Abuzurile din Romania trec oceanul

ala care

/ #18494 noi va sustinem voi aratati-ne ca nu v-am sustinut degeaba

2014-01-11 18:46

noi va sustinem dar poate ati uitat de ce a castigat basescu alegerile cand a candidat prima data, va aduc eu aminte: sa numai castige jegosii de psd-isti pentru ca au facut cam ce fac si astia acum, voi majoritatea nu vedeti decat bucurestiul (care o duce bine fata de restul tarii) dar nu aveti viziune asupra intregii tari, din cauza asta vrem urmatoarele lucruri sa se intample pentru a ne dovedi ca sunteti pusi pe schimbare si nu vreti doar "CIOLANU" sa furati si voi (va stiti voi):
1. toti cei care au facut parte din pdl sa nu mai fie primiti in nici un alt partid de la putere, nu de alta dar e la moda ca primarul si oamenii importanti din orase, comune si sate sa se dea dupa cum bate vantul
2. aceleasi personaje din pdl care au furat sa faca puscarie si sa le fie confiscate averile daca nu pot justifica bunurile si ma refer si la rude ( de unde a avut bani un pustan de 18 ani sa faca 3 firme si sa le mai si mearga de ex sau nu stiu cate case de milioane de euro si masini, nu poate justifica se confisca) si uite bani la buget
sa nu-l uitam pe premier care a facut declaratie televizata in parlament cu incurajarea femeilor sa faca avort "pentru binele financiar al statului" declaratie care nu tine cont de dreptul familiei si incurajarea natalitatii in romania dar doamna elena udrea a 'spart' pe situl romania suma aia care nu imi mai aduc aminte cat era dar iti sta mintea in loc atunci cand o auzi (ne facem ca uitam cand a furat bani si a mai si recunoscut ca a facut-o pentru partid dar nu a patit nimic) astia 2 puscarie si confiscarea averilor desi sunt sigur ca multi romani ar gasi prea blanda propunerea mea si aici ma refer la romanii care chiar o duc greu
3. asta ar fi optionala dar nu de nerealizat: desfiintarea partidelor politice, alegerea senatorilor sa se faca din impartirea numarului lor cati sunt la judete si din fiecare judet sa se aleaga x oameni care sa ne reprezinte in guvern, odata cu desfiintarea partidelor sunt sigur ca o se imputineze si coruptia si noi o sa fim pe drumul cel bun
4. televiziune care transmite in direct din sala de sedinte sa stim si noi ce fac alesii nostrii pe care i-am votat si ne reprezinta ca doar sunt ai nostrii ai romanilor
5. dotati politia cu arme capabile nu cu armele de acum 50 de ani si lasati-i sa isi faca treaba ca in state, mariti pedeapsa pentru coruptie la 100 de ani fara posibilitatea de eliberare conditionat si fiecare o sa-si faca treaba dupa ce sunt "pititi" cativa
faceti lucrurile astea si noi vom stii ca v-ati gandit la noi si vom fi multumiti si impacati cu noi insine si cred ca si voi, doar asa vom stii ca nu v-ati gandit la 'ciolanul ala' atunci cand ne-ati promis ca de vorba aia "smecherul promite, prostu il crede"