Demiterea si pedepsirea celor vinovati de tragedia din Apuseni


Musafir

/ #882

2014-01-23 20:10

Am o intrebare de bun simt:daca astia care ne conduc si ne conduc.....si ne conduccc atat politic prin vesnica schimbare de cadre la nivel inalt. cat si lingaiii care s pusi in functii ce necesita profesionalism, pentru merite deosebite la linsu-n cur,urmate de rezultate deosebite pe linia de partid, ar fi avut mama,tata,frate.........prieten,etc. in aceasta situatie penibila de-a muri de frig, dupa ce au scapat de MOARTE, ce-ar fi facut comentat,etc?
Raspunsul dupa......pauza publicitara.Nu radeti,Romania-i intr-o pauza publicitara de 2... si de ani.
Dupa o intrebare, imi permit si un sfat pentru toti romanii multumiti de democrrrrratia in care traiesc si anume rugati-va lui D-zeu ca n-am avut cutremur ca-n vremea lui Ceasca, CA DISPAREAM DRACU CA NATIE, din cauza acestor politruci dobitoci si criminali, facuti la apelul bocancului si care mergand pe principiul IO-S cel mai tare si va aprecia sefutu cat de bine am lins-n cur AU OMORAT doi oameni cu zile. Apropo... rugati-va voi, nu platiti prntru rugaciune la popi ca nu primiti chitanta si-i legal pentru ei da de te prinde ca n-ai bon fiscal la iesirea din magazin ai pus-oooo.
OK, rog frumos sa priviti pamfletul de mai sus ca o gluma rasuflata si va asigur ca orice asemanare cu personaje, sau situatii similare este o pura intamplare. A fost o pura fictiune, nascuta la un pahar de vorba intre mine si o sticla.