Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #3581

2014-01-09 20:30

Am semnat petitia ,dar am unele observatii
-petitia nu este redactata corespunzator,are fraze foarte lungi si daca cineva o citeste(eu cred ca,nu!)nu are rabdare (ca asa sunt personalitatile importante!)sa o urmareasca.Nu mai vorbesc ca atunci cand frazele sunt lungi si traducerea ar putea produce incurcaturi.
-petitia ar trebui ca succint sa faca referire si la modul in care institutiile de baza ale statului(Parlament,guvern)sunt badjocorite sistematic de presedinte si instrumentele lui(curte const,d.n.a,a.n.i)
- si nu in ultimul rand-daca avem sange -sa le reamintim ca interventia lor de anul trecut impotriva a90% din populatia care a votat, a fost una nefericita care a dus ca simpatia poporului pentru americani sa scada substantial trezind chiar un sentiment antiamerican.
Nu o luati in nume de rau,dar cand spun sa incercati sa schimbati frazele si sa fiti mai concisi ,stiu ce zic.Celelalte chestii de care am scris ....stiu ca nu o sa le puneti pe tapet ,desi DV sunteti jurnalisti ,nu politicieni si nu trebuie sa fiti chiar asa de protocolari ,fiindca nici ziaristii din tara lor ,nu sunt.SUCCES!