Abuzul vanzarii conditionate taxa radio-tv pe factura de energie


Musafir

#326

2014-03-14 14:19

mai au de pus multe taxe...nu se gindesc si la aceia care avem o pensie de 490mii lei....de acolo ne platim datorile,medicamente,mincare si ne mai pun si taxe ....o sa ne pue taxa si pe mers,ca sa putem vorba,,,,,,,,si etc.nustiu de unde sa mai platim atitea taxe nimeni nu se gindeste si la noi amariti...o sda ajungem sa murim de foame....

Musafir

#327

2014-03-17 12:00

Usor , usor vom stringe rindurile si impreuna vom gasi calea spre NORMALITATE . NU ABUZURILOR DE TOT FELUL . Doar atunci cind TU decizi ce vrei si ce iti este necesar fara a obliga pe cineva sa-ti impartaseasca parerea ci sa creada la fel ca tine , vom cunoaste democratia .

Musafir

#328

2014-03-18 11:11

Trebuie sa scapam odata de hotii astia ca altfel ne iau si aerul pe care il respiram.Sa speram ca vom avea succes!

Musafir

#329

2014-03-19 14:37

JENI PLATESC TAXA RADIO SI PE FACTURA DE LA ENEL SI MAI PRIMESC SI ANUAL INSTIINTARE DE PLATA DIRECT DE LA RADIODIFUZIUNEA ROMANA DE 80 DE LEI PE PERSOANA JURIDICA CUM VI SE PARE
Ene

#330 Meteo

2014-03-19 22:18

Mai bine ne uitam la prezentatoarele rubricii meteo de la tv
http://www.meteoromania.info/2012/10/18/fata-de-la-meteo-cine-prezinta-vremea-in-romania/
Musafir

#331

2014-03-21 21:35

pt taxa asta, si 600 de parlamentari, si gaze de sist, si caini, si unguri in guvern, si referendum luat in ras,si inca 5 bani la motorina si pt miile de milioane de euro furate care zac prin dosare NUP...cum ar fi AN..adica, no.., bine s-o furat , dar nu stim cine..!!, pt tonele de bani de dat de-acu`incolo acolitilor lor..gen despagubiri.., pt toate promisiunile de prin campanii transformate in "nu sunt bani la buget"....pt ca, ce sa vezi, tocmai ce i-am impartit cu prietenii, ..pt toate astea trebuie sa le facem si noi o promisiune, de care sa ne tinem de cuvant spre deosebire de ei SA IESIM IN STRADA! altfel, neam de neamul nostru doar or munci sa plateasca prostiile si hotiile lor!!

Musafir

#332

2014-03-22 21:54

Nu ne poate impune nimeni la ce post sa ne uitam dupa cum nici taxe aberante de zeci de ani pentru posturi tv aservite sau neinteresante. Este abuz cu siguranta obligatibitatea platii acestui post!

Musafir

#333

2014-03-26 09:11

Aceasta taxa e abuziva,avand in vedere ca platesc abonament pt cablu tv si tvr ar trebui sa primeasca cota parte de la aceste companii,nu vad de ce trebuie sa platesc de doua ori,mai ales ca posturile tvr 1,2 si cate mai au ei,nu le urmaresc niciodata.

Musafir

#334

2014-03-26 19:47

Sa ne lase in pace nenorocitii astia ca ne-au adus in sapa de lemn !!este un abuz de de nedescrus,alta porcarie sa platim taxa rtv cu facturaa de curent !!

Musafir

#335

2014-03-30 09:38

Noi muritorii de rand nu mai putem suporta atatea dari. Daca vom fi uniti "Unde-i unul nu-i putere. La nevoi și la durere. Unde-s doi puterea crește. Și dușmanul nu sporește! Amândoi suntem de-o mamă. De-o făptură și de-o seamă,..." vom reusi sa taem cupul balaurului.....

Musafir

#336

2014-03-30 09:54

NU SUNT DE ACORT CU ACESTE TAXE INTRUCITNOI PLATIM ACESTE TAXE LA CABLU SI ASTA INSEAMNA CA PLATIM DE 2 ORI

Musafir

#337

2014-03-31 20:53

Santem satui de biruri...semnati petitia....trebue sa avem curaj sa ridicam capul din pamanat si sa nu mai imbogatim tiranii.

Musafir

#338

2014-04-01 12:03

nu doresc sa ma platesc deoarece am contract cu ROMTELECOM!

