Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#51

2014-03-11 19:36

Chiar nu sunt un tip nationalist,nu sunt deranjat de nici o etnie din aceasta tara,insa ce s a intamplat la Targu Mures nu cerd ca poate fi acceptat de nici un om rational pentru care tarisoara asta mai inseamna ceva...

Musafir

#52

2014-03-11 20:59

Ardealul este pamant ROMANESC!!cum va puteti permite sa ne luati pe fata parti din tara?NE-AM TREZIT!!NE-AM TREZIT DATORITA VOUA,PARLAMENTARILOR CARE " vreti binele tarii" NU VOM PERMITE ASTA!!!

Musafir

#53

2014-03-11 21:40

Nu lasati tara noastra ROMANIA calcata in picioare de acesti huni !!! Ar trebui condamnati la cea mai grea pedeapsa ! In nici o tara din Europa sau America nu exista si nu se permite asa ceva !
ROMANI TREZITIVA SI NU LASATI PE NIMENI SA VA CALCE IN PICIOARE !!!!
muielabozgori

#54

2014-03-11 21:58

Vadim nu permitea asa ceva...Stergea cu ei pe jos futem-as in gura lor de lepre jegoase..
Sper sa faca SIDA toti bozgorii si sa moara de CANCER

Musafir

#55

2014-03-11 22:01


A sosit ziua dreptatii
Ziua sfant-a libertatii
Tot romanul veseleste
Romania-ntinereste.

Noi suntem romani, noi suntem romani
Noi suntem pe veci aici stapani.

Ardelean, copil de munte
Ia ridica-ti a ta frunte
Si in suflet de mandrie
Ca esti fiu de Romanie.

Noi suntem romani, noi suntem romani
Noi suntem pe veci aici stapani.

Moldoveanul si munteanul
Sunt frati buni cu ardeleanul.
Trei romani plini de putere
Ca romanu-n veci nu piere.

Noi suntem romani, noi suntem romani
Noi suntem pe veci aici stapani.

Hai, romani, lumea ne vede,
Romania-n noi se-ncrede.
Ca de-acum romanu-n lume
Va fi vrednic de-al sau nume.

Noi suntem romani, noi suntem romani
Noi suntem pe veci aici stapani.

Musafir

#56

2014-03-11 22:06

Sa terminam cu aceasta minciuna inamica romaniei daunatoare si corupta numita UDMR!

Musafir

#57

2014-03-11 23:57

Trebuia desfiintat de mult ,dar nu e tarziu nici acum .

Musafir

#58

2014-03-12 01:03

Vreti autonomie?! Va dam la muie!!!

Musafir

#59

2014-03-12 04:20

Aceasta petitie ar trebui semnata de toti cei care gandesc romaneste.Daca romanii care traiesc in ungaria doar s-ar gandi la asa ceva...ar fi condamnati imediat.

Musafir

#60

2014-03-12 06:45

aceste corcituri infecte numiti secui trebuie deportati,la fel si ponta,basescu,iliescu &co.

Musafir

#61

2014-03-12 09:06

Ar fi timpul sa se desfiinteze aceasta organizatie fara rost in existenta Statului Roman.

Prea ne-am ascuns pe dupa degetele democratiei si al legilor cu multiple interpretari, si le-am permis mult prea mult timp sa apara ca o grupara parlamentara. Nu avem nevoie de extremisti iredentisti in Romania.

adriana

#62 Nu e vorba doar de UDMR aici

2014-03-12 10:53

E vorba in special de partidele extremiste maghiare sau secuiesti gen CNS. Va rog sa faceti distinctia aceasta in petitia dumneavoastra pentru claritate. Nu doar UDMR-ul se face responsabil ci in special aceste partide extremiste si xenofobe etnic maghiare.
Daca imi permiteti o observatie- cei 3500 sau 4000 de manifestanti au fost adusi cu autocarele (peste 40 la numar) din judetele invecinate (Cluj, Harghita, Covasna). Se poate vedea clar ca cetatenii orasului Targu-Mures au participat in numar foarte mic spre infim acestei manifestatii care se dorea o comemorare... Mai mult decat atat, cetatenii orasului au huiduit manifestantii, nefiind de acord ca pe spatiul lor public sa se manifeste necivilizat persoane din afara Romaniei si functionari publici de rang inalt cu dubla-cetatenie care sunt platiti din banii statului Roman (exemplul primarului din Sfantu-Gheorghe). Propun ca cetatenii care opteaza pentru o alta cetatenie decat cea romana sa nu poata ocupa functii de conducere la nivelul administratiei locale sau la nivel national. Este inadmisibil ceea ce se intampla, este jignitor la adresa romanilor si o astfel de manifestatie nu face altceva decat sa adanceasca ura dintre cele doua populatii. Uitati-va putin la exemplul Slovaciei si cum a raspuns guvernul slovac la decizia Ungariei de a acorda cetatenie etnicilor maghiari din afara granitelor tarii. Ar trebui aplicata si la noi intr-un mod similar.

