilor si procurorilor(gresit asimilati magistratilor),fapt care i-ar face sa se gindeasca de 2 ori cand dau sentinte sau intreprind masuri la comanda politicienilor care incalca DREPTURILE OMULUI ,si apoi cand cei nedreptatiti castiga la CEDO STATUL ROMAN e cel care plateste,ei fiind bine mersi,uneori chiar avansati in functii(vezi cazul Morar ajuns sef la dna si apoi judecator la CCR).Deasemenea n-au itreprins nimic pt. a modifica articolul din Codul Penal care aduce grave prejudicii libertatii de expresie si implicit DEMOCRATIEIi in tarisoara noastra,prin care ni se interzice dreptul constitutional de a ne exprima liber si a critica deciziile unei justitii care sa dovedit in atatea randuri ca e departe de a fi perfecta, lucru confirmat de numeroasele decizii ale CEDO care arata ca in Romania justitia incalca in mod repetat drepturile si libertatile fundamentale ale omului.