Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #20344

2014-01-12 09:36

Nu mai scapa aceasta tara de blestemul basescu? L-am suportat pe ceausescu 25 ani dar cred ca acum este mult mai rau. Multe mizerii care i-au fost facute acestei tari de catre basescu si sleahta lui nu si le-a permis regimul dictatorial al lui ceausescu. Aceia pastrau o minima aparenta si nu faceau totul asa pe fata fara frica de a li se intampla ceva rau. De ce nu se intreaba americanii de unde are familia basescu atatea proprietati, cum au fost dobandite, si de ce nimeni din cei apropiati lui basescu nu sunt macar cercetati in legatura cu averile imense acumulate in aceasta perioada cand romanii au saracit si o duc di ce in ce mai greu si familia si apropiatii lui prospera facand afacer in mare masura cu statul. Pe acestia nu-i intreaba nimeni de sanatate , iar pe Nastase il baga in puscarie de doua ori cu dosare si probe inventate.De ce nu se intreaba americanii care brusc nu mai pot trai de grija statului de drept din Romania cum este posibil sa condamni un om pe baza unor probe inaxistente si sa nu ai voie sa comentezi acest lucru. nu este clar a cui este justitia din tara asra? Dar serviciile secrete, dar curtea constitutionala, dar d.n.a, dar a.n.i ? Asa se procedeaza si in America? Si daca da, n-ar fi mai normal sa-si duca americanii grija lor? Am incredere ca acest popor greu incercat va sti sa-si ia soarta in mana si vom scapa de acest blestem numit basescu, ca votul celor 7,4 milioane de romani sa nu mai fie batjocorit de nimeni niciodata.

se