Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Alex

#76 sunteti tampiti...fara minte

2014-03-13 14:08

cereti pizda mamii voastre ...ca restul partidelor sunt numai sfinti si fecioare!!! Toti sunt o apa si un pamant. Dar voi prostimea intrati in jocul antimaghiar cat timp cresc preturile la gaze elctricitate si restul.
Alex

#77 Re:

2014-03-13 14:09

#55: -

nu trebuia sa spui ca stim....si se vede cum ai trecut granita !!!!


Musafir

#78 AFARA CU UDMR-ul si cei cel sustin! TRAIASCA ROMANIA!

2014-03-13 15:37

Clar ca UDMR-ul atata timp cat cere autonomie teritoriala, nu are ce cauta sa faca parte din clasa politica romaneasca! iar tradatorilor de tara precum Ponta, si mai stiu eu cine sa fie explulzati (eventual in ungaria)iar cei ce sunmt impotriva statului roman si vor sa faca rau (cum e cazul extremistilor maghiari) sa fie expulzati sau a nu le da dreptul de a intra pe teritoriul ROMANIEI! TRAIASCA ROMANIA!

claudiu chertic

#79 ok!

2014-03-13 16:40

ok!
Cxxx

#80

2014-03-13 17:22

Romani in Romania, ungurii in Ungaria!!

Musafir

#81

2014-03-13 22:29

Asa este ! NU poti sa fii sluga la doi stapini!

Musafir

#82

2014-03-13 22:31

Cei cu cetatenie maghiara ar trebui sa plece in Ungaria!

Musafir

#83

2014-03-14 14:54

Cred ca am tolerat prea mult actiunile acestor exttemisti magheari ,unei dintre ei considera ca Harghita , Covasna ,Tirgu Mures si chiar Transilvania il considera pamint stramosesc coform unor delclaratii a extremistilor magheari,dar nu stiu pe unde erau cind noi ne bateam cu cel mai mare imperiu a tuturor timpurilor imperiul Roman.
Marele Lup Alb

#84

2014-03-14 17:15

Eu nu vreau sa mai aud de ungurii astia, sa plece la ei acasa, vazand ca ungaria o duce mai bine ca Romania. Dar cum sa plece? Sunt interese prea mari, vor Ardealul! Numai prin razboi o pot face. Iar daca guvernul Roman accepta asemenea parodii, incalcand legile Constitutiei Romane, trebuie schimbat cat mai repede posibil.
Cu drag al vostru Roman.
UN ROMAN !
Musafir

#85

2014-03-15 03:05

Nu am nimic cu ungurii, in general, doar ca sunt aceia care incita la scandal. Din moment ce esti ungur si vi in Romania, nu poti pretinde ca in scolile romanesti sa se invete in limba maghiara, nu poti pretinde sa ti se faca manuale in limba maghiara. Ai venit in Romania, invata romana, nu vrei sa inveti romana? Atunci du-te la scoli speciale unguresti, nu la scoli ROMANESTI, sau du-te in Ungaria daca nu vrei sa inveti romana!

Pe cuvant in Marghita si alte localitati cei de la scolile romanesti au cerut manuale de romana in limba maghiara!!! Este strigator la cer!!!

Cat despre UDMR, este un partid creat pe criteriu etnic, un fel de ONG dar cu mai multe drepturi. Este ilegal si asa ceva nu ar trebui sa existe. Esti ungur, vrei ca cineva sa te reprezinte...atunci du-te fa-ti un ONG.

NU AI CE CAUTA IN PARLAMENTUL ROMANIEI DACA PARTITUL TAU ESTE CREAT PE CRITERII ETNICE. PUNCT.

Marcel
Musafir

#86

2014-03-15 10:47

Mi se pare de bun simț ca ocupantul unei funcții publice sau politice în stat sau într-o instituție de stat, să fie doar cetățean al statului român, și atît. Cei cu dublă cetățenie sînt în pericol de a nu mai știi pe cine să mintă și pe cine să servească. Așa că legea nu face altceva decît să-i scutească de insomnii și disertații existențiale. Cazul udmr-ului este emblematic și nu cred că există vreun exemplu mai elocvent în Europa sau în lume de partid cu acces timp de 25 de ani la putere, care să militeze cu asemenea agresivitate împotriva constituției și ordinii de drept a statului în parlamentul și guvernul căruia se află. Așa că ideea de a-l desființa este bună! Nu cred că UE s-ar supăra pe noi, avînd în vedere că nicăieri în Europa nu există astfel de partide. Dacă cineva ne va amenința cu UE, nu-l credeți, pentru că minte fără rușine. UE nu agrează tensiunile etnice de nici un fel, așa încît, cred că mai curînd ar accepta fără să crîcnească desființatrea unui partid etnic decît să aprobe enclave etnice cu statut autonom pe teritoriul său. Da... cred că este timpul ca partidul pe baze etnice, udmr sau altul, să dispară de pe firmament și să intre în istorie ca un derapaj nedorit sau ca un accident cu consecințe grave, dar reparabile.

Halex

#87 Re: sunteti tampiti...fara minte

2014-03-15 12:47

#76: Alex - sunteti tampiti...fara minte cereti pizda mamii voastre ...ca restul partidelor sunt numai sfinti si fecioare!!! Toti sunt o apa si un pamant. Dar voi prostimea intrati in jocul antimaghiar cat timp cresc preturile la gaze elctricitate si restul.

Halex in afara de limbajul indecent si in afara faptului ca s-ar putea sa fii maghiar ce argumente ai pentru existenta udmr-ului ?


Musafir

#88

2014-03-15 14:45

Aceasta gasca udmr-ista nu a urmarit numai imteresele lor de grup, si au aburit cu minciuni pe toti maghiarii de rand ca se zgat pentru interesele secuilor. FALS grosolan si in plus mai fac si propaganda antiromaneasca xenufoba si eredentista.Stimati politicieni, mai puteti dormi linistiti in parlament fara sa nu aveti cosmaruri si vise urate??? Sunt indreptatit sa ma intreb oare pana cand??? Nu va zic SOMN USOR.

Musafir

#89

2014-03-15 17:28

Afara din tara cu ungurii care vor autonomie!

Sa ceara in Mongolia!

Musafir

#90

2014-03-15 17:47

MUIE ungaria(nu merita bozgorii imputiti majuscula)

Musafir

#91

2014-03-15 18:59

NU VREM PARTIDE POLITICE PE CRITERII ETNICE IN ROMANIA

Musafir

#92

2014-03-15 19:19

IN CALITATE DE ROMAN SI DAC PUR CER TUTROR ROMANILOR DE CALITATE SA SEMNEZE ACEASTA PETITIE .

Musafir

#93

2014-03-15 20:14

UDMR este ilegal, punct

Musafir

#94

2014-03-15 20:33

Noi dorim linişte şi pace în Ţara noastră ' nu vrem ca partidele extremiste să dea īn spectacol pe ţinuturile patriei nostre ...să plece Drecului la ei ACASĂ de unde au venit !

Musafir

#95

2014-03-15 21:12

Cine nu respecta Romania sa plece. Extremistii sa fie retinuti si inchisi. UDMR e extremism mafiot si n-are de-a face cu populatia Romaniei in totalitatea ei.

Musafir

#96

2014-03-15 21:32

jos cu unguri de la guvernare
Legionar"U"l
Musafir

#97 pula autonomie

2014-03-15 21:37

baga-mi-as pula-n mortii lor!


Musafir

#98

2014-03-15 21:40

la cate petitii am semnat......macar aceasta sa aiba ecou in constiinta "alesilor"

Musafir

#99

2014-03-15 22:45

...m-am SĂTURAT de atîtea figuri pe care le fac aceşti bozgori....pentru mine un bozgor bun îi unul mort....am zis!

Musafir

#100

2014-03-16 03:04

Semnati pentru eliminarea prostituatei unguresti de pe "esichierul politic" romanesc!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...