Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#10526

2014-01-17 08:48

comparativ cu 7,4 mil.nu este prea mic numarul celor care semneaza aceste petitii?
Stiu ca n-ar conta ,dar mi-ar fi placut sa vad milioana de semnaturi
Elena Trifu,Ploiesti

Musafir

#10527

2014-01-17 08:48

Respect maxim pt. intreaga echipa de la antena 3...va admir curajul.Pe tovarasul asta care se crede presedinte,nu doresc in anul acesta decit sa i se intimple aceleasi lucruri rele pe care le-a infaptuit asupra multor persoane,sa se faca dreptate,eu refuz sa cred ca specimenul asta o sa continue sa faca atita rau si anul acesta,si sa nu poata fi atins de aripa justitiei...ma rog la D-zeu sa nu mor pina atunci.
Daca pe Ceausescu l-au omorit,ce pedeapsa ar trebui aplicata acestui impostor si cu adevarat securisto-comunist,pt. ca sint sigura ca inca profeseaza,din moment ce a comis atita rau,si inca o mai face...e chiar intangibil?Ma rog la Dumnezeu sa va apere si sa va dea forta sa rezistati in continuare,sinteti singura tv. care aveti acest curaj si demnitate,va iubesc din suflet,si imi pun speranta nu in u.s.l,pe care i-am votat ,avind aceeasi speranta ca o sa ne scape poporul de nemernicul de la conducere.Multa sanatate si forta sa luptati cu entitatea aceasta negativa...va iubesc mult,si nu sant singura..Respect!

Musafir

#10528

2014-01-17 08:48

asadar am semnat si aceasta petitie.sa vedem ce o sa iasa.oricum mi-ar fi placut ca la acest moment sa fi fost deja 1.000.000 de semnaturi ,dar poate vor fi,sper.
acuma,dragii mei de la antena 3 de ce nu incercati sa terminam cu mascarada asta in care se erijeaza basescu de aparator al justitiei si al statului de drept,in sensul ca sa propuneti lui "vanronpui"sa-i impuna lui base.. sa-i dea afara pe morar ,zegrean ,papici,haineala,danilet,si sefa asta de la dna,ca uite m-am ramolit si-mi scapa numele,si cu asta gata ,justitia o sa fie aparata .de ce trebue neaparat sa o apere basascu? faceti o petitie lui barosu cu propunerea asta,si sa terminam odata cu cirul de aparator al justitiei din partea lui base..., doamne ajuta! mihai sau mircea dati-mi si mie un semnal ca v-ati uitat pe propunerea mea.asi avea multe de comentat ca realmente ma doare ficatul,ca totusi 47 de saptamini este multe ,cum ar spune eba.asa ca PA..pici

Musafir

#10529

2014-01-17 08:48

Ajunge !!!!!!!!!!

Musafir

#10530

2014-01-17 08:48

atata timp cat presedintele s-a amestecat in treburile guvernului (ma refer numai la faptul ca a DAT TONUL PENTRU TAIERI DE SALARII,PENSII etc cu 25%) si sluga lui credincioasa A TAIAT nu numai ce i s-a ORDONAT cu 25%, dar si cu 100%la indemnizatiile acordate cf. legii RECUNOSTINTEI...iar acesta NU A VEGHEAT LA INCALCAREA LEGII, DA;PRESEDINTELE TREBUIE SA-SI DEA DEMISIA mai ales ca NU MAI ESTE SUSTINUT DE ALEGATORI. Mai mult,MORAL VORBIND, pentru cat rau a facut populatiei, in sensul ca foarte multi dintre ei au ramas fara casele cumparate de pe vremea fostului SAU regim (ce naste din pisica, ...cand tatal, sau POLITRUC fiind , a taiat si-a spanzurat in tot jud. Constanta), ATUNCI DE CE SA-L LASAM PANA LA TERMINAREA MANDATULUI ?? CA SA BENEFICIEZE DE PRIVILEGII ?? DIN BANII MEI SI A ALTORA ??. Nu-i ajunge cat a acumulat din munca lui CINSTITA ??!!. Tovarase Basescu, fi BARBAT si demisioneaza. Ai otravit prea mult poporul care sa te mai sustina. L-ai inselat de prea multe ori, l-ai mintit cu NERUSINARE, si nu uita, NU SUNTEM CHIAR ATAT DE PROSTI incat sa nu ne crezi ca TOTUSI ITI VOM CERE SOCOTEALA. Mantia imunitatii o sa cada oricum ,odata si nu uita ca si dv. aveti tradatori oricat de bine ii platiti, bineinteles DIN BANII NOSTRI. MAI BINE RECUNOASTE CA AI GRESIT, DA-TI DEMISIA si lasa timpul si istoria sa te uite, daca se poate.

Musafir

#10531

2014-01-17 08:48

Scapati-ne de acest individ va face tot mai mult Romaniei.Dumnezeu sa va ajute.
M.H.

#10532 Saraca tara, saraca...

2014-01-17 08:49

Tot ce s-a intamplat in tara a fost la inceput o parodie, in care am fost impinsi, cu mic cu mare, sa jucam. Dupa care a luat forme din ce in ce mai grotesti, cu oameni submediocri, poate putin spus,smecheri, pusi pe un jaf fara precedent in istoria noastra. Si de-a lungul timpului s-a furat fff mult! Acest fenomen ar trebui devoalat daca ar exista constiinte cu vana, istorici, care sa lase tot felul de ifose de atot stiutori si aere de impartialitate. De fapt, ei cunosc fenomenul istoric si cultural romanesc la fel cum astazi o doamna de la "prea scunda curte" cunoaste drept.Sa nu mai mire pe toate haimanalele, care se erijeaza in sefi de de toate, ca oameni cu sira spinarii au convingerea ca tot ce s-a intamplat a fost facut in mod deliberat ptr a fura si impila un neam, iar toate aceste nu puteau fi facute decat de basescu, de zgoni colegi cu Mihai Viteazu,de fufe proaspat coafate, si poate de toti, sau intr-o majoritate covarsitoare.

Musafir

#10533

2014-01-17 08:49

ficare iesire a individului pe care il sustin ,,stalpii democratiei europene,,intr-o functie pe care nu o merita si nu o onoreaza,seamana tot mai mult cu ultimele manifestari de gen ale lui ceausescu.Cred ca, din pacate, acest demers va avea soarta referendumului, dar imi face placere gandul ca,poate,va contribui la a-i spori starea de ,,bine,,si-l va ajuta sa mai comita si alte grseli,care sa-i grabeasca o iesire rusinoasa din viata publica.

Musafir

#10534

2014-01-17 08:49

las scuipa in ochi, dar in care.sa plece dracului.

Musafir

#10535 Re:

2014-01-17 08:49

#10432: Gina -

Subiectul este Băsescu. Nu este vorba de comentariile presei. Problema este comportamentul nesăbuit al unui preşedine de ţară. Nu mă interesează soarta lui Voiculescu, Năstase, sau alţii de la USL. Mă interesează o justiţie corectă care să-i pedepsească pe toţi infractorii. De ce încercaţi să deviaţi obiectul acestei petiţii?

G

#10536

2014-01-17 08:49

IGNORATI postacii, e ultima lor zvacnire. Au vocabular buruenos (multa, multa incultura).

Musafir

#10537

2014-01-17 08:49

JOS ANCORA DE PE SISTEMUL JUDICIAR

Musafir

#10538 Re: Re:

2014-01-17 08:49

#10477: - Re:

Fără probe toate sentințele se vor sparge în capul celur care le-au dat .


Musafir

#10539

2014-01-17 08:49

Jos Basescu,mincinosul,tiranul,rusinea Romaniei!

Musafir

#10540

2014-01-17 08:49

Jos cu prefacutul

Musafir

#10541 Re: Re:

2014-01-17 08:49

#10485: - Re:

Telepatia salveaza basau... deocamdata! Dar ii vine randul curand!

stan ioan

#10542 blestem

2014-01-17 08:50

Poporul roman poate-i blestemat,pentruca are conducatori care aduc tara in pragul disperarii. Am mai avut un cuplu care la sfirsit au spus:"Mai copii, ce faceti? nu ne legati... noi v-am crescut..." si toti stim ce au patit. Asta de acuma zice: "Mai... esti un copil...", dar pentru asta si tot ce se trage din el si cu cine-I "imbirligat" e prea putin ..o grapa deschisa. Fie ca bunul Dumnezeu sa aiva poporul roman in paza sa si sa-i pedepseaca pe toti raufacatorii romanilor.

Musafir

#10543

2014-01-17 08:50

SA NU-IL PUNETI IN ;;FEREASTRA'' PE INDIVID, CA NUMAI REZIST! SUCCES!!


Musafir

#10544

2014-01-17 08:50

Sa ne lase in durerea noastra

Musafir

#10545

2014-01-17 08:50

trebiue obligat s-o faca.
Virgil Muntean

#10546 DEMISIA LUI BASESCU

2014-01-17 08:50

SEMNEZ SI SUSTIN DAR FARA MARI SPERANTE DEOARECE CHIAR DACA PLEACA BASESCU , URMEAZA ANTONESCU SI PONTA (SAU ALTII) , CARE SUNT SI EI RACOLATI DE ALTE SERVICII SECRETE (INCLUSIV DE ALE NOASTRE) SI MERITA INCHISOAREA DAR NU PENTRU TERMOPANE CI PENTRU TRADARE SI GENOCID , ALATURI DE TOTI FOSTII CONDUCATORI (CUNOSCUTI SAU NU DE PUBLICUL LARG) VANZATORI DE TARA DE DINAINTE SAU DE DUPA 1989.


Musafir

#10547

2014-01-17 08:50

Buna ziua!

Pe acest animal ar trebuii sa-l punem pe rug, chinuit si umilit pana isi da ultima suflare..sa moara incet putin cate putin trimis in direct in carcera fara apa, mancare si sa nu vada lumina zilei chinuit ....

Musafir

#10548

2014-01-17 08:50

Basescu a fost demis, deci nu mai este presedintele acestei tari. DEMISIA!!!!

Musafir

#10549 Re:

2014-01-17 08:50


Musafir

#10550

2014-01-17 08:50

Draga si stimata A3, felicitari, din suflet , pt. tot ce faceti !
O mica rugaminte:in imaginea , unde „individul”pune vestita intrebare,”A3 e aici?”, cu cateva momente inainte, am vazut cum acesta a avut un atac de plans (in hohote) , tras rapid inapoi,de MRU , Neamtu,,acoperit de Blaga, Macovei si toata sleahta lui, Dupa o clipa a primit acea „facla intinata” , el , tot transpirat ,(ud), a rostit acea intrebare .!!! Nu am mai vazut acel moment (cu plansul) , niciodata . Daca ati putea s-o gasiti si difuza , (de omie de ori), ar fi grozav !
Cu dorinta si urarea , sa fiti „vesnic” in casele noastre ,a dvs. fidela telespectatoare , Ute