Protest impotriva modificarilor legii profesiei de avocat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Protest impotriva modificarilor legii profesiei de avocat

Victor Drăghicescu

#1

2014-01-31 16:20

Pentru ca raul sa triumfe, este suficient ca cei buni sa nu faca nimic.

Musafir

#2

2014-01-31 17:16

Ar fi indicat si crearea unui cont individual al avocatului care contribuie la CAA, astfel incat sa stim cu totii unde se duc banii si in ce investesc, cum sunt protejati impotriva deprecierii, la finele fiecarui an, nu la varsta de pensionare sa ne trezim or ca nu sunt bani de pensii, or ca pensia nu-ti asigura un trai decent

Musafir

#3

2014-01-31 19:34

Treduie discutata si problema suspendarii din profesie pentru neplata taxelor la CAA

Musafir

#4

2014-02-01 07:42

Faceti o petitie si pentru excluderea articolului din lege ce priveste suspendarea din profesie pentru neplata taxelor la CAA

Musafir

#5

2014-02-01 10:21

Uniti salvam avocatura din ghearele mafiei securistilor ajunsi avocati

Musafir

#6

2014-02-01 10:35

Trebuie sa scapam de conducerea UNBR care edicteaza legi imporiva avocatilor
ana

#7 Sa fim uniti

2014-02-03 12:45

Trebuie sa incercam sa luptam contra tuturor acestor legi aberante impuse cu forta. Nu e normal ca un jurist sa treaca printr-o asemenea trauma, prin atata umilinta. E strigator la cer cum am ajuns in propria tara sa mi se interzica anumite lucruri.

Vor sa incurajeze spaga, chiar nu va dati seama. Cine vrea sa devina avocat sa dea bani. Vom deveni o societate cu juristi inculti, care nu vor sti nici sa deschida gura. Deja exista asemenea fenomene printre noi. Eu incerc sa intru in avocatura, invat ca proasta si tot nu intru iar cel care se distreaza prin cluburi fara probleme intra in avocatura. De aia una (nu dau nume) cica avocata de 5 ani vine sa ma intrebe pe mine o absolventa cu sa faca o actiune in justitie, cum sa ajute clientul intr-o anumita situatie si unde se depune oare un recurs, la ce instanta competenta. Mi se face greata de asemenea scursuri care se dau mari si sunt prosti de bubuie. Pe astia nu ii mai verifica nimeni oare?