Petiția Eco-Resurse
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiția Eco-Resurse
Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)
2012-06-06 01:06- Date of removal: 2014-01-21
- Motivul eliminării:
|
Musafir |
#22012-06-06 13:39Plutonul de executie pentru instrainatorii Resurselor Naturale ale României! |
|
| |
|
Musafir |
#32012-06-12 01:27Ce e romanesc sa ramana al romaniei |
|
| |
|
Musafir |
#42012-06-12 17:14Ca si in Romania, in Quebec si in restul Canadei, populatia are sentimentul ca exploatarea resurselor naturale si distribuirea profiturilor aferente acestei exploatari nu se fac intr-un mod echitabil. Cu alte cuvinte ,adevaratii proprietari ai resurselor ,poporul, este dezavantajat. Bazandu-ne pe practici folosite de Norvegia, Australia, Chile si Brazilia,in acest domeniu, sotul meu Acad. prof. Dr.Yvan Allaire si cu mine am dezvoltat un nou model de redistribuire a profiturilor si noi politici pentru industria miniera din Quebec. Modelul si politicile sunt aplicabile si Romaniei. In acest sens am scris un articol, publicat in Romania Libera in aprilie 2012. Daca doriti mai multe informatii si sprijinul nostru, va rog sa ma contactati la adresa e-mail indicata la semnarea petitiei. Va doresc mult succes! Mihaela Firsirotu, Ph.D |
|
| |
|
C |
#52012-06-17 20:29In curand tradatorii de tara vor fi coborati in berna. |
|
| |
|
Musafir |
#62012-06-24 23:04Democratie reprezentativa nu inseamna ignorarea de catre reprezentantii poporului a intereselor nationale si nici distrugerea patrimoniului national. |
|
| |
|
Musafir |
#72012-07-02 12:25ne indreptam vertiginos catre folosirea cu mare succes a surselor de energie neconventionala; ROMANIA isi castiga independenta energetica, economica, politica,...Romanii s-au desteptat!!! |
|
| |
|
lisaliza |
#8 Re:2012-07-07 14:33nu reusesc sa gasesc adresa d-tra de e-mail. va cunosc activitatea mai demult si ma bucur foarte mult pentru disponibilitatea pe care o aveti privind resursele Romaniei; Romania are nevoie de oameni ca d-tra; cu priceperea d-tra si darzenia noastra cred ca putem face multe .) cu deosebit respect, luiza volf |
|
| |
|
Musafir |
#92012-07-09 22:18Bafta ! Odorica |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie