Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#9926

2014-01-10 10:59

Doresc ca cei care vor veni la putere sa procedeze ca Monte Cristo cu pungasii. Sa iibage la inchisoare si sa le dea sa mananca contra cost, pana scot toti banii furati. Asa sa se procedeze cu Base si Boc & sustinatorii si aparatorii acestora.

Musafir

#9927

2014-01-10 10:59

Sunteti deosebiti,destepti,curajosi si va iubesc.

Musafir

#9928

2014-01-10 10:59

Traiesc intr-o tara bogata si frumoasa, Pacat ca este locuita

Musafir

#9929

2014-01-10 10:59

Domnule Gadea, va multumim pentru initiativa si vom fi intotdeauna alaturi de dumneavoastra si de ROMANIA!

Musafir

#9930

2014-01-10 10:59

Doresc sa fiu tratat ca un cetatean european

Musafir

#9931

2014-01-10 10:59

Doresc ca aceasta petitie sa traga un semnal de alarma intregii lumi pentru pericolul care exista de a se instala din nou DICTATURA ,acum a lui BASESCU, si imi este tare frica sa nu ajungem la vremurile cand exista INCHIZITIA si sa avem parte de executii chiar daca nu la moarte,dar executii cum ar fi ca in prezent,condamnari pe banda,amenintari la adresa judecatorilor,procurorilor,politicienilor,etc... este prea mult,eu unul nu mai vreau inca o revolutie,ar fi frumos ca din respect pentru poporul ROMAN sa-si dea demisia si sa-si vada de familia lui pe care a imbogatit-o prin hotie si minciuna.Sunt alaturi de toti cei care semneaza aceasta petitie si vor o democratie si un stat de drept pe care le-am castigat cu multe sacrificii.JOS DICTATURA,JOS BASESCU!

Musafir

#9932

2014-01-10 10:59

10 luni nu e o viata sa vedem sfarsitul cosmarului securisto - mafiot , se va face lumina odata pt. totdeauna .
Libertate_pt_toti

#9933 Desteapta-te romane

2014-01-10 10:59

Initiativa nu e rea, doar directia e gresita, nu mai bine trezim constiinta cetatenilor, si ii motivam sa isi doreasca "libertatea" nu de sub jugul lui Basescu, ci jugul unei clase politice bolnave, oameni fara simt de raspundere,gainari, mici afaceristi parveniti, securisti deveniti peste noapte deputati, consilieri, primari,etc. Oameni care isi bat joc de toata tara, oameni alesi de noi,oameni ce ne sfideaza si care sfideaza si legea de drept....
Odata cu libertatea vom scapa si de oamenii de afaceri care au beneficiat de haosul creeat de politicieni, victima sigura "felix" dar si """intact grup"""
puiu
Musafir

#9934

2014-01-10 10:59

Daca mai poate face cineva ceva in Romania doar Antena 3 este aceea prin oamenii pe care ii are si care sunt adevarati romani.M-as bucura sa va pot cunoaste si personal pentru ca suntem compatibili si nu se stie la ce pot fi si eu folositor in demersul pe care il sustineti pentru curatirea tarii de nemernici.

Ilie

#9935 Voiculescu la puscarie

2014-01-10 10:59

Lasati prostiile slugarnicilor . Voiculescu trebuie sa ajunga la puscarie in dosarul ICA . Daca voi ati prostit o parte din romani ,pe americani nu-i prostiti cu mizeria asta de petitie . Sa stiti (si o stiti foarte bine ) referendumul a fost fraudat masiv de domni ca Dragnea si Oprisan . Cum va explicati ca la Lepsa Jud Vrancea prezenta la vot a fost de 250 % ? .

Musafir

#9936

2014-01-10 10:59

Nu vrem o tara "ca afara"! Vreo sa construim o tara mai buna ca afara, o tara la care cei de afara sa se uite cu admiratie si respect, o tara demna, o tara puternica si justa, Romania!

Musafir

#9937

2014-01-10 10:59

Daca americanii nu vor avea o reactie corecta la un asemenea consens popular al romanilor cu ce sunt ei mai buni decat rusii sau chinezii ???.
Monica D

#9938 Ajunge!

2014-01-10 10:59

Dupa ce 7, 4 mil de romani au decis ca nu il mai doreste ca presedinte trebuia sa aiba bun simt si sa plece... de atunci consider ca a ramas in scena doar ca sa-si rezolve razboaiele personale cu dusmanii. Afara, ne-am saturat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#9939

2014-01-10 10:59

Daca basescu ar ajunge anul acesta in puscarie,as mai trai o viata.El care ne spunea sa traim bine a dovedit ca stie sa traiasca bine.Cine era la revolutie si ce a ajuns?!? Si nu numai el,sunt multi altii,dar el este cireasa de pe tortul otravit al pdl-ului pe care l-a condus si il conduce in continuare.Trezeste-te Romanie !!!

