Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13602

2014-01-17 12:32

,.............

Musafir

#13603

2014-01-17 12:32

Acest personaj a devenit mai odios decat CEAUSESCU.Ami doresc sa scapam cat mai repede de acest om.

Musafir

#13604

2014-01-17 12:32

Da-i DOAMNE mintea de pe urma si sa se duca....

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-17 12:32



Musafir

#13606

2014-01-17 12:32

Macar noi cetateni acestei tari frumoase sa putem face ceva daca cei in care ne am pus speranta si le am dat votul nostru nu sunt in stare, ba chiar sant complici cu acest hot, betiv si tradator de tara.Sa putem trai linistiti in tara noastra in casa noastra, sa ne crestem copii si sa putem sa le asiguram un viitor.Toata clasa politica trebuie schimbata.trebuie facuta o noua revolutie.Toti sunt coprupti si fara scrupule si ar trebui condamnati la complicitate de crima impotriva poporilui acesta.
Doru

#13607 Re: Adevarul

2014-01-17 12:32

#13562: radu tudor antena3 - Adevarul

Bravo Radule,mereu vizionez emisiunea ta!Ai perfecta dreptate!


Musafir

#13608

2014-01-17 12:32

Semnez această petiţie,dar ce rezultat s-au efect va avea???? Băsescu va pleca de la Cotroceni pînă în Decembrie??? S-au Băsescu BINE MERSI ÎŞI VA TERMINA MANDATUL PÂNĂ LA CAPĂT???

Musafir

#13609

2014-01-17 12:32

traim intr-o tara plina de coruptie la cel mai inalt nivel ...incepind chiar cu presedintele ,din pacate se pare ca presedintele ...."caricatura " asta de presedinte insa ii are la mina pe multi dintre fostii si actualii demnitarii ai guvernului si ai serviciilor secrete si tocmai de aceea nu poate sa-i faca nimic ....as dorii sa-l vad in puscarie si daca domnul Ponta este un tip nesantajabil ..ar trebui sa duca acest lucru pina la capat si sa curete si "justitia" (parodia) de justitie din Romania ..ca o idee care as putea sa i-o dau ar fi sa se faca pe linga completul de judecata ...un complet de juratii ca la americani .....si atunci prin faptul ca juratii iau hotarirea si fiind un nr mare de juratii ar fi practic imposibil sa se mai comita "cumpararii" de judecatorii .....asta daca intradevar vrea sa se termine cu coruptia in Romania ....si apropo de judecatori ...dc nu ii ia nimeni la intrebarii despre averile uriase pe care le poseda domnii si doamnele judecatoare ...parca exista in Romania si "respectabila" agentie ANI ....nu i-am auzit niciodata zicind ceva despre domnii si doamnele judecatoare

Musafir

#13610 Re:

2014-01-17 12:32

#7: -

AI GRIJA  DACA SEMNEZI DE MAI MULTE ORI TE CAUTA SA JURI CU MANA PE BIBILE:)))


Musafir

#13611

2014-01-17 12:32

Nu l-am votat si n-ul vreau presedinte pe acest nemernic

Musafir

#13612 Re: Re: mars afara, javra ordinara!

2014-01-17 12:32

#13601: - Re: mars afara, javra ordinara!

niste tzoparlani ce s-au ajuns... parvenitii dracului


Musafir

#13613

2014-01-17 12:33

este un mizerabil. daca ar fi avut caracter si cinstit( cand ar fi fost?) trebuia sa isi dea demisia. Colegi ai sai din Constanta , cu care am avut satisfactia sa discut, pot spune oricand ce fel de " cancer " pentru noi a fost si este pentru ROMANIA. Ce greseala a facut Nastase cs NU a dat curs cand trebuia dosarului " FLOTA " si l-a lasat la dospit intr-un birou in IGP. Candva va iesi la iveala totul. Nu il recunosc ca fiind presedinte al meu. Nu l-am votat niciodata. Cineva spunea ca NU merita sa vada lumina zilei cu frauda cu " flota " in 1998.

Musafir

#13614

2014-01-17 12:33

Jos dictatura Lui basescu,nu mai suportam.

Musafir

#13615

2014-01-17 12:33

as vrea s-al vad pe base unde este nastase,o merita pentru ce a facut.ASA SA-I DEA DUMNEZEU DUPA FAPTE.

Musafir

#13616

2014-01-17 12:33

1. Nu mi s-a luat în considerare votul, ca și celor 7,5 milioane de compatrioți.
2. Am reținut din Legea Electorală faptul că oprirea prin orice mijloace a alegătorilor de a merge la vot cade sub incidența legii penale. Ori...Cum să înțeleg acel balans al președintelui suspendat: ”mergeți la vot/nu mergeți la vot”?
3. Mai avem libertatea presei?

Musafir

#13617

2014-01-17 12:33

As dori si am sperat mereu ,ca voi trai intr-o tara in care Constitutia tarii sa fie respectata de toata lumea , in asa fel incat nimeni sa nu fie deasupra legii.Fiecare sa raspunda pentru faptele sale si nimeni sa nu fie considerat a fi mai prejos ca cel de langa el. As dori o justitie care sa nu permita nimanui sa jecmaneasca acest popor, fiecare sa traiasca din cinstea muncii lui. As dori un presedinte care sa ma reprezinte , sa-si respecte cetatenii si sa fiu mandra de el.Oare e mult????

Musafir

#13618

2014-01-17 12:33

JOS DICTAtura,jos basescu.
elev clasa a 6-a scoala generala nr. 190

#13619

2014-01-17 12:34

incep sa ma simt destept ca un om mare cand citesc comentariile aici.

dragi telespectatori ai Antenei 3, mai inchideti televizorul si mai cititi o carte !

Musafir

#13620

2014-01-17 12:34

semnez pentru sutele de mii de pensionari care au sfarsit intr-un mod neortodox(fara bani de medicamente,de mancare si de toate celelalte necesare pentru a putea trai,pentru cele 2-3 milioane de someri distrusi de acest sistem basist fara a le asigura o minima protectie sociala,dar care au avut grija de viitorul lor.Oare cand vor considera ca e destul?

Musafir

#13621

2014-01-17 12:34

Tineti-o tot asa!!!

Musafir

#13622 Re: Re: Politrucii lui voiculescu

2014-01-17 12:34

Heil Hitler

#13623 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:34

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni..;;''

Musafir

#13624

2014-01-17 12:34

Ne-am saturat de acest hot!!!Noroc cu Aantena 3 ca mai aflam si noi hotiile basistilor!

Musafir

#13625

2014-01-17 12:34

domnu gdea cuct il afisati pe sticla cu atta ne otraveste sngele cu ct de rau nea facut si ne face in continuare