Musafir

#339

2014-04-01 17:43

Don't hurry! Stelian Tanase vrea majorarea taxei!!!
OTITI43

#340

2014-04-02 03:11

ERA SI CAZU SA NU PLATIM CE NU CONSUMAM,SA PLATEASCA CEI GASITI DE CURTEA DE CONTURI FURACIUNILE SI DEZMATU SALARIAL!!!!!!!

Musafir

#341

2014-04-03 08:25

Sper sa se rezolve aceasta problema a taxei RADIO -TV

Musafir

#342

2014-04-03 13:40

sper sa se desfiinteze odata si sa nu mai auzim de ea

Musafir

#343

2014-04-15 20:07

Si taxa radio aplicata firmelor mi se pare un abuz grosolan. Firmele nu asculta la radio, ci doar persoanele care platesc taxa oricum in factura de energie. Si nici persoanele nu asculta radioul national, sunt alte posturi radio mult mai bune...

Musafir

#344

2014-04-29 10:46

Taxa r-tv o pltesc silit prin factura de energie electrica si prin abonament la compania de cablu.
Pentru aceasta primesc emisiuni cu grad de informatie culturala si educativa precar, manipulare si dezinformare. NU am nevoie de programele TVR in forma actuala. Minciuna este emblema COMUNISMULUI. De ce trebuie sa fim mintiti si manipulati fortat prin mesajele RTV?

Musafir

#345

2014-05-13 02:49

Eu personal nu ma mai uit la TV de 5 luni de zile,dar in schimb ascult radioul inclusiv cel public.Vreau ca aceasta taxa ILEGALA sa fie desfiintata,pentru ca majoritatea Romanilor platesc aceasta taxa pur si simplu pe degeaba.

Musafir

#346

2014-05-13 02:49

Eu personal nu ma mai uit la TV de 5 luni de zile,dar in schimb ascult radioul inclusiv cel public.Vreau ca aceasta taxa ILEGALA sa fie desfiintata,pentru ca majoritatea Romanilor platesc aceasta taxa pur si simplu pe degeaba.

Musafir

#347

2014-05-13 11:29

Niste HOTI. Tatal meu Gheorghe Vasile a decedat pe 07.12.2011, dar factura de la Enel vine si astazi 13.05.2014. Incercarea de reziliere a contractului cu acest furnizor este imposibila, caci imi impune sa platesc taxa radio-tv pe aceasta perioada chiar daca la adresa pe care este facut contractul cu tatal meu nu mai locuieste nimeni. Imi conditioneaza desfiintarea contractului de achitarea serviciului de radio-tv, chiar daca fata de Enel nu sunt datorii.

Musafir

#348

2014-05-26 23:56

Săracă tara bogata,ce mandra erai odată!

Musafir

#349

2014-05-27 09:32

In primul rand tvr este sub comanda politica. Partidul care vine la putere, demite vechea conducere si numeste una care asculta de comenzile venite de la centru. Abonatii la o firma de cablu, platesc o data taxa radio tv si a doua oara abonamentul la firma de cablu, care la randul ei plateste televiziunii pentru drepturile de transmisie. Consider ca este un abuz aceasta dubla plata si ea trebuie desfintata.

Musafir

#350

2014-05-28 20:07

Conditionarea vanzarii unor produse pe vremea lui Ceausescu era practicata doar daca vedeai securitatea peste tot (o prostie monumentala), aveai vreo "buba" adevarata (pentru care te puteau prinde de nas) sau nu aveai "sange in instalatie". Cine avea un dram de tarie lua marfa, platea doar ce voia sa cumpere si-i trantea "macroul congelat" vanzatoarei, pe tejghea.
Aia facea un pic de comentariu, prostii din jur strigau si ei dupa tine (sa se puna bine cu aceea care le baga si lor pe gat marfa nedorita!), iti vedeai de treaba ta si pa! Nu te urmarea niciun securist pentru asa ceva!
Dar vanzatoarea nu-ti baga mana in buzunar decat daca erai fraier!
Acum iti baga mana in buzunar cu legea in mana!
Pe cand o petitie impotriva jafului pe factura de energie si pentru "energie verde", pentru "rezervare" (de parca ti-ar pastra vreun loc la coada la priza de curent) si pentru cate alte magarii?
Eu nu am destule cunostinte juridice ca s-o initiez.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...