Musafir

#9940

2014-01-10 11:00

Doresc o justitie nepartinitoare,doresc oameni in conducerea statului cu coloana vertebrala si cu teama ca atunci cind nu respecta legea vor fi pedepsiti,indiferent ca se numesc Basescu,Voiculescu,Nastase etc
oaspete

#9941

2014-01-10 11:00

As vrea sa vad o reactie , nu doar verbala, a domnilor Ponta si Antonescu !

Musafir

#9942

2014-01-10 11:00

bvo baieti,poate asa reusim sa aratam adevarata fata a cetatenilor

Musafir

#9943

2014-01-10 11:00

Noi va sustinem in continuare.
Pentru acest demers , care este benefic romanilor si romaniei.

Musafir

#9944

2014-01-10 11:00

Un fel de reclamatie la Inalta Poarta? Sau Luminosul Licurici? Am fost 7,5 milioane si nu ne-au bagat in seama, doar daca interesele s-au schimbat si atunci suntem de folos!
silviu

#9945

2014-01-10 11:00

Va plangeti ca prostii, toata viata asta ati facut, v-ati plans. Cereti ajutorul statelor unite, in halu asta ati ajuns, de parca statele unite cinduce aceasta tara, nu cetatenii ei, de parca statele unite ne-au facut bine, dar sa fim sinceri mai mult ne-a luat decat ne-a dat, ne-a luat bani, ne-a luat vietile unor cetateni onesti, iar acum o sa ne ia si demnitate, de parca noi am fi un popor inapt trebuie sa cerem ajutorul alora pentru a ne curata cacatul din ograda. Va plangeti de Basescu si oamenii lui, ii pupati in cur pe USL-isti iar in tot acest timp astia isi fac jocul. Nu vedeti totul clar, v-ati pus pe unu si v-ati facut o prioritate din a va lua de el la orice pas, nu spun ca Basescu e bun, pt ca nu e, dar sa fim sinceri toti pana la el au facut acelasi cacat, adica nimic si ceea ce e mai periculos e ce o sa fie dupa el o sa fie si mai rau, nu au facut nimic din ce au promis si nici nu o sa faca vreodata. Nimeni nu a facut, va chinuiti sa rapuneti pe unul ( si cred ca aici e mai mult vb de orgoliul vostru al Antena 3 ) ca sa puneti in loc un rau si mai mare sau in cel mai bun caz un rau egal cu raul actual. Va plangeti de abuzurile facute de Basescu, am fost in campaniile unor USL-isti si ei fac abuzuri si inca foarte multe ( credeti ca unii care nu duc o lupta dreapta in alegeri o sa duca o lupta dreapta pe perioada mandatului ). Basescu si-a pus oamenii peste tot in functii cat mai bune, poi nu stiu cum sa va spun dar toti fac asta, toti au facut asta. Ca USL sa fie la putere sa ne arate ca merita asta, nu sa le dam noi mandate pe tava. Oricum situatia in Romania nu se va scimba prea curand atata timp cat toti cei de acolo sunt comunisti, s-au nascut in comunism si cu asta au ramas toti. Eu unu nu am putere sa fac ceva, tot ce pot sa fac este sa ies in strada, dar voi de acolo care aveti putere puteti face ceva, dar nu o faceti niciodata nimic. O sa dati jos pe Basescu si o sa disttrugeti televiziunile Basiste, dar in schimb o sa puneti USL-ul la putere si o sa mai ramaneti voi, televiziunile USL-iste. V-am urmarit, ma uit la Antena 3 si spun ca voi nu vreti binele nostru, voi vreti binele vostru, al USL-ului si mai vreti sa il dati jos pe Basescu, dar asta nu inseamna mai bine pentru noi atata timp cat vin alti la fel in locul lui. Asa cum pe celelalte canale este Bianca, Cristea si Victor asa pe Antena 3 este raul pe care in face Basescu, dar nu vad nimic despre binele pe care il poate face altii, pt ca nu poate nimeni sa face nimic. Sincer va spun o sa semnez petitia asta nenorocita, dar stiu ca nu va fi prea curand mai bine.
tiberiu

#9946

2014-01-10 11:00

Nu suntem colonie.
Au murit destui oameni nevinovati la revolutie pentru a avea un regim democratic.
Dar nu dictatura democratica facuta cu ajutorul justitiei,al ascultarilor de telefoane,al corespondentei al mailurilor.
Daca vor asa democratie sa o tina pentru ei.
Noi ne-am dorit altceva.
Justitia sa fie reformata din temelie prin Constitutie si legile adiacente.

Musafir

#9947

2014-01-10 11:00

Este uimitor ceea ce faceti pentru noi, romanii! FELICITARI si MULTUMIRI !

Musafir

#9948

2014-01-10 11:00

.

Musafir

#9949

2014-01-10 11:00

Actiunea...nu capul plecat...!

Musafir

#9950

2014-01-10 11:00

ANTENA3 ESTE PURTATORUL NOSTRU DE CUVANT. APRECIEM SI ADMIRAM CURAJUL, PROFESIONALISMUL SI VERTICALITATEA CELOR CARE SLUJESC DREPTATEA SI ADEVARUL.