Dispozitive reciclare în marketuri,supermarketuri,hipermarketuri
Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Dispozitive reciclare în marketuri,supermarketuri,hipermarketuri
|
Musafir |
#12013-01-25 21:14OLTCHIM IN INSOLVENTA Semnati petitia SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM! http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim |
|
| |
|
adi |
#22013-01-28 20:55constiinta ecologica, in sfarsit |
|
| |
|
Musafir |
#32013-02-03 11:38Trebuie initiat un proiect de lege pentru obligarea supermarketurilor care vand produse lichide ambalate in pet /sticla/aluminiu etc (reciclabile) Efortul financiar al marilor branduri gen Real/Penny/Kaufland ar fi nesemnificativ tinand cont si de faptul ca tot ei ar beneficia de materialele colectate. |
|
| |
|
Musafir |
#4 Re:2013-02-03 12:35Si daca ar profita, ce? Cineva trebuie sa profite de asta. Ideea e urmatoarea: Profita marile magazine, dar profitam si noi! Ce e rau in asta, nu inteleg??? Hai s-o lasam odata naibii cu profitul, suna a atitudine bisericeasca naspa. Suntem o societate de consum, dar trebuie sa fim atenti la modul in care consumam si sa nu lasam mizerie. Sunt de acord ca supermarketurile sa profite de pe urma acestei masuri, atata timp cat profitam si noi, ceilalti. |
|
| |
|
User de user de user de user verde |
#5 Multumesc celor din Scandinavia2013-02-04 23:00Multumesc tuturor romanilor din Scandinavia pentru sustinere, sunteti extraordinari! |
|
| |
|
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți.
Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel?
Alte petiții care v-ar putea interesa
Punem la dispoziția dvs. găzduirea gratis a petițiile online. Aveți posibilitatea să publicați petiții online la un nivel profesional folosind serviciile noastre dedicate. Petițiile noastre se regăsesc în mass media în fiecare zi. Publicarea petițiilor prin intermediul serviciilor noastre oferă impact și vizibilitate către publicul larg cât și către persoane ce au putere de decizie