Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#19751

2014-01-17 19:07

Astept ziua cand vom scaps de dictator!!! Si cand va ajunge unde ii este locul!!! Dupa gratiiiii!

Musafir

#19752

2014-01-17 19:07


Dumnezeu sa binecuvanteze ROMANIA!("Tara mea de lacrimi, tara mea de dor",pentru care strabunii si parintii nostri au luptat si unii chiar si-au dat viata!!!
ROMANI(indiferent de nationalitate) , FITI BINECUVANTATI!!!!!!!!

Musafir

#19753

2014-01-17 19:07

vreau demisia lui Basescu Traian, am ajuns la disperare cum ne umileste!

Musafir

#19754

2014-01-17 19:07

Jos cu gunoiul asta! Huuuuuu huuuuu mizerie ordinara!!!

Musafir

#19755

2014-01-17 19:07

Jos Basescu

Musafir

#19756

2014-01-17 19:07

Afară cu Băsescu!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 19:07


noi cei 7 500 000 de Ronani

#19758

2014-01-17 19:07

dute si lasane sa traim bine cum stim noi, nu cum ne sugerezi

Musafir

#19759

2014-01-17 19:07

toti se pling de fondul de pensii.Propunem ca din tot ce se vinde in tara asta,cota parte sa fie virat in acest fond(industrie,bunuri materiale,petro ,gaze,teren agricol, paduri,aurul din subsol,toate genurile de minereuri etc.)toate astea sint bunuri ale intregului popor-deci si ale pensionarilor actuali si viitori.Tema aceasta este buna ptr. abordare in emisiunile dvs.?
musafir

#19760

2014-01-17 19:07

Jos cu javrele ordinare care au inconjurat Cotroceniul......jos gasca de hoti

Musafir

#19761 Re: Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

2014-01-17 19:07


Musafir

#19762 Re: Re: Re: Re: Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

2014-01-17 19:07

#19741: - Re: Re: Re: Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

Ca de la supt prea mult cred ca a ajuns in halul in care il vedem.


Musafir

#19763

2014-01-17 19:07

Afara cu tradatorul!

Musafir

#19764 Re: Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

2014-01-17 19:08

#19715: - Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

"Multi dar prosti"

 

Prosti DAR MULTI ! Ce te faci ca in democratie aia multi castiga.

 

roman AUTO(manipulat)

#19765 Re: Demn

2014-01-17 19:08

#18326: Roman nemanipulat - Demn NU SUSTII NICI UN PARTID , NICI PE BASESCU , DAR ESTI IMPARTIAL SARIND LA GATUL CELOR CARE AU CURAJUL SA SPUNA CE STII SI TU , DAR TE FACI CA PLOUA PTC ESTI PLATIT SA APERI MAFIA ! STII CA IN CONSECINTA FACI PARTE DIN EA ?    "ROMAN NEMANIpulaT SI DEMN" CE ESTI !

 


Musafir

#19766

2014-01-17 19:08

Sa plece presedintele mincinos, hot si denigrator de tara! Rusine sa ii fie!
Felicitari, Antena 3. Suntem alaturi de dumneavoastra, domnule Gadea.

Musafir

#19767

2014-01-17 19:08

Basescu -Nedemn de Poporul Roman, sa isi dea Demisia.

Musafir

#19768

2014-01-17 19:08

pana in decembrie 2014 nu vom scapa de el, chiar daca omoara 7400000 de romani nu numai pe Gadea.

Musafir

#19769 Re: Re: Re: Re: jigodiile lui voiculescu, au prostit 90000 de jegosi

2014-01-17 19:08


Musafir

#19770

2014-01-17 19:08

ESTE NEVOIE DE O PERSOANA ONORABILA CARE SA OCUPE FUNCTIA DE PRESEDINTE !

Musafir

#19771

2014-01-17 19:08

Daca domnul Presedinte Basescu va pleca din functie cu 1 luna sau 1 saptamana sau poate chiar si un ceas mai devreme decat mandatul domniei sale atunci voi considera ca a meritat si merita sa cred ca sunt si eu o "lovitura"din cele 7,5 milioane de lovituri.
Domne Ajuta-ne sa trecem anul acesta incercand sa iertam un om , dar neuitand niciodata sistemul si ura pe care a putut-o insamanta in inimile noastre !
P.S.Ce miracol ca Dumnezeu a creat pana si pe dictatori muritori...de rand.
Sa asteptam randul sau sa luam atitudine?

Musafir

#19772 Re:valimur2005@yahoo.fr

2014-01-17 19:08

#19625: -

daca n-ati fi voi, pe cine as da click?pe B1 ?

Nu va lasati !

Heil Hitler

#19773 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 19:08

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si hoti. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor..

Musafir

#19774

2014-01-17 19:08

SINTETI CELE MAI MARI JEGURI DIN ISTORIA RECENTA A ROMANIEI.DACA ATI FACE AC. LINSAJ IN ALTA TARA DEMOCRATA ATI FI DE MULT LA TOMBEROU.PT. BANI ATI UCIDE SI COPII VOSTRI PT. CA ASTA FACETI ACUM PRIN CEA CE FACETI VA UCIDETI VIITORUL COPIILOR VOSTRI.CE ESTE MAI TRAGIC CA P OATE CHIAR SINTETI CONVISI MAI ALES GIDEA DE CEA CE FACETI.
musafir

#19775 Re: ANS

2014-01-17 19:08

#19654: Anonim - ANS

Poate "fi", corect!!!

"Pestele de la cap se impute!"

Ia sa le dam un exemplu ca, daca esti mitocan, needucat, hot, profitor, suficient, si inca 50-100 de calificative privitoare la ce ne-a demonstrat netrebnicul, ti se infunda..., sa vedeti ca, "data viitoare", vor incepe sa reflecteze inainte de a "o lua pe aratura si a-si da arama pe fata"!