Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13376

2014-01-17 12:11

jos cu basismul !!!!!!!!!!!!!!!
coicheci liviu

#13377 basescu securistu'

2014-01-17 12:11

afacerea gasprom-ioana basescu imi miroase a trafic de influenta, parlamentul ar trabui sa se auto-sesizeze in acest fel si ar fi cat se poate de legitima o noua suspendare
Heil Hitler

#13378

2014-01-17 12:11

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni

Musafir

#13379

2014-01-17 12:12

ROMANII NU VA MAI UITATI SI LUATI DUPA MASS MEDIA, MASS MEDIA IN ROMANIA NU EXISTA !EXISTA DOAR NISTE RATATI CARE VA BAGA IDEI IN CAP PENTRU CASTIGUL LOR !

Musafir

#13380

2014-01-17 12:12

Sunt de acord că fiecare jurnalist are dreptul să fie tratat corect şi să i se răspundă politicos. Am şi eu pică pe unii jurnalişti care nu prea au ce căuta în branşă dar care au credit din partea angajatorilor. Îi tolerez sau mă enervez, dar am credinţa că astfel se realizează transparenţa pe care o clamează cei care au mandat din partea noastră să ne conducă. D-le băsescu, nu ne mai reprezinţi demult, ne-ai încălcat dreptul de a fi reprezentaţi ignorîndu-ne votul şi continui să te crezi preşedinte, nedând socoteală nimănui! A J U N G E! Aviz amatorilor care cred că instituţia prezidenţială reprezintă un loc călduţ şi ferit de lege unde-ţi poţi vedea în siguranţă de afacerile de famiglie! Abia aştept ca fiica d-vs să ajungă sâ legalizeze doar acte de identitate, aşa cum aţi spus că face.
Mai vreau să-mi prezint respectul pentru jurnalistul Antena 3 care nu a tremurat de frica lui Băsescu şi a continuat să-i pună întrebări şi să răspundă calm şi decent.Ceea ce nu prea s-a mai văzut!

Musafir

#13381

2014-01-17 12:12

Sunt dispus sa il assasinez pt suma de 100.000

Musafir

#13382

2014-01-17 12:12

SA PLECE IN CAUTAREA FLOTEI, PE CARE O POATE CONDUCE!

Musafir

#13383

2014-01-17 12:12

continuati dezvaluirile fara sa va fie teama de repercursiuni. E singura speranta sa putem scapa de paranoicul asta

Musafir

#13384

2014-01-17 12:12

sa plece pe mare

Musafir

#13385 Re: Re: Politrucii lui voiculescu

2014-01-17 12:12

#13351: - Re: Politrucii lui voiculescu 'adunatura de cimpanzei trepanati"

si ma-ta!!

horatiu atanasoiei

#13386 Re: dreptul la replica

2014-01-17 12:12

#13326: -  

 Mai secatura basista  un alt lucru este si mai clar, ca doar o mina de oameni lasi si mirsavi conduc Romania si toti voi astia ve-ti fii trasi cel tirziu in decembrie la raspunder

Basescu

#13387

2014-01-17 12:12

Minciuni ! In aceasta petitie sunt doar 10-15 postari impotriva mea.
Eu sunt iubit, mai bine-zis adulat, de peste 22 milioane de romani !

Musafir

#13388

2014-01-17 12:12

scapati o data de ......nenorocit!!!!!!!!!!!!

Musafir

#13389 lasa ne sa traim, ne am saturat sa traim bine. in romania

2014-01-17 12:12

lasa ne sa traim, ne am saturat sa traim bine. in romania
Heil Hitler

#13390

2014-01-17 12:12

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni..

Musafir

#13391

2014-01-17 12:12

d-le dumneata ai onoare? un barbat care a purtat uniforma tarii sale are!!!esti un las lipsit de scrupule daca iti impingi in fata propriile fete!!putea-i daca tot ai facut ce-ai facut,sa le protejezi macar tinindu-le departe de puscarie asa o sa le tragi si pe fetele tale dupa tine,daca mai ai o farima de onoare,retrageti fetele din fata ,da-ti demisia si dute invirtindu-te ca zau ne-am saturat pina peste cap de timpeniile tale!!!

Musafir

#13392

2014-01-17 12:13

Ne-am saturat de el ! Sa plece de la Cotroceni si sa plateasca pentru ce ne-a facut !

Musafir

#13393

2014-01-17 12:13

Revoltator....

Musafir

#13394

2014-01-17 12:13

Jos cu Mafiotul nr 1 :)
Musafir

#13395

2014-01-17 12:13

jos Basescu , jos jigodia

Musafir

#13396

2014-01-17 12:13

Acest specimen este mai rau k Ceausescu. A distrus tara.Cine oare i-l va putea ancheta, judeca si condamna ??? Basescu cu regimul de fosti si actuali colaboratori pdlisti au distrus vieti si merita condamnati. Cer si solicit in mod imperativ indepartarea escrocului BASESCU, judecarea sa si a mafiotolor PDL-isti. JOS BASESCU.


Musafir

#13397

2014-01-17 12:13

Mie RUSINE CU ASEMENEA presedinte , demisia !

Musafir

#13398

2014-01-17 12:13

Demisia de urgenta !

Musafir

#13399

2014-01-17 12:13

Cer demisia lui Traian Basescu deoarece, e un TIRAN!!!
cristian

#13400 basescu

2014-01-17 12:13

ar trebui ca majoritatea posturilor de televiziune sa ia atitudine asupra acestui subect si sa aloce un spatiu cat mai larg ex.presedintelui.bravo antena3.