Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

alexanderk

#13551

2014-01-17 12:27

eu cer sa demisioneze toti sa fie executati public sau torturati vindecati iar torturati pana la batranete prin cele mai dureroase torturi!toata clasa politica care se demonstreaza ca nu a facut nimic pentru care era platit a furat sau a facut tara de rusine!

Musafir

#13552

2014-01-17 12:27

Ma doare cind vad ca a culminat prin a face pe toata lumea securista dar dinsul cind era comandant ce a fost?presedintele tarii care a fost iubit de popor si ales ,acum ne-ar da cianura.Nu am crezut ca nu are pic de demnitate sa demisioneze;

Musafir

#13553

2014-01-17 12:27

numai dureaza mult si toata romania va ajunge la puscarie caci asa vrea seful suprem!!!!astept cu nerabdare ziua cand si el va sta dupa gratii!!!

Musafir

#13554

2014-01-17 12:27

CRED CA NICI FANARIOTII NU AU FOST ATIT DE RAI CU POPORUL ROMAN.INCEPIND CU PETRE ROMAN TOTI CEI CARE AU CIRMUIT ACEASTA TARA AU VINDUT CITE CEVA .


SEMNEZ ACEASTA PETITIE FIINDCA T.B. REPREZINTA APOGEUL MINCIUNII IN ROMANIA.SA NU VA AMAGITI..LIBERTATE ARE UN PRET CHIAR SI IN UE...VOM PLATI PRETUL CERUT PINA CIND ACEST PRET VA REPREZENTA LIBERTATEA INSASI....EXISTA SOLUTII...DAR.!!!
Aurel Clim
Musafir

#13555 DEMISIA LUI BASESCU

2014-01-17 12:28

Inca de la debarcarea lui Petre Roman dela conducerea PD,am intuit in Basescu un;impostor,un om fara caracter,limitat cultural etc.
Nu l-am votat niciodata, din pacate nivelul de discernamant al alegatorilor este redus de lipsa de cultura si de precaritatea situatiei materiale.
De asemenea un numar de asa zisi "oameni de cultura" au influentat in mod negativ optiunea electoratului.
Consider ca este cel mai pervers "conducator" care la avut Romania in toata istoria ei, acest om nu are niciun crez este "macheavelic" este imposibil de suportat.
Am pierdut zece ani din istoria Romaniei si din viata noastra.


Musafir

#13556

2014-01-17 12:28

semnat cu placere

Musafir

#13557

2014-01-17 12:28

jos tiranul, jos mincinosul,jos dictatorul

Musafir

#13558

2014-01-17 12:28



























Va bate soarele si pe casa noastra!

Musafir

#13559

2014-01-17 12:28

La parnaie cu hotii!!!

Musafir

#13560 Basescu sta bine acolo unde e

2014-01-17 12:28

E bine ca ati facut aceasta petitie; o sa aveti ca rezultat o lista a boilor din Romania.

Musafir

#13561

2014-01-17 12:28

este foarte greu de semnat, sunt multe personae in varsta, care nu pot semna online, gasiti si alta cale, eventual telephonic, SMS,etc..
radu tudor antena3

#13562 Adevarul

2014-01-17 12:28

Daca Basescu spune despre afirmatile ziaristului de la antena3 ca minte si dezinformeaza opinia publica.Atunci sa aduca probe si sa dezminta public daca are argumente daca nu sa demisioneze.Pentru opinia publica ramine un presedinte corupt si putred de minciuna
musafir

#13563 Mesaj ...

2014-01-17 12:28

BAGA BANI BASESCULE IN BUZUNARELE ROMANILOR ! SA TRAIM BINE CA ASA AI ZIS...D-LE CHESTOR BASESCU

Musafir

#13564

2014-01-17 12:28

Asta e prea nesimtit sa isi dea demisia.

Musafir

#13565

2014-01-17 12:29

Unde sunt locurile de munca pentru a trai bine, mai d-le Basescu? Sau te-ai referit la catelusii tai de plus, aceia care dau din cap cand le ordoni si din coada cand le arunci cate un os?

Musafir

#13566

2014-01-17 12:29

Pare incredibil cat de diabolic este acest personaj ,Traian Basescu. In mandatele de presedinte , el si slugarnicul BOC, au adus tara aproape de prapastie.A creat conflicte politice , sociale . Nu a reprezentat si nu reprezinta interesele Romaniei , pentru ca aceasta tara atat de frumoasa si bogata sa fie una din cele mai infloritoare din Europa.Se putea daca exista vointa politica si dragoste de tara si popor. Basescu nu are mandrie nationala , nu vrea binele acestei natii. Am pierdut 9 ani degeaba in suferinta , ne-a intors spre dictatura. Basescu are un tupeu fantastic in a intimida oamenii din tara aceasta ,care-si sustin opiniile corect , cu dovezi concludente si care nu sunt pe aceasi unda cu interesele lui .Este un personaj in care nu poti avea incredere ,este perfid, mincinos , fitiligiu ( scuzati-mi expresia , n-am gasit alta care sa i se potriveasca mai bine ) ,este contoversat in afirmatii de la o zi la alta.O alta trasatura de caracter care nu face cinste unui presedinte de stat, este lipsa de scupule ,in sensul ca atunci cand simte ca cineva nu-i mai reprezinta interesele ,ca are o opinie diferita de a lui, o indeparteaza in cel mai josnic mod posibil, fabricadu-i.... un dosar penal. Creaza insistent stari conflictuale , tensiuni in viata politica cu repercursiuni in viata sociala , tocmai ca acest Guvern al aliantei (USL) sa fie ocupat cu intrigile lui ,in loc ca , Guvernul sa fie lasat sa gaseasca cele mai bune cai , sa repare , sa rezolve , sa aduca pe linia de plutire problemele pe care guvernarea catastrofala a PDL , a adus tara aproape de prapastie . In primul mandat Basescu si-a "asezat terenul", in sensul ca si-a pus camarila in puncte cheie care sa-i sustina politica conflictuala si de interese, iar in al doilea mandat, ajutat de camarila, a actionat in cel mai abject mod , indepartand pe cei care nu-i canta in struna .... fabricandu-le dosare penale.Ca cetatean corect al acestei tari , nu accept imixtiunea lui Basescu in justitie .JUstitia sa-si faca treaba corect,fara afilierea la interesele lui Basescu , de frica ca-si vor pierde posturile bine platite. Vor fi afectati si ei , fara doar si poate , vor primi la randul lor un vot de blam din partea populatiei, dupa ce Basescu va pleca de la presedintie iar Basescu nu-i va mai recunoaste vreodata. In aceste doua mandate Basescu si-a urmarit numai interesele personale si politice , de interesele tarii si a poporului care l-a votat ,a uitat imediat dupa investitura. Apoi,in al doilea mandat, a dat vina pe criza mondiala, aducand populatia tarii la disperare finaciara. A ignorat si jignit pe cei sapte milioane patru sute de romani care i-au cerut demisia la referendum. Nu are onoare ,un alt presedinte de stat , cu bun simt si responsabil pentru functia ce i s-a incredintat , ar fi demisionat in secunda doi. A mai promis ca va demisiona daca poporul nu-l va mai vrea , dar nu si-a respectat promisiunea - vezi referendumul de demitere cu putin timp in urma. Cum sa mai am incredere in acest personaj?Chiar ne crede prosti? Se vede cu ochiul liber ca Basescu nu este presedintele care ne trebuie, nu trebuie sa ma uit la Antenele lui Voiculescu ca sa-mi dau seama de aceasta. Acum , la final , ma voi adresa d-voastra , d-le presedinte ca o persoana educata , politicoasa asa cum sunt ,cu rugamintea: Domnule Basescu , va rog din suflet ,iesiti din politica pentru totdeauna daca vreti binele ROMANIEI .Treziti-va macar in al 12-lea ceas , lasati orgoliile desarte si parasiti scena politica spre binele d-voastra si a Romaniei.Nu sunt de partea niciunei formatiuni politice , alegerea d-voastra ca presedinte nu-mi apartine.Vreau un Presedinte de tara si un Guvern care sa faca onoare Romaniei si poporului roman . Vreau ca eu , copii si nepotii mei sa duca o viata onesta , sa nu-si mai paraseasca tara , asa cum d-voastra i-ati indemnat. Vreau liniste si pace in tara aceasta ,m-ati obosit ingrozitor. Parasiti d-voastra tara , daca veti mai putea , fara sa dati socoteala pentru tot ce ati facut, eu nu o voi parasi niciodata.

Musafir

#13567

2014-01-17 12:29

Mafia italiana e pischwasser pe langa ce sistem a pus pe roate acest individ ce se autonumeste pompos "Seful Statului". DEMISIA, de urgenta!

Sima Misu
Musafir

#13568

2014-01-17 12:29

Consider ca si daca aceasta petitie va fi semnata de 20 milioane de ROMANI si 1 Miliard de cetateni ai planetei Pamant , acest indivind in virtutea unei NESIMTIRI diabolice nu-si va da demisia , considerand ca este necesar sa ne chinuie pana-n ultima clipa a existentei sale . Ce nu stie el este faptul ca poporul roman va trai mai mult decat el !!! Regret pentru parintii lui , oameni care puteau fi onesti ca au dat nastere unui astfel de om care s-a transformat intr-o imagine neagra pentru poporul ROMAN !!! Astept cu bucurie , sarbatoare clipa in care , sa ma ierte dumnezeu acesta va crapa precum Stalin !!!

In crucea existentei mele constat cu tristete si cu furie ca destinul poporului roman trece prin furcile caudine ale unor tradatori de neam si de tara care s-au imbogatit fara rusine in timp ce copii Romaniei umbla desculti si infometati pe drumurile tarii . Promit solemn acestui mincinos , hot si imbogatit ca nu voi muri , nu voi inchide ochii pana cand nu voi avea bucuria sa-l vad dupa gratii.

Domnul Basescu si acolitii sai (Udrea , Boc , Berceanu , etc) sa considere acest text ca o provocare personala pe care i-o face cetateanul liber Misu Sima si am convingerea ca la sfarsit eu sunt cel care se va bucura asa cum am facut-o atunci cand mentorul sau Ceausescu a crapat in sfanta zi a Craciunului . De judecata oamenilor si a lui Dumnezeu nu poate fugii nimeni! Blestemul copiilor , pensionarilor si al celor pe care i-ai furat ca tu si familia ta sa va imbogatiti te va ajunge si vei muri fara speranta .

Eu stiu exact ca un comunist , securist si ticalos ca tine nu-si va da nici o data demisia dar nu uita ca zilele tale sunt numarate si nu-ti va ramane decat sa fugi sau sa-ti petreci noptile dupa gratii.

ASA SA TE AJUTE DUMNEZEU !!!

 

 

Heil Hitler

#13569 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 12:29

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni/////

Musafir

#13570

2014-01-17 12:29

ii doresc lui Base ,,SA TRAIASCA BINE,,

Musafir

#13571

2014-01-17 12:29

Doresc o viata normala. Nu doresc nimic extravagant. Daca doresc dreptul la demnitate, doresc prea mult?

Musafir

#13572

2014-01-17 12:29

Semnez Petitia datorita incalcarilor dreprturilor ce le am si i-mi sunt incalcate de Justitia Romana ,,MAFIOTA" (am depus cere la C.E.D.O si mi sa furat documentele, securistii de la posta Romana, dandumi raspunsuri ei in numele celor de la Strasbourg)
Ma judec de 12 ani in dosar cu L. 10/2001 si la I.C.C.J. a fost dosarul de vre-o patru ori. Institutie care apara pe Omniasig ,,cumparator prin Fam. col. TRUTULESCU si OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A. ce au stransa legatura si cu spusele din emisiunile dumneavoastra (aceiasi banca de finantare si patron) Acestia il au ca aparator pe Av. Burea fost presedinte si judec. la judec. sect.1
Mai mult decat atat, mi se incalca dreptul la proprietate de catre Justitia Buzoiana procedand la intimidarea mea prin a ma amenda si a ma da afara din sedinta de judecata, respingandu-mi toate cererile depuse conf. L. 247/2005, oare cine imi foloseste drepturile mele. Prefectii de Buzau au si ei vina lor separata.
Mi-a dat foc la stupina, Pavilion cu 102 stupi albine, ce se refuza sa se faca o ancheta reala. Judecatori, Procurori Politisti corupti, au dat N.U.P. si este o adevarata crima ,,au ars atatea albine nevinovate" mie provocandu-mi o mare paguba.
Ar trebuii sa ma contactati sa va pot comunica mai pe larg.


Musafir

#13573

2014-01-17 12:30

Basescu este un mare mincinos,profund corupt.Acum joaca de FRICA.Nu- mai vreau in fruntea Statului.Parlamentul sa debata urgent problemele grave aprezentate de ANTENA 3 IN PREZENTA DANSULUI. Multumesc lucratorilor de la Antena 3.Lerecomand si celorlalte T.V.sa va urmeze exemplu Gr.Pop.

Musafir

#13574

2014-01-17 12:30

Nu cred ca aceasta petitie va avea un rezultat palpabil,dat fiind ca Basescu nu a tinut cont de cei 7,4milioane de voturi pentru demiterea sa, el nu va pleca decat alungat la fel ca si Ceausescu.Asa ca voi mai astepta pana in decembrie.

Musafir

#13575 Re:

2014-01-17 12:30

#13416: -

ati gresit: cautati la evz.