Musafir

#63

2014-03-12 15:08

udmr ar trebui interzisa.iar jobik afara din tara.sub nici o forma nu trebuie permisa jobik in romania!

Musafir

#64 Adolf 2

2014-03-12 17:15

UDMR este dusmanul romanilor. Se incearca ruperea Romaniei, desprinderea Transilvaniei. Miza Rosia Montana este uriasa, acolo se afla zacaminte uriase de metale rare, nu aurul este miza. Germania si USA doresc sa trateze cu noul guvern al noii Transilvanii problema Rosiei Montane, asa ca desprinderea unei bucati din tara convine de minune atat jandarmului mondial, acest nou stalin, cat si tarii care a tarat omenirea in 2 razboaie mondiale.

Gunoaiele care insulta valorile romanesti trebuie pana atunci sa suporte rigorile legii ,asa cum e ea acum. UDMR e ILEGALA, scoateti-o in afara legii. Indezirabili toti fascistii murdari care isi varsa dejectiile in Romania, ca si Voma Gabor si gasca sa.

Musafir

#65

2014-03-12 18:34

De ajuns! Nu se mai poate ca acesti migratori la brat cu tiganii sa-si faca de cap in tara noastra, dupa ce ca le-am oferit "camin" in tara noastra, acum fac pe grozavii si vor cu var si indesat sa dezbine o tara pentru interesele lor. Trebuie sa se trezeasca la realitate, tinutul secuiesc nu exista legal, nu exista nici ca structura administrativa, nici ca parte din Ungaria... de asemenea nici Transilvania nu apartine Ungariei.
daci

#66 muuu.eeeeee tuturor tradatorilor de tara

2014-03-12 18:49

PSD ii de vina pt toate lucrurile rele intamplate Romaniei si poporului Roman.

Musafir

#68

2014-03-12 21:08

Dacä nu acum ,când ? No , hai !

Musafir

#69

2014-03-13 00:02

MUIE udmr !
Travian

#70 Re: Lamurire

2014-03-13 01:13

#18: -

In Harghita si Covasna si in general in Transilvania romanii au fost obligati sa invete limba maghiara . In cele doua judete nu exista scoli in limba  romana . Romanii au fost asimilati FORTAT de ungurii deveniti majoritari . Limba de predare si cea in institutiile publice este MAGHIARA nu limba ROMÂNĂ . Nu mi se pare normal si corect acest lucru . La fel nu e corect ca la tribunal sa fii OBLIGAT sa te prezinti cu actele macar in limba MAGHIARA daca nu le aduci si in limba ROMÂNĂ . Stau strimb si ma intreb daca e normal ca eu roman sa fiu OBLIGAT sa imi aduc translator in Transilvania atunci cind sint nevoit sa apelez la un absolvent al scolii maghiare care nu cunoaste limba oficiala a acestei tari .  Aceasta problema e veche dar dupa 1990 s-a acutizat enorm de mult fiind alimentata de extremistii din Ungaria . Cind mai doriti alte amanunte despre atrocitatile ce le face UDMR , cautati-ma caci cunosc bine necazul ardelenilor .

 

 

 

 

 

 

 


Musafir

#71

2014-03-13 06:06

cand scapam de satana pus in guvernarea Tarii cu nume de "daniel constantin " SCAPAM si de udmr si de jidani si de masoni SCAPAM DE fiara
de TOT raul abatut asupra acestui pamint asupra acestei Tari , increstinata de un Sfant Apostol , Sfantul Apostol ANDREI
NU VRETI A Intelege ASTA ...
atunci
VOM SUPORTA CONSECINTELE....
ca s-a vrut a sta la vorba cu dihonia si al primi in casa numita ROMANIA ...
poate cand va lua FOC aceasta casa va veti aminti de ceea ce v-am spus ...
cu dracu nu se bate palma si nici nu se sta la vorba caci te vei ineca cu tot cu punte


Musafir

#72

2014-03-13 06:29

UDMR nu are ce cauta la guvernare .nu e partid politic si nici daca ar fi...

Musafir

#73

2014-03-13 06:29

Sa se desfiinteze si daca vor sa isi infiinteze partid!

Musafir

#74

2014-03-13 06:33

UDMR afara de la guvernare.
Aurelia

#75 NU SUNT RASISTA !!!

2014-03-13 14:01

Dar atata timp cat acest pamant este al stramosilor si udat din prea plin cu sange de daci viteji care niciodata nu au plecat sa cotropeasca alte pamanturi straine , consider ca este de datoria mea de urmasa a stra-stra strabunilor sa apar acest pamant .




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...