Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#10426

2014-01-17 08:39

presedintele tarii trebui sa aibe prestanta si comportamentul cerut de institutia prezidentiala indiferent ce 'barfesc' sau nu posturile media.daca nu esti in stare iti dai demisia

Musafir

#10427

2014-01-17 08:39

M-am saturat de acest individ care ne-a facut numai rau!AFARA!!!AJUNGE!!!GATA!!!

Musafir

#10428

2014-01-17 08:39

Basescu se plange la Bruxeles, oare din cauza morcovului care intra din ce in ce mai mult ? Chiorul asta chiar are tupeu, sa nu-l lasam...DEMISIA......

Musafir

#10429

2014-01-17 08:39

Am optzeci si un de ani.Atata mizerie la un "om" nu am vazut.Este rau si razbunator,daca nu suntem atenti ne ingroapa, ca sa ramana el singur pe pamant,cu "fetele" lui.Vai de noi,copii nu va lasati calcati in picioare de acest mincinos.Demiteti-l.

Musafir

#10430

2014-01-17 08:39

Daca D-l Barosso nu a tinut seama de votul a 7,5 milioane de Romani de la Referendumul din vara anului trecut(2013),suntem nevoiti sa afle intreaga lume,ca impotriva vointei poporului roman se afla un presedinte care sfideaza toate legile acestei tari,prin procurori numiti de Traian Basescu pe intreg mandatul sau,punandu-i in functie de fiecare data atunci cand ei isi terminau mandatul.Si tot d-l Traian Basescu raporteaza la forurile superioare ca justitia nu este libera.Cetatenii Romaniei au fost umiliti de presedintele care in momentul de fata este tinut in functie nu de poporul Roman ci de D-l Barosso si de toti cei care l-au instalat in functie impotriva vointei poporului roman.Trebuia sa-si dea demisia de onoare daca acest presedinte mai avea onoare.Nici acum nu este tarziu sa plece si sa ne lase ca ne-am saturat de toate hotiile si cardasiile si raul pe care ni-l face noua tuturor.SA-SI DEA DEMESIA DE ONOARE PENTRU-CA CA AM VOTAT SA PLECE.D-l Traian Basescu este acum presedinte impotriva vointei poporului roman.

Musafir

#10431

2014-01-17 08:40

pleaca lasane adio

Gina

#10432

2014-01-17 08:40

De ce nu acceptati si comentatiile care nu sunt pro Antena 3? Va este frica de sefu' turnator? Doamne ce-a facut din voi acest manipulator. Daca Antena 3 nu va mai exista unde veti munci oameni buni? Ziaristi de doi lei cine se va mai uita la voi? Mi-e mila de voi.
Adevarul

#10433 Re:

2014-01-17 08:40

#1: -

Daca basescu este badaram, pe cei de la trustul intact cum ii numesti?


Musafir

#10434

2014-01-17 08:40

Demisia!

Musafir

#10435

2014-01-17 08:40

nu este om in aceasta tara sasi ureasca mai mult propriul popor, ca acest presedinte demis ,de popr.isi urmareste afacerile proprii,in detrimentului poporului.calca peste cadavre sas-i atinga telul.din ordinul lui sa inchis spitale,scolis-au taiat pensi,salarii,banii la handicapati,la mame.a umilit militarii,politistii, profesorii,pensionarii.din ordinul lui sa inchis spitale unde la portile spitalelor au murit oameni,s-au inchis scoli peste 2000.o vindut flota,o fost demis de poporsi inca are nesimtirea sa iasa sase adreseze natiuni.el numai e presedintele nostru si lumea sa nu ite ca aramas in funtie datorita ccr-ului.acelor tradatori care nu serveste poporul ci o familiea basescu.si sa nu itam ca zegrean nici nui judecator, ce competente are acel om ,sa judece.toti is santajati din ccr,din cauza ca nus curati.acest presedinte sii unii din ccr,procorori care au haituit poporul cu bibliile si judecatori corupti sa ajunga in puscarie. sa fie pedepsiti exemplar.

Musafir

#10436

2014-01-17 08:40

sper sa se rezolve odata ...succes !

Musafir

#10437

2014-01-17 08:40

Mi-as dori din toata inima mea, un pic de liniste si un Presedinte care sa nu ne jigneasca si de care sa fiu mindra.
Doamne ajuta!

Musafir

#10438

2014-01-17 08:40

am ajuns sa schimb canalul la tv.cind vb.Basescu.Nu-l mai pot nici sa-l vad,dapai sa-l mai si ascult.Pt.voi cei ce ati initiat ceasta petitie multe felicitari si cred ca trebuia mai demult sa faceti asemenea demersuri.Bafta in continuare.


Musafir

#10439

2014-01-17 08:40

Ma doare faptul ca domnul guvernator Basescu va iesi linistit din mandatul de presedinte !Chiar nu se poate face nimic sa fie demis ?

Musafir

#10440

2014-01-17 08:40

rusine dl basescu pentru cai 7.4 milioane de ra,ini.
Gidea

#10441

2014-01-17 08:40

Felix la puscarie

Musafir

#10442

2014-01-17 08:40

Vreau sa scapam odata de nenorocitu asta de Basescu. Vreau ca Ministru Ponta sa faca tot posibilu sa creeze locuri de munca, si munca cetatenilor Romani sa fie platita nu batjocorita de toti patroni din Romania . Nu poti trai din 8 milioane pe luna! Vreau ca Ministru ponta sa demonstreze Basistilor ca, daca basisti nu mai sInt la putere si nu mai fura, Romani pot trai bine In tara lor si nu va ma-i trebui sa fie slugi In Tari straine. Va multumesc ca miati dat ocazia sa votez pentru demiterea lui Basescu. Vreau ca Basescu sa fie condamnat pentru toate abuzurile si fraudele pe care le-a facut.

 

geo

#10443 demisia

2014-01-17 08:40

cel mai tampit presedinte

Musafir

#10444

2014-01-17 08:41

SANTEM UN POPOR PASNIC , MUNCITOR SI IUBITOR DE LIBERTATEA PRESEI, NU ACCEPTAM SA FIM INGRADITI SI PUSI LA COLT DE UN PRESEDINTE CARE A FOST DEMIS IN ANUL 2012 CU 7400 DE VOTURI SA PLECE DE LA CONDUCEREA TARI, NEA TRAS IN JOS , A FOT AJUTAT SA RAMANA IN CONTINUARE, CEIA CE NOI NU SANTEM DE ACORD - FACE MULTE AFIRMATII URATE CE NU CADREAZA CU UN PRESEDINTE , FORBESTE URAT LA IESIRILE FOARTE DESE IN FIECARE SEARA LA ORA 18,30 DENIGREAZA PRESA , IN SPECIAL ANTENA 3 SI PE DL. VOICULESC , PE DL. PONTA . DOMNIA sa dl. basescu SA INBOGATIT EXAGERAT SI DE UNDE ? - ARE TOATE CHEILE DE LA PUTERILE STATULUI SI SE FOLOSESTE DE ELE SA BAGE IN PUSCARIE TOTI DUSMANI CARE II ARE ( FIGURATIV DUSMANI ) , AMENINTA IN PERMANENTA , SI E T C . IN CONCLUZIE NU-L MAI VREM NICI SA MAI NE CONDCA .

Musafir

#10445

2014-01-17 08:41

NU esti roman - DEMISIA

Musafir

#10446

2014-01-17 08:41

Jos dictatorul.

Musafir

#10447

2014-01-17 08:41

M-am saturat de acest nenorocit care sfideaza o tara intreaga.N-o sa am liniste pina nu il vad dupa gratii.Este malefic,mincinos si lipsit de orice bun simt.Ceausescu a murit pentru fapte infinit mai putin reprobabile.Pacat ca nu putem sa-l impuscam ,dar macar sa-l inchidem alaturi de gasca lui:Udrea,Videanu,Ariton,Berceanu,Igas,Blejnar,Duta,E.T.C
Marian
Musafir

#10448

2014-01-17 08:41

Felicitari Antena 3,M.Gadea,A.Ursu,M.Badea,sa plece acest individ ordinar sa ne lase in pace,Eu timp de aproape 10 ani nu am avut un presedinte al Romaniei care sa tina la tara si la cetatenii ei. Va dau un exemplu din istorie,Hitler acest individ isi iubea poporul sau german si tara sa Germania (el a fost din Austria).Doresc ca T.B.(CUCU)sa nu isi termine mandatul la timp de Craciun sa aiba bratari la ambele maini impreuna cu acolitii lui din justitie si ceilanti gealati. Continuati emisiuni si mai dure impotriva acestui mascarici si a maimutoilor lui.'' VA FELICIT ANTENA 3 PENTRU TOT CEA CE FACETI,SUNTETI CU ADEVARAT PROFESIONISTI ''.


Musafir

#10449

2014-01-17 08:41

Ajunge !
De zece ani tot stam cu cutitul infipt pana la os si rasucit in fiecare zi prin actiunile iresponsabile ale acestui neavenit. Prapastia pe care o vede este a sa si nu a noastra. Se vede clar ca este un animal prins in propria capcana.Sa-i fie inchisa orice iesire. GATAAAAAA !

Musafir

#10450

2014-01-17 08:42

Fara cuvinte,nu stiu cu ce am gresit sa ne conduca un asemenea individ .Adepasit orice regula a bunului simt.Ma temeam si nu mai credeam cum scapam de Ceausescu care a fost opusul acestui individ acum chiar nu mai cred ca mai scapam de acest individ.Are grija sa ne descrediteze ca tara si ca populatie peste tot globul,iar noi ce facem,nimic.Dar totusi acest TRUST AL ANTENELOR ne mai da o gura de aer si o mica,mica speranta.Acest individ vorbeste numai aberati sigur trebuie dus de urgenta la un control de psihiatrie sigur altfel nu mai stiu ce mai poate face.Cu voi cei de la ANTENE parca speranta romanilor mai este.Dumnezeu sa va ajute.