Varianta de ocolire a Municipiului Bârlad - Șosea de Centură
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Varianta de ocolire a Municipiului Bârlad - Șosea de Centură
|
Musafir |
#12016-09-02 10:25Disperarea și îngrijorarea că nu contează dacă mai locuim ( supraviețuim) în așa-numitul oraș Bîrlad! Noroc de spiritul înaintașilor, altfel, ar fi fost de mult doborât de traficul "mult prea greu", ce l-a mutilat. |
|
| |
|
Musafir |
#22016-09-02 10:34Pentru ca este nevoie urgent de aceasta investitie. |
|
| |
|
Musafir |
#32016-09-02 10:38Pentru un oraș liniștit! |
|
| |
|
Musafir |
#42016-09-02 11:01Pt.o fluidizare a traficului greu care ne face viata un calvar |
|
| |
|
Musafir |
#52016-09-02 11:04Pentru un oraș care după realizarea centurii de ocolire va avea liniște, artere principale cu asfaltul în stare buna și fără pericol de a fi călcați de mașinile de mare tonaj pe trecere de pietoni. |
|
| |
|
Musafir |
#62016-09-02 11:14Pentru ca este o idee super ,nu mai trec tirurile pe Bulevardul Epureanu sa zguduie toate blocurile,strada aia e rupta in doua de tiruri ,mai liniste in oras ,mai liber ,sunt multe motive ....Si poate ajungeti si pe Epureanu sa faceti strada aia ca nu se poate asa ceva rupi masia daca faci doua ture |
|
| |
|
Musafir |
#72016-09-02 12:12E ultra necesara! |
|
| |
|
Vali |
#82016-09-02 12:14Nu ar fi bine sa stim si noi ce planuri sunt pentru aceasta ruta ocolitoare? Cum sa semnezi o petitie online fara sa ai o minima aducere la cunostinta de ceea ce urmeaza sa se realizeze, eventual prin curtea casei tale sau pe terenul de sub blocul in care locuiesti? |
|
| |
|
Musafir |
#92016-09-02 12:23Pentru a usura traficu in oras cit si pentru acei care vor sa transverseze municipiul |
|
| |
|
Musafir |
#102016-09-02 14:54Consider ca acest oras are nevoie de aceasta sosea de centura pentru a fluiviza traficul rutier , pentru ca afecteaza in mod grav starea drumurilor din oras si pentru ca afecteaza locuintele aflate in vecinatatea soselelor din imediata vecinatate a acestora datorita vibratiilor produse de aceste autocamioane. |
|
| |
|
Musafir |
#112016-09-02 18:32Doresc să sprijin oamenii care vor să schimbe ceva in orasul nostru. |
|
| |
|
Musafir |
#122016-09-02 18:40Pentru dezvoltarea si protejarea orasului de traficul greu. |
|
| |
|
Musafir |
#132016-09-02 19:00Traiul pe strada Vasile Parvan a devenit un calvar. Se cutremura blocurile, tirurile, masinile Farmazon cu piatra etc. distrug linistea, retelele de canalizare, soseaua si blocurile din zona. Cetatenii au ajuns in pragul disperarii... vor urma miscari de protest i strada..... |
|
| |
|
Musafir |
#142016-09-02 20:00Este imperativ construirea centurii, zgomot si cutremur in permanenta. |
|
| |
|
Musafir |
#152016-09-03 04:28Sa se faca inca o discutie cu barladenii privind aceasta centura. Sa se puna un traseu la primaria Barlad si un caiet in care oamenii daca au alte propuneri sa le faca. Mai multe capete sunt mai bune decat unul singur. Ar trebui consultati si locuitorii comunei Zorleni si Simila pentru ca si ei sunt consernati. |
|
| |
|
Musafir |
#162016-09-03 12:06Pt.fluidizarea traficului. |
|
| |
|
scorpie d. |
#17 dezastru2016-09-03 13:11o varianta ar fi de la intersectia cu soseaua care merge spre grivita (galati) sa intri pe langa prodana - gara - munteni - simila. sa fie exact pe langa oras. |
|
| |
|
Musafir |
#182016-09-03 15:48PENTRU A NU MAI VEDEA TIR PRIN CENTRUL ORASULUI |
|
| |
|
Musafir |
#192016-09-03 16:24iudesc acest oras ....cu amintirile lui si ale mele |
|
| |
|
Musafir |
#202016-09-04 02:18Categoric nu doar pentru faptul că această falsă promisiune face obiectul câștigării tuturor mandatelor electorale din 1990 si până astăzi ..... |
|
| |
|
Musafir |
#212016-09-05 07:52- semnez pentru protejarea interiorului orasului |
|
| |
|
Musafir |
#222016-09-05 08:19 ASTEPTAM DE MULTI ANI SOSEUA DE CENTURA POATE MAI TIRZIU DECIT NICIODATA |
|
| |
|
Musafir |
#232016-09-05 17:57Am semnat această petiție pentru a scoate traficul greu in afara orașului, pentru a ajuta șoferii să nu mai piardă timp de condus prin gropile si traficul din oraș și pentru trecerea la civilizatie. |
|
| |
|
Musafir |
#242016-09-06 13:55E necesara si se lasa prea asteptata de prin ani 90, se tot promite acest lucru. |
|
| |
|
Musafir |
#252016-09-10 17:26Toţi comuniştii au avut acest slogan, eu sunt de acord din 1990 cu această UTOPIE. |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie