Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#12601

2014-01-17 10:58

So many brainwashed idiots

Musafir

#12602

2014-01-17 10:58

Doamne ajuta! m-as bucura sa scapam ....un om urat la chip si suflet!

Musafir

#12603

2014-01-17 10:59

JOS BASESCU. Acest om si-a batut joc de un popor intreg.

Musafir

#12604

2014-01-17 10:59

...probabil mai mult ca sigur d-ul Basescu nu va demisiona...dar trebuie sa inteleaga ca romanii s-au saturat de el...de jocurile sale la limita si de multe ori in afara legii...de aceste "masinarii" facute in favoarea sa si a familiei dumnealui...de unii "celebri" consilieri de la Cotoceni care-si "fac" treaba asa cum nu ar trebui...totusi noua ani de "domnie"...e mult prea mult...sa speram ca poate totusi...totusi va...

Musafir

#12605

2014-01-17 10:59

Nu l-am votat niciodata,nici ca primar,nici ca presedinte;pe mine nu a reusit sa ma pacaleasca.Mult timp i-am urat pe cei care au facut-o,schimbandu-ne viata.Insa din 13 ian.2012 am inceput sa-i mai iert.Pacat insa de cei zece ani pierduti din viata fiecaruia,din care ultimii patru-un adevarat calvar.
Iulia

#12606 JOS TRADATORUL SI VANZATORUL DE TARA SI DE NEAM !!

2014-01-17 10:59

Sa plece la zdup cu toata clica lui mafiota de securisti,interlopi,santajabili si santajisti,sa dispara cancerul asta oribil care s-a intins ca o metastaza peste toata tara!
Sa extirpam tumorile astea care ne sufoca cu tupeul lor ordinar si lacomia lor desantata!
Sa ne unim din nou sa ii azvarlim pe vecie la cosul de gunoi al istoriei !
Sa putem in sfarsit sa respiram lumina si iubire,si bunastare!
Afara cu cancerele Romaniei !!
51

#12607 Subiect

2014-01-17 10:59

Nu poti comenta in cateva cuvinte aceasta filiera mafiota cred ca si faimosu Corleone a ramas un miccopil pe langa asa nnumitu dl Basescu.Aici vorbim despre mafia imobiliara ,agricola ,ruseasca etc va intrebati unde sint banii de la asa numita rascumparare din Irak el crede ca noi am inghitito nu dl nu.

Guji Guji

#12608 Re: Re: Contra Heil Hitler

2014-01-17 10:59

#12599: Heil Hitler - Re: Contra Heil Hitler


"sunt “băsist”, încă de dinainte de Băsescu! Abia când a venit Băsescu am aflat cum se cheamă boala…"


Musafir

#12609

2014-01-17 10:59

Abia astept sa-l vad in locul lui Becali si Nastase.Acest intrus la presidentia tarii noastre n-are nici un Dumnezeu.Si-a batut joc de un popor intreg. IESI AFARA JAVRA ORDINARA ! JOS BASESCU !



Musafir

#12610 Re: Re: Re: Re: Contra Heil Hitler

2014-01-17 10:59

#12574: - Re: Re: Re: Contra Heil Hitler

" Mai draguta" este vb unui fost presedinte. Du-te si plimbate.


Musafir

#12611

2014-01-17 10:59

sa plece chiorul!

Musafir

#12612

2014-01-17 10:59

E foarte periculos in aceste clipe, atat in interiorul cat si exteriorul Romaniei, e in stare sa calce pe cadavre sa-si atinga scopul.

Musafir

#12613

2014-01-17 10:59

Criza de nervi pe care a avut-o aseara , cred ca a socat multe persoane,intrucat de la tribuna inaltei functii ce o detine nu trebuia sa jigneasca jurnalistul si postul TV inainte de a-i pune intrebarea. Consider ca nici intrebarea nua fost prea elocventa, cred ca ar fi trebuit sa-l intrebe cine a intervenit la GAZPROM pentru a legaliza toate contractele de cumparare prin cabinetul notarial al Ioanei Basescu

Musafir

#12614

2014-01-17 11:00

Nu-l recunosc de presedinte al Romaniei...un despot!

Musafir

#12615

2014-01-17 11:00

Sa duca de unde a venit,ne-a terminat pe toti
Heil Hitler

#12616 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:00

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale........ '''''

Musafir

#12617

2014-01-17 11:00

Jos basescu ,jos basistii ,la puscarie .M-am saturat de hotia si minciunile lor.Iar USListi sa
faca bine sa aplice initiative Domnului Ghise.

Musafir

#12618

2014-01-17 11:00

ne-am saturat!!!!!!!! Inainte Ceausescu, acum Basescu !!!!! Sa se duca si sa vina cand l-o chema bunica din groapa!!!!!!

Musafir

#12619

2014-01-17 11:00

sa plece jagardeaua,strambul,betivul,mincinosul,nesimtitul,plangaciosul)))))))))))spanzura.te basescule,cei de la b1 tv in frunte cu turcescu si cei de la realitatea tv in frunte cu patronul chelios de.o tine pe tarfa de lavinia sandru lasati.ne cu vrajeala ca sunteti prosti,cine se mai uita la voi??????????????)))))))))))))va raciti gura de pomana ca poate poate ii mai salvati pielea lu basescu,treziti.va!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#12620

2014-01-17 11:00

toti cei care sunt vinovati sa plateasca cu averile lor ,iar daca vor fi arestati sa-si plateasca consumul ca la hotel si banii alocati pentru puscariasi sa se directioneze catre spitale,scoli,case de copii,pensionari....

Musafir

#12621

2014-01-17 11:00

basescu FRINA ROMANIEI.primul presedinte bisnitar.

Musafir

#12622

2014-01-17 11:00

La luarea deciziilor care afectează majoritatea cetăţenilor României părerea lor trebuie să contezeşi să fie luată în seamă.
Dorim cu toţii să avem o justiţie care să nu fie a cuiva şi deci nu are rost să ne facem că nu ştim cui serveşte întocmai şi la timp actuala aşa zisă justiţie.
De asemenea punerea în paranteză a părerii a 7,4 milioane de cetăţeni care ar trebui să conteze întăreşte cele mai sus menţionate despre cine deţine butoanele şi cheile instituţiilor de forţă din această ţară.
Cei care în virtutea încrederii acordate printr-un vot zdrobitor ar trebui să nu mai fie ezitanţi ci să dovedească potenţă şi acţiune hotărâtă în îndeplinirea promisiunilor cu care au câştigat alegerile.
Cu speranţă,
Un simplu cetăţean

Musafir

#12623 Re:

2014-01-17 11:00

#12601: -

Corect.  Antena 3 are toate meritale pentru aceasta spalare masiva de creiere.

Felicitari  Antena 3.


Musafir

#12624

2014-01-17 11:00

N-eam saturat de peste un deceniu sa asteptam ca tara noastra sa se redreseze economic.Din cauza acestor hoti mii de romani au devenit sclavii EUROPEI!Daca li s-ar confisca acestor magnati averile colosale facute peste noapte,ar inflori economia Romaniei.

Musafir

#12625

2014-01-17 11:00

ESTE DUSMANUL romanilor si a ROMANIEI ! In zece ani ne-a adus la sapa de lemn !