Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#101

2014-03-16 05:18

Pana nu se ajunge la normalitate ,,in tara nu va fi liniste ,,,,cerem desfiintarea acestei grupari ,pe motiv ca intretine cu buna stiinta ,mizeria morala de care se folosesc toate partidele Romanesti ,sa stea la putere ,,datorita lor ,,astazi avem acest ,,guvernator,,care ne-a adus aici ,,,le dezbinare ,,,

Musafir

#102

2014-03-16 08:21

Sa fie respectata legea!

Musafir

#103

2014-03-16 09:12

Ar fi timpul ca cei cu dubla cetatenie sa nu mai poata ocupa functii publice. suntem la noi in tara, noi ar trebui sa facem regulile, ar celor care nu le plac, sa plece!!! nu ii tine nimeni cu forta, nu noi i-am invitat, ci au venit ei de buna voie. deci sa respecte legile statului.

Musafir

#104

2014-03-16 10:02

no comment , sa ajuns prea departe , si eu nu cred ca populatia maghiara vrea autonomie , lideri lor vrea dezbinare si haos

Musafir

#105

2014-03-16 10:44

Cer urgent desfiintarea UDMR ului, deoarece am ramas profund indignata cand un maghiar a spanzurat o papusa care l reprezenta pe Avram Iancu, estesi functionar public si nu i s antaplat nimic, daca se ntampla in alta tara...ma intreb cati ani de puscarie executa bozgorul naibii.........

Musafir

#106

2014-03-16 10:47

sa respectam pe cei de alta nationalitate care traiesc in Romania, dar sa conduca tara lor.

Musafir

#107

2014-03-16 12:38

Gata trebuie sa punem punct pt.totdeauna acestei situati,avem o tara pe nume ROMANIA si este a noastra a romanilor neaosi!!!!!!

Musafir

#108

2014-03-16 13:18

Sunt de acord cu desfiintarea unui partid infiintat pe criterii etnice!

Musafir

#109

2014-03-16 13:19

Cred ca toti udmr-istii au si cetatenie maghiara.Sunt ei cetateni loiali Romaniei sau Ungariei.

Musafir

#110

2014-03-16 13:19

UNGURI TREBUIE SA-SI BAGE BINE IN CAP ,. ROMANIA ESTE UN STAT NATIONAL INDIVIZIBIL, SI CA UNGURI SANT OASPETI, IN TARA NOASTRA!!! DACA NU VOR SA INTELEAGA ,AM MAI OCUPAT NOI DE DOUA ORI BUDAPESTA.....

Musafir

#111

2014-03-16 13:29

sa se inregistreze ca partid

Rog angajarea unui avocat si sa se demareze actiunea pentru desfintarea organizatiei pe cale judiciara

Musafir

#112

2014-03-16 14:35

asa cum in alte tari u putem sa facem ce vrem noi ca romani.nici in ROMANIA sa nu se mai permita sa fim badjocoriti ....cei ce nu vor sa traiasca acolo sunt liberi sa plece...ne-am saturat sa fim calcati in picioare in propria tara ...nu cetatenii sunt vinovati ..convetuirea pasnica in jydete este benefica ,numai ca liderii politici.jocurile ascunse si murdare fac ca aceste lucruri sa persiste si invrajbirea sa aiba loc.....interesele de grup,cumetriile si politica de inavutire rapida...sunt impotriva acestor lucruri..desfiintati aceste formatiuni care nu reprezinta pe nimeni si nu fac bine populatiei de etnie maghiara...

Musafir

#113

2014-03-16 14:44

Noi,ardelenii,ne-am saturat de colaborarea politicienilor romani,cu UDMR,o formatie rasista si extremista,care mereu solicita pretentii pentru minoritatea pe care o reprezinta in defavorea romanilor traitori in transilvania.Nu mai dorim sa auzim de aceasta organizatia fascista!

Musafir

#114

2014-03-16 15:23

mars in Mongolia!!!!!!!

