Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Alain Prost

/ #1606 si totusi...

2013-03-05 13:04

Acuma, daca vrei sa ne ardem in arogante, as putea sa-ti raspund cu o intrebare : scopul SLO care a fost? Care este? Pricepi ca o parte din situatia de acum se datoreaza neimplicarii SLO in toti acesti ani?

Stii de ce neimplicare? Pentru ca Diculoiu, Marcu, Prisecariu au fraternizat cu onor ex-conducerea? E normal? Ca de moral... nu mai discutam (banuiesc ca stiati de mult ca dl Diculoiu era inclusiv actionar la Protectchim=capuse)!

Raspuns la intrebarea ta : Victoria este o alternativa viabila, decenta, normala si corecta la ceea ce voi ati numit sindicat in toti acesti ani. Este o miscare, legala, la care e dreptul fiecaruia sa adere sau nu! Este o chestie democratica si e foarte bine ca exista!

 

Vorbind de democratie este evident ca nu este treaba noastra si nici nu avem cum si nici nu e normal sa il schimbam noi pe Diculoiu; teoretic asta sta in puterea membrilor; practic doar in puterea lui Dumnezeu - desi, cred ca a opusului, ca altfel nu-mi explic!


In ceea ce priveste treaba cu gramatica imi permit sa-ti spun ca, in acest fel, cam vezi nivelul interlocutorului.... (asta pentru ca am apucat sa-ti citesc art postat, cel cu batutul apei in piua - chiar daca l-ai sters intre timp) !