Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Popescu Daniela

/ #118 Re: Pentru presedintele Curtii Constitutionale

2013-09-04 08:48

#20: Bogdan Toparceanu - Pentru presedintele Curtii Constitutionale

Da, corect, in tarile CIVILIZATE si unde se aplica legea eutanasierea nu inseamna un camp plin de caini ce sunt omorati cu batele DAR din pacate in Romania asa se procedeaza, din motive subiective si pur criminale. De ce sa eutanasiezi acel caine intr-un cabinet veterinar cu injectia la indemana, fara sa sufere? Nuuuuu, hai sa-ti arat atunci o gramada de oameni care ii otravesc cu furadan, oameni care ii impusca, oameni care ii lovesc cu lopata, tarnacopul, picioarele si o gramada de morti cumplite, care, imi pare rau, nici celui mai mare dusman al meu nu i-as dori asa ceva niciodata!

Si haideti sa va mai spun o chestie. Cand eram mica am avut un caine maidanez care il tineam langa bloc. Dupa un an si ceva mi-i l-au luat hingherii. L-am cautat eu si cu sora-mea disperate in acea zi si apoi am decis sa mergem la adapostul unde stiam ca sunt cainii luati de hingheri de pe strazi. Mi-am recunoscut cateaua si am dorit sa mi-o iau inapoi. Chiar o aveam ca sprijin si pe mama mea care vroia sa-l adopte, de data asta in casa si nu m-au lasat aia de acolo. M-au tot dus cu zaharelul si pe mine si pe parintii mei la telefon si in persoana ca a treia zi sa aflu ca au eutanasiat-o. Spune-mi tu mie, este drept ce s-a intamplat? Adica mica fiind, vroiam eu si parintii mei sa o luam acasa din locul ala ingrozitor 3/3 si sa-i ofer un camin adevarat si mi-a negat acest drept, a trecut peste dorinta mea si a parintilor mei si au eutanasiat-o. Prin urmare, daca voi credeti ca acei caini care sunt dusi la adaposturi sunt asa de usor de "Luat" inapoi va inselati amarnic. Ii eutanasiaza rapid. Si uneori nu cu cele mai bune metode posibile ci in niste chinuri greu de descris