Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Gheorghiu

#16851 # 16654

2014-01-17 16:42

Unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.... Ai curaj sa te identifici si sa sustii "aberatiile" ? Din pricina unora ca tine am ajuns aici si ar trebui sa judeci cu capul tau nu cu privirea spre madam... a lui ...escu

Musafir

#16852

2014-01-17 16:42

Trebuia sa plece in 2012 daca avea cat de cat bun simt, dar nu isi terminase afacerile.
Oricum , pentru ca am trait sub Ceausescu pot spune fara sa gresesc ca Ceausecu era un pui.
Dar mi-a placut fraza cu securistul Voiculescu care a sunat aiurea din gura unui securist nenorocit ca Basescu.

Musafir

#16853

2014-01-17 16:42

Vreau sa iti dea demisia pentru ca ne-am saturat de toate discriminarile pe care le-a facut in aceasta tarisoara

Musafir

#16854

2014-01-17 16:42

L-au mazilit pe Ceausescu (au asteptat prea mult), a urmat un inalt funcionar al "epocii de aur", Iliescu, apoi un intelectual usor...ratacit, si incapabil de a manevra produsul rezultat a 50 de ani de stalinism. Si apoi a venit... cireasa de pe tort, desi ar fi mai nimerit sa-l compar cu bomboana de me coliva, nemuritorul, nesuspendabilul...Traiaaaan Baselu, pardon, Basescu. Rememorand deci trecutul imediat, nu ma pot gandi decat cu groaza la urmatorul cotrocenist.

Musafir

#16855

2014-01-17 16:42

Roma l-a avut pe Caligula.
Romania inca il mai are pe Basescu.
Ma adresez neputinciosilor din USL:
Chiar nu-l puteti trimite la Nana ?
Chiar nu puteti opri parjolul ?

Musafir

#16856 pacalitu

2014-01-17 16:42

basescu sa se duca dracului

Musafir

#16857

2014-01-17 16:42

sa fim seriosi, pe cine discrimineaza Traian Basescu? Poate ii discrimineaza pe cei care au furat tara cu nesintire, pe cei ce mintit in fiecare zi de cand au luat puterea, pe turnatorul de Voiculescu care a furat pana nu a mai putut,pe Ponta care si-a unplut buzunarele prin contracte de consultanta cu biroul sau de avocatura pe toata perioada care a fost deputat? Nu sustin Basescu dar nici pe hotii care sunt la putere care se dau curati ca lacrima si care se lafaiesc si isi satisfac poftele pe spinarea celor saraci si amarati care se hranesc doar cu speranta zilei de maine! RUSINE ANTENA 3, cu cat va plateste Felix Motanul sa faceti o astfel de propaganda rusinoasa si de rasul curcilor! RUSINE RUSINE RUSINE!!!!!!

Musafir

#16858

2014-01-17 16:42

UE ar putea sa tina cont si de parerile cetatenilor romani, nu numai de interesele comunitatii europene :)

Musafir

#16859

2014-01-17 16:42

nu mai anunți hlizindute tăieri de pensii și salarii boule

Musafir

#16860

2014-01-17 16:43

sa plece mafiotul!!!
Heil Hitler

#16861 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 16:43

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.>??::

Musafir

#16862

2014-01-17 16:43

Multumim pentru tot ceea ce faceti!...Sinteti minunati,ne mandrim mult cu voi...Succes in continuare

Musafir

#16863

2014-01-17 16:43

sa ne fie rusine ca l-am votat.
The-Hunter

#16864

2014-01-17 16:43

...suntem niste batjocoriti , inselati, mintiti in propria tara...din pacate foarte multi dintre noi au ajuns niste ticalosi si mincinosi....a cui o fi vina oare??? au venit, i-am votat si au vazut ca asta este ,,modelul de succes`` si l-au prins din zbor.....dar pana la urma asta tine de coloana vertebrala a fiecaruia.....ceva ce ai sau nu ai......si la noi sunt al dracu de multi care nu o au...

Musafir

#16865

2014-01-17 16:43

nu esti legitimat sa fi presedinte,jos de pe scaun!

Musafir

#16866

2014-01-17 16:43

Cel mai PERFIDA FIINTA -traian basescu

Musafir

#16867

2014-01-17 16:43

Poate de aceasta data aude cineva(cei pe care i-am votat sa schimbe lucrurile)dar se pare ca strigatul nostru a fost adresat surzilor.Vinea ea ziua jedecatii.

Musafir

#16868

2014-01-17 16:43

Cind mai intilnesc pe cite unii care basesc,le spun ca poate au dreptate,ca individul ce/si spune presedinte are o figura foarte......inteligenta...Nici nu/ti trebuie mai mult.Numai sa/l privesti si poti sa/ti dai seama ce are in capatina>rautate multa,smecherie,si/i cu ochii numai dupa furat!!!!!

Musafir

#16869

2014-01-17 16:43

Mama lor de hoți!!!!

Musafir

#16870

2014-01-17 16:43

Sa-l aducem direct la Colibas langa Cioaca poate impreuna o gasesc pe Elodia si sa nu se aplece in jos dupa sapun.

Musafir

#16871

2014-01-17 16:43

MAIDANEZ !!!

Musafir

#16872

2014-01-17 16:43

astept ziua cand n-o sa mai aibe bodiguarzi, sa-l linseze lumea pe strada .

Musafir

#16873

2014-01-17 16:43

Ar trebui si o petitie adrsata Cons.U.E.Poate se vor seziza si ei precum S.U.A.

Musafir

#16874

2014-01-17 16:43

In 2012 real el a fost demis de poporul roman ,asa catare sa faca bine sa-si de-a demisia.Domnule presedinte Basescu intelege odata ptr totdeauna ca poporul roman care odata te-a vrut cu adevarat si te-a votat acuma din 2012 nu te mai vor [dragoste cu sila nu se poate]si inceteaza cu aparitiile tv,conferintele adevarat jignitoare fata de natia romaneasca nu na crede prostii,fa bine si retragete

Musafir

#16875

2014-01-17 16:43

Jos Băsescu dictatorul