Abuzurile din Romania trec oceanul

manole
Musafir

/ #5351

2014-01-09 21:05

...sunt as putea spune,un om care din tinerete(acum sunt la 69)am visat la tara numita America,care pentru mine reprezenta,cea mai democratica tara,o tara de vis, prin calificarea ce am avut norocul sa mi-o insusesc sa ma aflu timp de 20 de luni in SUA.
In deplasarile din SUA, am intalnit oameni minunati si foarte muncitori dar foarte putini erau interesati de politica si nu prea ii intereseaza mai ales ce se intampla in Europa aceasta fiind obligatia guvernului.
Din pacate acum,de o buna perioda de timp administratia SUA nu este cu adevarat informata de starea natiunii Romane,avand ca presedinte o persoana foarte conflictuala si demis real de popor, dar prin sprijinul,primit si din partea administratiei americane care nu a fost bine informata (sau poate asa doresc americanii desi poporul a dorit altceva )
Interventiile trimisilor americani de pana acum
in Romania arata ca au fost informati numai de administratia presedintelui roman,iar discutiile cu celalti reprezentanti ai guvernului USL ales de PRIN DECIZIA ALEGATORILOR ROMANI,se fac prin chemare la ambasada SUA, amintind de vechile interventii umilitoare ale fostei UNIUNI SOVIETICE! nu pot reprezentantii ambasadei,sa intrebe, despre ce-ia ce nu inteleg decat sa vina cu trimisi care nu cunosc decat informatii incorecte trimise de angajatii administratiei prezidentiale si condamne pe nedrept orice hotarare a guvernuluiROMAN

Acest domn ce tine loc de presedinte, nu a pus caramida pe caramida in toti acesti ani( a stat doar cu batul printre ulucile gardului) si nu numai eu dar multi altii considera ca este cel mai mare dusman al propiului popor,(aduceti-va aminte cu cata rautate si sadism anunta taierile de salarii si pensii!!!) ca el insusi stie ca este foarte urat de popor!
El cere ca sa fie lasata justitia sa-si faca treaba!(dar el da ordine ce sa se faca!)"luati mana de pe justitie"(ca-i a mea)clameaza ca numai el poate sa intervina !