Demiterea si pedepsirea celor vinovati de tragedia din Apuseni

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demiterea si pedepsirea celor vinovati de tragedia din Apuseni


Musafir

#876

2014-01-23 19:33

Probabil dacă era în avionul respectiv vreo personalitate importanta a acestei ţări precum <> care ne sufoca zi de zi pe toate posturile de televiziune , precis s-ar fi actionat la timp pentru salvarea lor. Ruşine guvernantilor, cauta numai interesele lor personale , nicidecum ale poporului.Ar fi cazul sa ne trezim oameni buni şi să deschidem bine ochii atunci cand suntem chemaţi la urne !

Musafir

#877

2014-01-23 19:38

Ce trebuie sa se mai intample in aceasta tara , astfel incit institutiile statului, pe care noi cetatenii contribuabili le "sustinem" sa fie intradevar in slujba romanilor?
ISUS MANTUITORUL

#878

2014-01-23 19:44

Toate firele de par va sunt numarate. Toate!


Musafir

#879 Romania condusa de bosorogi care nu au habar de tehnologie !!!

2014-01-23 19:45

Multi dintre conducatorii operatiunilor si inteventiilor romane NU AU HABAR DE TEHNOLOGIE !!!

Mai mulţi şefi de instituţii, dar şi un secretar de stat au fost schimbaţi din funcţii după ce raportul privind accidentul aviatic din Munţii Apuseni s-a soldat cu doi morţi şi cinci răniţi din cauza proastei coordonări a echipelor de salvare. Şeful Executivului a catalogat acţiunea de salvare ca fiind un „eşec total“.

Victimele accidentului din Apuseni au murit de frig, au stabilit legiştii. Evident, dacă ar fi fost localizaţi şi preluaţi mai repede ar fi avut şanse să supravieţuiască. Bâlbâielile autorităţilor au fost amendate, miercuri, de Guvern. Însă cu jumătăţi de măsură. Şefii ROMATSA, IGSU şi un secretar de stat din MAI au fost demişi. „Patronii” lor politici sunt, însă, bine mersi.

Citeste mai mult: adev.ro/mzvapa

Musafir

#880

2014-01-23 19:47

VREM JUSTITIE CURUNTA PENTRU RESOPONASABILI !!

Musafir

#881

2014-01-23 19:57

demisia tuturor membrilor guvernului in frunte cu primulministru...incompetenti...

Musafir

#882

2014-01-23 20:10

Am o intrebare de bun simt:daca astia care ne conduc si ne conduc.....si ne conduccc atat politic prin vesnica schimbare de cadre la nivel inalt. cat si lingaiii care s pusi in functii ce necesita profesionalism, pentru merite deosebite la linsu-n cur,urmate de rezultate deosebite pe linia de partid, ar fi avut mama,tata,frate.........prieten,etc. in aceasta situatie penibila de-a muri de frig, dupa ce au scapat de MOARTE, ce-ar fi facut comentat,etc?
Raspunsul dupa......pauza publicitara.Nu radeti,Romania-i intr-o pauza publicitara de 2... si de ani.
Dupa o intrebare, imi permit si un sfat pentru toti romanii multumiti de democrrrrratia in care traiesc si anume rugati-va lui D-zeu ca n-am avut cutremur ca-n vremea lui Ceasca, CA DISPAREAM DRACU CA NATIE, din cauza acestor politruci dobitoci si criminali, facuti la apelul bocancului si care mergand pe principiul IO-S cel mai tare si va aprecia sefutu cat de bine am lins-n cur AU OMORAT doi oameni cu zile. Apropo... rugati-va voi, nu platiti prntru rugaciune la popi ca nu primiti chitanta si-i legal pentru ei da de te prinde ca n-ai bon fiscal la iesirea din magazin ai pus-oooo.
OK, rog frumos sa priviti pamfletul de mai sus ca o gluma rasuflata si va asigur ca orice asemanare cu personaje, sau situatii similare este o pura intamplare. A fost o pura fictiune, nascuta la un pahar de vorba intre mine si o sticla.

Musafir

#883

2014-01-23 20:16

nu cred ca exista ceva de spus.se vede ceea ce trebuie sa se vada.incapabili,nerusinati,niste oameni fara onoare si frica de dumnezeu.se gandesc doar la binele lor si a famililor lor.sa va fie rusine politicieni romani,ne furati sacrificiile parintilor si stramosilor nostri.am ajuns sa fugim de nenorocirea din tara si sa ne cautam linistea printre straini.oare voi veti plati vreodata pentru toate nemerniciile ce le ati comis?
A

#884

2014-01-23 20:16

INCOMPETENTI FARA MINTE SI LIPSITI DE DEMNITATE......

Fraierul Roman
Musafir

#885 taierea Capurilor

2014-01-23 20:25

Romania, tara care da demnitate gunoaielor.


Musafir

#886

2014-01-23 20:28

Poate dupa aceasta tragedie romanii isi dau seama ca de la presedintie, parlament, guvern, la ultimul portar angajat la stat toti fura, mint si insala. TREZITI-VA ROMANI!