Musafir

#115

2014-03-16 19:03

cred ca si PSD-USL sau cun naiba mai are numele acum...ar trebui sa intre in aceeasi oala cu UDMR...
PAREREA MEA !!!

Musafir

#116

2014-03-16 19:37

!!!!

Musafir

#117

2014-03-16 19:38

!

Musafir

#118

2014-03-16 20:48

Sunt de acord ca TOTI cetatenii Romaniei trebuiesc tratati in mod egal si, deopotriva, sunt categoric IMPOTRIVA discriminarii pozitive (care spune ca "ei sunt mai egali decat restul") care se aplica de ceva vreme minoritatii maghiare.
Consider ca UDMR, liderii sai, agenda lor ascunsa si insasi existenta sa ca si formatiune politica pe teritoriul statului Roman reprezinta o amenintare la adresa acestuia, in forma sa prevazuta de Constitutia Romaniei:
"România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil. "
Ideal ar fi sa se legifereze, ca si in alte state, ca cetatenii care detin si o alta cetatenie dect cea Romana sa nu poata avea nici o functie politica, publica sau administrativa pe teritoriul tarii.

Musafir

#119

2014-03-16 20:51


am ajuns SARACI tocmai pt ca toate etniile astea :
- fie ne-au COTROPIT (OMORAT + JEFUIT)
- fie ne-au GUVERNAT (BIR, HARACI sau TAXE pt NOI / PRIVILEGII, AJUTOARE, FACILITATI, SUBVENTII si SCUTIRI pt EI )

ce NE-au dat TOATE ETNIILE astea NOUA ca NOI sa-i facem EGALII nostri :
- niste PROBLEME pe care fara EI nu le-am fi AVUT.
- niste CHELTUIELI pe care fara EI nu le-am fi FACUT.
- niste JERTFE (cei MORTI in RAZBOAIELE cu EI + cei ROBITI de catre EI) pe care fara EI nu le-am fi DAT... !!!!!!!! ... ???????? ...

de ce IERTAM atunci cand IERTAREA nici nu a fost CERUTA / nici nu este MERITATA ?!?!?! ...

ORICE LEGE trebuie sa CONSFINTEASCA un DREPT dobandit printr-un MERIT / printr-un DAT STRAMOSESC ... orice lege care doar DA sau IA fara sa aibe un JUST TEMEI este NULA de DREPT ! ...

si daca ar fi sa mai celtuim ceva cu EI, ar trebui sa procedam ca celelalte tari europene : sa le dam bani de AVION sa plece acolo unde li se potriveste ADN-ul ... mai ales ca in MONGOLIA densitatea populatiei este SUB 1 LOCUITOR / km.patrat !!! ....

Musafir

#120 Re:

2014-03-16 21:26

#26: -

... desi nu exista ... ne guverneaza ... de la guvernare vrem sa-i scoatem ! ...


Musafir

#121

2014-03-16 21:27

asa cum CHINA a restrans DREPTUL de PROCREERE al chinejilor ei la 1 COPIL/FAMILIE ... si ROMANIA trebuie sa restranga DREPTUL la PROCREERE al MINORITARILOR ei la 0 COPII/FAMILIE ... vor copii, sa si-i faca in TARA de ORIGINE ... vor drepturi, sa si le primesca in TARA de ORIGINE ! ...

Musafir

#122

2014-03-16 21:27

UDMR ESTE IN ILEGALITATE DE LA INFIINTARE

Musafir

#123

2014-03-17 11:37

In Harghita si Covasna minoritatea este discriminata in mod criminal de majoritate ! Minoritatea sint ROMANII. Sa se aplice acelasi principiu pe care il aplica romanii la nivel de tara cu minoritatile !!!

Musafir

#124

2014-03-17 15:02

Sint impotriva dusmanilor tarii , indiferent de etnie sau nationalitate !!!
szekelyfold

#125 Re:

2014-03-17 15:16

#4: -

di unde esti tu ?din moldova de vb asa?

ata e tara noastra A UNGURILOR MAI MAMALIGARULE




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...