Petiția Eco-Resurse

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiția Eco-Resurse

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-06-06 01:06



Musafir

#2

2012-06-06 13:39

Plutonul de executie pentru instrainatorii Resurselor Naturale ale României!

Musafir

#3

2012-06-12 01:27

Ce e romanesc sa ramana al romaniei

Musafir

#4

2012-06-12 17:14

Ca si in Romania, in Quebec si in restul Canadei, populatia are sentimentul ca exploatarea resurselor naturale si distribuirea profiturilor aferente acestei exploatari nu se fac intr-un mod echitabil. Cu alte cuvinte ,adevaratii proprietari ai resurselor ,poporul, este dezavantajat. Bazandu-ne pe practici folosite de Norvegia, Australia, Chile si Brazilia,in acest domeniu, sotul meu Acad. prof. Dr.Yvan Allaire si cu mine am dezvoltat un nou model de redistribuire a profiturilor si noi politici pentru industria miniera din Quebec. Modelul si politicile sunt aplicabile si Romaniei. In acest sens am scris un articol, publicat in Romania Libera in aprilie 2012. Daca doriti mai multe informatii si sprijinul nostru, va rog sa ma contactati la adresa e-mail indicata la semnarea petitiei. Va doresc mult succes! Mihaela Firsirotu, Ph.D
C

#5

2012-06-17 20:29

In curand tradatorii de tara vor fi coborati in berna.

Musafir

#6

2012-06-24 23:04

Democratie reprezentativa nu inseamna ignorarea de catre reprezentantii poporului a intereselor nationale si nici distrugerea patrimoniului national.

Musafir

#7

2012-07-02 12:25

ne indreptam vertiginos catre folosirea cu mare succes a surselor de energie neconventionala;
ROMANIA isi castiga independenta energetica, economica, politica,...Romanii s-au desteptat!!!
lisaliza

#8 Re:

2012-07-07 14:33

#4: -

nu reusesc  sa gasesc adresa d-tra de e-mail.

va cunosc activitatea mai demult si ma bucur foarte mult pentru disponibilitatea pe care o aveti privind resursele Romaniei; Romania are nevoie de oameni ca d-tra; cu priceperea d-tra si darzenia noastra cred ca putem face multe .)

cu deosebit respect, luiza volf

luiza_volf@yahoo.com


Musafir

#9

2012-07-09 22:18

Bafta ! Odorica