NU CIANURI LA ROSIA MONTANA

politica fara acoperire si neadevar

/ #12 manifest spontan

2013-05-18 18:23

ehe d-lor parlamentari , unii meritati sa fiti domni altii nu , cine se simte ...daca se simte ....am mereu dat inapoi , si pus pumnul in gura si reprosat ca sant frustrat ...; nu am cui sa zic ce gandesc asa ca le scriu , sant altii mai destepti ca mine , eu zic ce gandesc cat mai pot , ca maine , poimaine vin unguri / secuii si o sa zica "ciocu mic ca esti in ungaria "nu in romania , pai dc te duci la oradea ,satu-mare ,covasna , harghita , cluj esti in ungaria nu in romania iti trebuie translator daca te duci la hotel , mergi pe strada , iti tb dictionar ungar - roman dc exista ; e posibil asa ceva ? acum se va schimba constitutia ---numai e romania stat unitar si indivizibil -strainii or sa vina sa ne cumopere pamanturile , ajungem scalvi in tara noastra - pai da am ales schimbarea , nu? paduri , nu , aur nu , petrol nu , mai avem sarea si marea si dunarea ca granita naturala dpcdv international ; nu am nimik cu nici un strain , dar sa nu atenteze la nationalitatea , limba sau ortodoxia noastra daca atenteaza tb luate masuri ; nu sa asteptam sa mancam ce zice bruxelles -ul , fara mici, fara aia , ci aia cxa vreau eu ca nu are ...ridicol ; oricum cand o ajunge cutitul al os , atunci sa te tii , ca vine romanu ca el nu rabda sa fie calcat in picioare decat cat tb si sa sara calu" , sa nu se mai tina cont de istorrie , zic de unguri - ei sant popor migrator , nu ca noi care am stat aici si ungurii ne-au gasit aici nu ei pe noi dc se modif istoria e altceva dar ...e pacat ; petrom , mine , aur , gaze , mare , "conducatorii nostri " nu aud au ceara in urechi , sa se vanda pe ei , cine ii cumpara ? noi cumparam gaze , dc ? de fraieri zic eu ,fiecare legislatura care soseste din neant schimba si modif ce au facut vechea legislatuyra , tb continuitate in tot; paduri , aur , petrol , pamant vandut la oferta pai ar tb sa ne vindem si noi pe noi la pachet cu toata conducerea tarii indif de cum politica , mie o ,,,,,,,,,,