Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

fara nume

/ #1306 demisia

2013-02-23 01:30

Am fost in sindicatul Victoria pana zilele trecute cand mi-am dat seama ce prostie am facut.Ne-au pacalit Cernev cu Burdoaza si Emil ca va fi bine.In prima faza asa am crezut pana am vazut dedesupturile activitatii lor.Imi este jena se spun mai multe pentru ca am fost de acord cu unele din intrigile lor.Se bazeaza pe gorilele de la propen care au obtinut nenumarate avantaje.In prima faza am luptat pentru inlaturarea lui Roibu pentru ca acum sa luptam pentru inlaturarea lui Balan.Cernev se ia dupa cum bate vantul sau dupa comenzile primite.Dupa atatea luni de la infiintarea sindicatului pe fondul nemultumirilor salariatilor pentru fosta conducere abia s-au strans 500 membri in conditiile in care multi au fost fortati sa intre.Am crezut ca vom rupe sindicatul Liber.Acum dupa ce din pacate ne-am convins,multi o sa plece din Victoria.Am plecat la Solidaritatea pentru ca ei sunt singurii uniti din combinat si nu s-au vandut nimanui.S-a vazut ca la grevele la care au iesit transporturile s-a reusit obtinerea de drepturi la restul a fost o vrajala.La Diculoiu nu merita sa te duci ca este vandut si ala cu totul.Deasemenea nu pot sa va spun dedesupturile grevei foamei si chinurile pentru a iesi din greva vineri.Liderilor de la Victoria plecati acum pana nu este prea tarziu si nu va linseaza lumea pentru promisiunile si minciunile spuse.