Iesi în strada! Opreste chinul animalelor...
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Iesi în strada! Opreste chinul animalelor...
|
Musafir |
#12016-01-10 12:33Am semnat , pentru ca imi doresc sa se inceteze cu goana asta dupa sufletele astea, fara aparare . Trebuie sa le protejam de MONSTRII cu chip de om . |
|
| |
|
Musafir |
#22016-01-10 12:43Nu aveți dreptul sa chinuiți eutanasiati animalele.cine Santeti voi sa decideți cine poate trai și cine nu?în tarile civilizate nu se întâmplă așa ceva.Voi mă faceți sa mă rușinez ca sant romanca |
|
| |
|
Musafir |
#32016-01-10 12:54Pedepse mai mari pentru cei care chinuiesc animalele ! Trebuie sa ieșim în strada ,sa se vadă ca suntem multi iubitori de animale. |
|
| |
|
Musafir |
#42016-01-10 13:05SI ANIMALELE AU SUFLET SI SUFERA.STOP INDIFERENTEI.NU LE MAI CHINUITI SI OMORATI. |
|
| |
|
Musafir |
#52016-01-10 13:19Ptr a inceta chinuirea fara rost a acestor sufletele nevinovate |
|
| |
|
Musafir |
#62016-01-10 13:22Deoarece animalele nu trebuie sa sufere,cei care îi chinuiesc ar trebui închis și senatori sa nu mai dea atâtea legi doar pentru oamenii, ar trebui dat o lege pt animale și făcut politia animalelor |
|
| |
|
Musafir |
#72016-01-10 13:30Opriti chinul animalelor, salvati sufletele lor amarate! |
|
| |
|
Musafir |
#82016-01-10 13:40S- a fie pedepsiti cu inchisoare cei ce bat .chinuie si omoara precum si abandonarea .PUSCARIE S A FIE PEDEPSITI.NU AMENDATI . |
|
| |
|
Musafir |
#92016-01-10 13:47Unde si la ce ora in Bucuresti? |
|
| |
|
Musafir |
#102016-01-10 13:49Pentru ca iubesc animalele si pentru ca nimeni nu da dreptul cuiva la tratamente inumane asupra unor suflete lipsite de aparare ! |
|
| |
|
Musafir |
#112016-01-10 14:10Pentru ca traiesc intr-o tara straina si aici animalutele au drepturi ca si omul nu vezi pe strada animale abandonate daca dai intr-un animal faci puscarie sint tratate ca si oamenii vezi peste tot masini in care sint ciinii stau alaturi de om de ce aici se poate si la noi in tara nu unde sint banii alocati pentru ei in buzunarile parlamentarilor ticalosi. |
|
| |
|
Musafir |
#122016-01-10 14:12Și animalele au dreptul la viata!! |
|
| |
|
Musafir |
#132016-01-10 14:16Sa oprim legea Ionut ,sa nu mai fie chinuite si maltratate cainiii care nu au nicio vina. |
|
| |
|
Musafir |
#142016-01-10 14:17Sper ca prin aceasta miscare si multe altele ce vor urma, sa se opreasca odata pentru totdeauna abuzul animalelor! Daca exista persoane care chinuie in continuare animale, cer pedepsirea lor prin aplicarea aceluiasi tratament, pe care chiar ei l-au aplicat animalului/animalelor! Aceasta e dreptatea! |
|
| |
|
Musafir |
#152016-01-10 14:19Animalele au dreptul la viață!!!! |
|
| |
|
Musafir |
#162016-01-10 14:20pt a ajuta adevaratii prieteni |
|
| |
|
Musafir |
#172016-01-10 14:20Pt ca iubesc foarte mult animalele |
|
| |
|
Musafir |
#182016-01-10 14:23Pt ca iubesc foarte mult animalele si ar tb sa facem ceva pt ele |
|
| |
|
Musafir |
#192016-01-10 14:23Cei care maltratează animale merită să fie pedepsiți de mii de ori mai rău și să ardă-n iad!! Le doresc tuturor acestor neoameni toată suferință și chinul pe care l-au provocat să se-ntoarca înapoi la ei înmiit! |
|
| |
|
Musafir |
#202016-01-10 14:28Daca ati sti de cate ori am iesit un strada pt bietele animăluțe... Totul fără niciun rezultat. Hai sa mai incercam o data! Din păcate sunt foarte descurajata. Nu mai am lacrimi si liniste. Sa auzim de bine! |
|
| |
|
Musafir |
#212016-01-10 14:30Criminalii merita castrati chimic |
|
| |
|
Musafir |
#222016-01-10 14:44pentru ca mam saturat sa mai vad atatea animale torturste.ex astszi in spstele blocului baiatul vecinului a luat bulgari de zapada si a inceput sa dea in iei in cotet.iar cand iam zis taicasu a inceput sa injure. |
|
| |
|
Musafir |
#232016-01-10 14:49Doresc sa existe o lege care sa interzică persecutarea, chinuirea, maltratarea animalelor! |
|
| |
|
Musafir |
#242016-01-10 14:53TOTI BASTARZII CARE UCID ANIMALE SUNT NISTE CACATI UMANI. EI TREBUIE OMORATI! |
|
| |
|
Musafir |
#252016-01-10 14:54Sunt iubitor de animale ,am 3 caini 1 motan si alti 7 caini in grija ,nu mai suport indiferenta si incompetenta autoritatilor sa nu mai spun si de populatie cum nu are suflet.Trebuie inchisi cei care abuzeaza animale si trebuie stopata eutanasia.animalele iti ofera dragoste neconditionata iar oamenii o resping prin cruzime si indiferenta,sa iesim in strada si sa cerem drepturile pentru aceste biete fiinte !Vrem politia animalelor
|
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie