Demisia Premierului Victor Viorel Ponta

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia Premierului Victor Viorel Ponta


Musafir

#326

2014-01-18 15:15

la brutarieeee....
Radu

#327 Autorului

2014-01-18 15:23

Indiferent cate minciuni, dovedite sau nu ,ar fi atribuite lui PONTA nici una nu e mai grava decat distrugerea in zilele revolutiei a dosarului de securitate al omului de nimic ,BASESCU!
mihai

#328 Re:

2014-01-18 15:24

#53: libertate -

Esti o jigodie basista pentru ca provoci un raspuns pe masura  inteligentei tale .

Inca nu intelegi ca dreptul la opinie este recunoscut in toate tarile democrate ,drept pentru care

nu-i normal ca tu sa-ti faci conationalii tai , coreeni ,chinezi !Sa stii un lucru ,ca din stejar stejar rasare dintr-un bou ,un bou mai mare.

 


Musafir

#329 Re:

2014-01-18 15:26

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-18 15:35



Musafir

#331

2014-01-18 15:41

un burghez comunist care nu mai are ca cauta in politica,ne meritam soarta

Musafir

#332

2014-01-18 15:51

Da ,pentru demisia acestui incompetent care isi ascunde nepriceperea prin campania desantata impotriva lui basescu.
Apocalipsa Securistilor Ceausisti

#333 Re:

2014-01-18 16:20

#332: -

Vai de mine, pupinbasistii semneaza multiplu.

 

283 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 259 adresa IP diferite.

 

Găozarii de la ReporterVirtual (vezi relația dintre Halpert și Ciocălzan, care a fost patron de bordel în Spania unde se prostitua singur în funduleț), citați de Hotnews, au arătat cum se poate semna petiția de 25 de ori.

Bine, ei nu și-au mai pus problema să gândească, fiind extrem de proști și de atașați cu buzele crăpate de curul murdar al băsului.

 

http://static2.libertatea.ro/typo3temp/pics/basescu_traian_L_09_ecef1a989d_wk.jp...



Musafir

#334

2014-01-18 16:21

Jos hotii in frunte cu ponta!

Musafir

#335

2014-01-18 16:28

Vreau restabilirea statului de drept. Toti hotii sa
fie judecati cu mai mare celeritate.

Musafir

#336 Re: Sa plece si Basescu mai intai

2014-01-18 16:31


Musafir

#337

2014-01-18 16:43

D E M I S I A
apasu

#338 aceasta petitie!

2014-01-18 16:44

problema e urmatoarea: eu am semnat cealalta petitie,nu neaparat ca sunt pupincuristul cuiva,ci pentru a atrage atentia unui om fanatic,care confunda tara cu mosia lui taica-sau. asa ca,tu,omule cu gurita rotunda,de atata pupat in cur pe basescu,dispari naibi cu petitia ta. voi l-ati creeat pe basescu,voi l-ati incurajat sa faca abuzuri,asa cum,la randul lor,pupincuristii lui ceausescu l-au incurajat sa faca ce a facut. sa nu stergi comentariul asta,ca te pun la blesteme.

Musafir

#339

2014-01-18 16:51

Doresc o tara CINSTITA cu GUVERNANTI CINSTITI !JOS MAFIA COMUNISTA !

Musafir

#340

2014-01-18 16:56

V-ati scremut atata pentru 10 voturi obosite?

Ponta

#341 Plagiatorul

2014-01-18 17:22

#14: -

Jos plagiatorul si mincinosul de Ponta - rusinea Romaniei.

Miron

#342 Re: Re: Re:

2014-01-18 17:24

#6: - Re: Re:

Faina punerea in scena, dar nu tzine.

Un om cu bun simt, nu neaparat cu studii superioare sau academice, nu se poate cobora intr-atat incat sa semneze asa o mizerie.

Hai ca aveti la unitate oameni mai priceputi, incercati altceva!


Musafir

#343 Re:

2014-01-18 17:38

#332: -

boc era mai competent

Bojidar

#344

2014-01-18 17:46

Albert Einstein: “Credința prostească într-o autoritate este cel mai mare dușman al adevărului”. Graţie lui Matrafox Șantaj Băsescu, Curţii Constituţionale, serviciilor, I.C.C.J., A.N.I. şi D.N.A., avem o dictatură judiciară. Matrafox Șantaj Băsescu a fost şi este un administrator de sinecuri, spăgi, contracte si privilegii destinate unui grup restrans de beneficiari. Matrafox Șantaj Băsescu a facut din Romania o colonie a S.U.A. si U.E. pentru care ar trebui sa plătească. Pretenţiile presedintelui Romaniei asupra statului de lider regional nu pot fi decat o glumă proastă, deoarece Romania nu mai este un stat independent, fiind o colonie controlată cooperativ de S.U.A. şi U.E. Despre ce lecţii de democratie poate vorbi un personaj care a rămas la conducerea ţării in ciuda unui referendum pierdut, sprijinit, după ce a “șprițuit”, de Orban și Tokes? In cazul lui Matrafox Șantaj Băsescu, unicul aspect pozitiv pentru Romania este faptul că nimeni nu-l mai ia in serios pe locatarul de la Cotroceni, iar bufonii se bucură de o libertate de exprimare mult mai mare decat cea de care beneficiază preşedinţii de state serioase. Totodată, chiar si un bufon nu poate să se joace cu focul fară consecinţe. Pană la urmă, asemenea jocuri se vor solda cu arsuri, de nici gagica lui Nuţy Udrea nu-l poate salva. Matrafox Șantaj Băsescu „culege” efectele de lungă durată ale consumului de alcool care a condus la “delirium tremens” ( “nebunia alcoolică” ) şi deteriorarea creierului, cu alterarea memoriei. Uitaţi-vă ce figură buhaită de alcool are şi Monica MACOVEI. Uitaţi-vă la comportamentul de ţoapa a lui Matrafox Șantaj Băsescu cat şi al susţinatorilor cocalarului. Nu mai sunt mulţi dar au un tupeu obraznic si agresiv. Mă apucă o sfantă scarbă cand văd comportamentul de ţoape furioase in călduri a sinecuri băsiste. Principiile sunt pentru sinecura băsista (ţoape „Foamea Neagră“) mai mult o chestiune de estetică, decat una de etică. Principiile sunt bune, dar viața este altceva. Toate afectele ii sunt paralizate de instinctul supraviețuirii. Or, de la etică la estetică, atunci cand e vorba de morală şi de bun-simț, e – poate – distanța dintre normalitate şi neam prost şi minte scurtă. Neamul prost nu are simțul masurii, nici al ruşinii, nici al ridicolului. In ceea ce face se simte ceva dizarmonic, ceva strident. Mă apucă o sfantă scârbă de tot ce inseamnă Matrafox Șantaj Băsescu şi acoliții lui care ne aduc aminte de „Foamea Neagră“. Lipsa lor de bun simț, de jenă intelectuală, sfidarea voinței majorității poporului existent intre granițele Romaniei de astăzi imi provoaca scârbă!
P.S. Nu dialoghez cu pupătorii de dos al celui care declara că: “Demisionez în 5 minute (2007)” sau “va cere după alegeri (2009) desecretizarea dosarului Hayssam”.

VRAJITORUL

#345

2014-01-18 18:01

Nu mai stiti ce sa faceti pupincuristilor si profitorilor !Urlati si va miroase tot ce nu vine de la Basescu -totul e negru ,doar Basescu este cel pur .Ne credeti prosti ?Pierdeti privilegiile pe care vi le-a dat regimul lui Basescu si sunteti turbati. Lasati guvernul sa indrepte tot ce-ati stricat Basescu si clica voastra. Urlati ca manipuleaza Antenele ,dar adevarul ca doar voi sunteti adevaratii manipulatori si ceea ce e mai grav este faptul ca ne credeti usor de manipulat .Dupa mintea voastra numai voi ganditi ,noi cei care nu suntem de acord cu voi suntem "legume".
Jos cu VOI TOTI!

Musafir

#346

2014-01-18 18:28

Pentru mai mult de 30 de motive obiective pe care nu doresc sa le mai enumar aici , dar pe care numai orbii nu le vad ! Dar ei oricum ...le simt ! Si sunt unul din membrii cei mai vechi ai PSD ! Ponta la conducerea PSD este o ruina pentru partid , iar ca premier este o calamitate pentru Romania ! El , ca si reprezentant al oligarhiei impreuna cu Basescu !

Musafir

#347

2014-01-18 18:38

ESTI UN BASIST CARE SE CREDE DESTEPT - SPUI CA ESTI IN PSD DOAR PT A AVEA CREDIBILITATE ,DAR E CLAR CA ESTI UNUL DINTRE LAUDATORII LUI BASE
BASEALA.

#348 BASESCU

2014-01-18 18:43

Ce faceti mai numai atitea semnaturi mi-ati adunat???.?...TURCESCULE!!!!!!!!! LAZAROIULE!!!!!! PORAAAAA!!!!!! Ce faceti maa?????LAZAROIULE. !!!!!!Pai ce faceti ma ??? Va platesc degeabal......pai asa am ajuns eu,,,De aia va-am facut colonei la apelu bocanilor.

Musafir

#349

2014-01-18 18:56

Sa se adopte si sa se aplice din nou Legea 18 din timpul lui Ceausescu, referitoare la veniturile dobandite ilicit pentru toti cetatenii UNIUNII EUROPENE
BASESCUU

#350 BASESCU

2014-01-18 18:57

Eu. BASESCU ZDREANTA CE AM AJUNS VA CER IERTARE TUTUROR ROMANILOR DE PRETUTINDENI CA AM FOST O JIGODIE ORDINARA DE MI-E RUSINE MIE DE MINE. Duceti-ma acolo unde mie locul.Iar cu TRONPETISTI mei lasati in pace ca si ei saraci trbueau sa isi faca de o piine. DE PORAAAAA FIEVA MILA CA DE ABEA ISI POARTA LIMBA IN GURA.....PE TUCESCUUUU. L-AM DEGRADAT CE MAI VRETI????