ABUZ :ANULAREA GARANŢIEI LA PRODUSELE ELECTRONICE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția ABUZ :ANULAREA GARANŢIEI LA PRODUSELE ELECTRONICE


Musafir

#1

2015-05-18 20:00

Prin publicarea petitiei doresc sa schimbam Romania intr-o tara unde sunt respectate drepturile cetatenilor, unde institutiile statului isi fac datoria, iar noi consumatorii nu vom mai fi dezamagiti din cauza abuzurilor. In cazul meu eevolio mi-a anulat garantia "deteriorare mecanica", iar problemele produsului erau software.

Musafir

#2

2015-09-18 20:22

Acelas lucru am patit cu o tableta evolio. Intr-un colt carcasa superficial zgariata cu unghia mi-au anulat garantia pentru socuri mecanice,
Niste jeguri de oameni doar ca sa iti ia banii!

Musafir

#3

2015-09-25 18:27

In aceeasi situatie sunt si eu, cu o tableta evolio. Atunci cand se incalzea tableta se dezlipea si imi cadea pur si simplu ecranul. Il puneam la loc si mergea tableta. Cand am trimis-o la service mi-au anulat garantia pe motiv ca aceasta a fost expusa la conditii extreme. De-si tableta a mai fost trimisa inainte la ei la service pentru ca nu mai incarca, iar dupa ce mi-au trimis-o inapoi imi cadea ecranul.

Constantin Cocosila

#4 Recomand

2020-02-01 19:51

Ce fac eu pt ca mi-au anulat garantia la un flex pt ca am taiat cateva caramizi unde ma pot plange pt ca opc ai da dreptate service-ului