Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Iliescu Eugen

/ #229

2013-02-27 23:15

Sunt dl Iliescu Eugen primar al comunei Dobromir jud. Constanta si va aduc la cunostinta urmatoarele : In urma cu 4 ani in unitatea dumneavoastra l-am adus pe Luca Stelica cu o problema grava la picioare ,in acelas timp Luca Stelica fiind persoana cu dizabilitati si pensionar pe caz de boala. In spitalul Eforie Sud Luca Stelica a fost operat si tratat cu cel mai mare profesionalism posibil , astfel incat nu pot decat sa le multumesc eu ca si primar al comunei Dobromir din toata inima pentru profesionalismul si pricepereacu care l-au tratat pe Stelica. Astazi dupa 4 ani de la operatie m-am prezentat la Dl. Doctor Cucu , cu Stelica sa ii scoata tijele. Dl doctor ne-a primit cu aceeasi caldura si l-a recunoscut pe Stelica dupa 4 ani, persononalul auxiliar , si cadrele medii l-au recunoscut pe Stelica . Am gasit unitatea medicala Eforie Sud intr-o stare jalnica. Ceea ce ma indurereaza si ma revolta profund. Nu se poate concepe ca spitalul Eforie Sud sa dispara din sistemul sanitar ,al judetului Constanta, intr-un cat mi-am dat seama ca in acest spital sunt oameni care fac minuni pentru pacientii aflati in suferinta . Asadar consider , ca aceasta unitate spitaliceasca isi are rolul ei castigat si recunoscut in zeci de ani , astfel incat este o crima in a desfinta aceasta unitate. Imi asum aceasta declaratie cu toata responsabilitatea pentru care o si semnez.