APEL CĂTRE NAŢIUNE: Forţaţi societatea civilă să se organizeze!

1234

/ #37 Cu respect pentru cei curajosi!!!

2013-11-18 14:19

Din pacate romanul se teme in ziua de astazi pentru ziua de maine,am ajuns sa fim sluge la cei ce i-am ales..toti sunt o apa si un pamant din cei ce ne conduc tara acum si vinovati suntem pentru tot raul ce ne inconjoara acum..Suntem sluge la straini pentru ca aici am ales sa venim [prin tari straine] si nu ne-am gandit la cei ce vor ramane acasa,sau daca ne-am gandit la ei,ne-am gandit doar la familiile noastre a celor ce am plecat peste hotare si atat.Putini sunt cei ce se gandesc si la ceilalti romani,avem insa nerusinarea sa ne negam tara,sa ne facem neamul de ras,sa furam si suntem priviti precum niste animale salbatice aici peste hotare..Ne facem rau unul altuia intre noi romanii,insa nu uitati k cei adevarati sunt cei ce lupta pentru tara lor in tara lor ..Sunt unul dintre acei romani kre am plecat s muncesc in strainatate pentru a-mi face o situatie mai buna financiar pentru k in ROMANIA nu reuseam sa-mi fac o familie,o casa,sa-mi iau o masina din salariul ce-l castigam...Acum insa dupa 10 ani ma intorc acasa sa-mi construesc o casa,sa am o masina de cateva mii de euro,sa port haine scumpe,si in jurul tau sa ai oameni ce nu au o bucata de paine sa-si puna pe masa la copii..suntem egal cu cei ce ne conduc tara cu cei ce ne-au furat si ne-au adus in starea in care suntem acum...Chear daca aici mi-a fost greu sa-mi strang un ban..si toti o stim cum este strainatatea,dar ce folos sa te intorci acum in tara cu bani printre cei saraci? Avem insa puterea sa spunem STOP coruptiei,STOP mafiei,stopSTOP guvernantilor STOP GRESELILOR si sa ne salvam tara punand mana de la mana si ajutandu-i si pe cei anevoiosi? Si sa nu uitam ca cei ce acum nu au un colt de paine sa dea la copii sunt cei ce au ramas cu greul de 20 ani in spate,ei sunt romanii care au curajul sa lupte in continuare,ei stiu adevarul in ROMANIA,iar noi cei plecati peste hotare ar trebui sa ne intoarcem si sa ne aparam neamul de hotii si mafiotii care nevand acum tara ,si sa fim alaturi de cei saraci si nu sa ne LAFAIM IN VILE SI RESTAURANTE,MASINI DE LUX,VACANTE LA MUNTE SAU MARE,PLASME,LAPTOPURI,IF in ROMANIA umplundu-le buzunarele patronilor care candva au fost cu functii prin partide,guverne si fosti securisti,comunisti ai epocei Ceausiste,e.t.c..Sa ne trezim la realitate,pentru ca asta facem de fapt noi cei plecati in strainatate,atunci knd ne intoarcem acasa! RESPECT PENTRU Patronii cinstiti din Romania,si STIMA pentru toti romanii cuviinciosi,harnici,si drepti,de la tara sau de la oras !