stop_Comercializare_caini

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția stop_Comercializare_caini


Musafir

#1

2014-04-10 17:26

Stop!

Musafir

#2

2014-04-10 21:11

Nu e posibil asa ceva.Eu tot timpul eram nerabdatoare sa vad animalele din vitrina,dar acum prefer sa nu.S-a ajuns prea departe..
Spike

#3 Nu e posibil asa ceva

2014-04-11 08:31

DA! nu e posibil ca orice neavenit care nu are nici o treaba cu cainii sa faca postari de genul asta. Eu am cumparat catel din petshop si as face asta oricand. Numai in petshop ai o garantie ca o sa ai un catel de rasa, vaccinat si sanatos.
E plin internetul si pietele de animale de "bichoni maltezi" negrii, cand de fapt nu exista decat ALB. Am cunoscuti care au luat caini de pe internet si s-au dovedit ca apartin rasei declarate doar dupa pret. Parerea mea ca acei catei din petsop-uri sunt sau par tristi pentru ca sunt prea multi "spectatori" care bat in geamuri, ii striga si pe urma pleaca lasandu-i acolo.

Inca un cuvant pentru autoarea "romanului" :
chiuaua se scrie CHIHUAHUA
O zi buna si animalute sanatoase va doresc


Musafir

#4

2014-04-11 17:38

autoritatile ne spun ca problema cainilor de pe strazi a devenit una nationala, atunci sa fie tratata ca o problema nationala, sa se opreasca comercializarea cainilor, sa vinzi unui om un animal despre care sa nu poti sti daca il abandoneaza sau nu nu mi se pare chiar legal si moral avand in vedere vremurile pe care le traim.

Musafir

#5

2014-04-12 16:44

idiotilor !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-04-12 16:44


Claudiu

#7

2014-04-13 07:15

cati dintr voi astia care ati semnat petitia ati adoptat un caine de pe strada??? eu macar stau in banca mea. nu am posibilitatea asta, doar particip la campanii de strangere a fondurilor. pana sa dam in cap pet-shop-urilor, hai sa-i luam de pe strazi pe aia care intr-adevar n-am mancare, nu sunt ingrijiti si sunt bolnavi; in fond eu nu am vazut caini slabi, rahitici sau grav bolnavi in vitrinelor magazinelor de profil; si daca nu stiti ce inseamna un caine bolnav va invit cu mine intr-o zi intr-un padoc.


Musafir

#8

2014-05-02 04:27

din moment ce problema maidanezilor este considerata de catre autoritati o problema nationala si din moment ce toti maidanezii provin din casele si curtile oamenilor atunci nu...in tara asta nu mai trebuie sa se permita comercializarea cainilor sub nici o forma.Nu mai vreti caini pe strada? controlati cum trebuie cainii cu stapan! mai usor de atat de nu exista

Musafir

#9 Re:

2014-05-02 04:31

#7: Claudiu -

hai sa luam de pe strazi pe aia ce nu au mancare pentru ca din comertul cu caini sa se poata abandona altii. majoritatea cainilor cumparati ajung in drum, cei cu caini cumparati nu isi sterilizeaza, macar, catelele si nici macar nu ai grija si uite asa zeci de sute de pui metisi ajung in drum, tot cei cu caini cumparati nu dau 2 bani pe cainele cumparat cand acesta se imbolnaveste ci prefera sa rezolve abandonand..nu toti, dar o mare parte din cei ce isi cumpara caini ajung sa abandoneze asa ca, pentru a putea a duna din drum o data pentru totdeauna trebuiesc inchise toate sursele ce inmultesc cainii maidanezi iar printre ele se numara si comercializarea cainilor.