vino isuse

#887

2014-01-23 20:29

sau veti avea soarta celor doi din avion
generalu mapis de la STS
Musafir

#888

2014-01-23 20:31

In avion ar fi trebuit sa fie cele doua fiice ale gaozarului

Doresc curatenie generala in politica romaneasca

#889 Mitocanii de azi

2014-01-23 20:34

PAMFLETUL MITOCANILOR

Mă piş pe banii voştri, mitocani
De unde aveţi, mă, atîţia bani?
Ce aţi muncit? Ce dracu-aţi inventat?
Şi cîte Premii Nobel aţi luat?
Din muncă şi din cinste nu se poate
Să strîngi aşa averi nemăsurate.
Un om normal nu face în trei vieţi
Comorile pe care voi le-aveţi.
Şi-atunci, cum încropiţi grămezi de bani
În ţara tot mai plină de sărmani?
E clar că din afaceri necurate
Pentru că voi furaţi pe deşelate.
Furaţi la şase mîini, cum are Budha
Nu ştie nici vecinul, şi nici ruda.
Ce minte rea aveţi, şi inventivă!
Furaţi orice, şi grîul din colivă.
Şi zahărul din ceai, chiar şi acidul
Din borviz, dacă asta vrea partidul.
Partidul... Paravan pentru Mafie...
Ce dreaptă? Care stîngă? Bani să fie!
Partidele-s o gaşcă interlopă
Care-a speriat întreaga Europă.
E plină fiecare puşcărie
De hoţi ce-au şterpelit o butelie
Ori două pîini, un cablu, o carcasă
N-aveau ce da copiilor la masă.
Iar voi? Întreaga ţară aţi furat-o
Pe buze tot cu UE şi cu NATO.
Aţi dat „tainul" la toţi veneticii
Prostindu-ne cu foc de artificii.
Paragina-i regină. Jaf total.
Parc-a trecut războiul mondial.
Şi ca un animal înfometat
Aţi stat la pîndă, aţi adulmecat
Şi colţii i-aţi înfipt în beregată
Nu aţi avut nici mamă, şi nici tată.
Iar prada aţi tîrît-o în bîrlog
Făcînd mişcări de şarpe, sau hîrciog.
Pămînturi, codrii, şcoli, chiar şi spitale
Retrocedări vizibil ilegale
Neruşinaţi şi lacomi aţi furat
Cu acte false si complici la stat.
Invazia lăcustelor e-o glumă
Faţă de blestemata voastră ciumă.
Voi n-aveţi idealuri, nici nobleţe
Doar portofel şi maţe hrăpăreţe.
Mă uit la voi cu scîrbă şi sictir
Ce tare mirosiţi a cimitir!
La cea dintîi revoltă mai nasoală
Voi veţi fi primii tăvăliţi prin smoală
Scuipaţi în ochi, la stîlpul infamiei
Şi azvîrliţi în fundul puşcăriei.
Aşa că fie-mi, dar, îngăduit
Să vă dispreţuiesc la infinit.
Nu sînteţi oameni - sînteţi mărunţiş
Pe banii voştri şi pe voi: mă piş!

C.V.T 31 decembrie 2013, Bran
pamflet

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-23 20:34


dromihete regele dacilor

#891

2014-01-23 20:38

dupa familia gaozarului cine credeti ca urmeaza sa domneasca?
familia pontasarbuopreaizmanari inrudita cu prima
ce se va schimba? nimic!
Chiar ca dacii ar trebui sa se destepte

gabriela

#892 DEMITERE DE LA PREMIER PANA LA ULTIMUL OM VINOVAT!

2014-01-23 20:53

Jos din scaun, de cel mai mare la cel mai mic!!!! Isi bat joc de noi toti!!! Fratilorrrrrrrrrrrrrr hai sa facem ceva!!! Noi suntem mult mai puternici de atat!!!! Daca nu o facem pt noi, macar pt copii nostri!!!!
helenahudrea tigancaimputita

#893

2014-01-23 20:55

-Subsemnata, declar ca eu i-am aratat gaoaza mea imputita dar el nu a mai parut interesat, tot eu susnumita declar ca a zis ca anul asta le-o trage la toti romanii negaozari


Musafir

#894

2014-01-23 20:56

IN STRADA !!

Musafir

#895

2014-01-23 20:57

Misca-ti curul din fotoliu, daca-ti pasa !!
Stai cu rahatul sub nas, romane !

Musafir

#896

2014-01-23 20:57

Sa va fie rusine, dragi conducatori!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-23 20:58


gcalciu
Musafir

#898

2014-01-23 20:59

Sa ne fereasca Dumnezeu de un razboi ca vom fi deja morti inainte ca artificiile sa se aprinda sau de vre-un cutremur.
guvernantilor parlamentarilor senatorilor NU VA MERITATI TARA SI NICI POPORUL. Ati impins Romania in secolul XVlll. Onoare celor care au facut sacrificiul suprem pentru salvarea altor vieti Cinste curajului lor. Demisia e prea putin, vinovatii trebuie descoperiti si trebuie sa raspunda penal pentru nepasare, ignoranta, neimplicare gestionare frauduloasa si nu numai (dar sa raspunda si nu cu suspendare cum se poarta). Ce au facut ei se numeste crima (prin neimplicare). Ne conduc niste criminali. Adrian Iovan nu a plagiat pe nimeni in orele de zbor el a fost o adevarata valoare un model de profesionalism curaj responsabilitate si sacrificiu de sine. A stat la mansa pana in ultimul moment dirijand avionul in scopul minimizarii pierderilor de vieti omenesti, a infuntat toate riscurile acolo la mansa pe scaunul din fata cel mai expus riscului de a muri protejandu-i pe ceilalti. Onoare, Glorie si Recunostinta sunt cuvinte prea mici pentru faptele lui si ale Aurei. Dumnezeu sa ii ierte si sa le odihneasa sufletele in lumina, alaturi de ingerii sai.


Musafir

#899

2014-01-23 21:00

guvernantii sant inepuizabili in dementiile lor
comunicat catre tara
Musafir

#900

2014-01-23 21:05

Romatsa, STS, apararea si ministerul de interne pregatesc avionul lui IOVAN pt fuga chiorului cu ochii oblici cand il vor trada serviciile secrete.