Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

DA EUTANASIERII CAINILOR!!!

/ #324 Ana

2013-09-06 18:48

Serios ca nu va inteleg. Unde traiti oameni buni??? Stau de 5 ani in Bucuresti. Am fost in situatii in care eram efectiv inconjurata de caini. Cand ii vezi ca vin spre tine, te panichezi, incepi sa tipi si te rogi cat poti tu de mult sa scapi teafar si nevatamat. S-a pus cineva vreodata in pielea bietului copil? Puneti-va doar pentru o fractiune de secunda. Cat o fi suferit saracul... Mi se face pielea de gaina doar imiginandu-mi. Nu se poate asa ceva. E inadnisibil. Si nu numai in Bucuresti se intampla asta. E normal sa mergi la spital si sa nu poti sa ajungi in incinta spitalului din cauza unei haite de caini? E normal sa vii la o ora mai tarzie acasa si sa stai cu frica si cu ochii in toate directiile ca nu stii de unde o sa apara o javra??? Mie nu mi se pare deloc normal asa ceva. M-am saturat sa se pune viata cainilor mai presus de cea a oamenilor. Ce ar fi facut fiecare dintre voi daca s-ar fi intamplat in familia lui o asa nenorocire? Ramai cu siguranta marcat pe viata. In concluzie, eu zic DA EUTANASIERII fara nicio retinere. Si asta cat mai repede - inainte sa se mai intample alte tragedii.