Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#9951

2014-01-10 11:00

Este vremea sa luam pozitie pentru tot raul care se petrece in aceasta tara. Ce este mai rau e faptul ca printre noi se afla misei care fac si mai mult rau. Sper ca toate acestea sa aiba acum sfarsit

Musafir

#9952

2014-01-10 11:00

Este f bine ca justitia a inceput sa functioneze si-au ajuns dupa gratii oameni corupti. Dar pare cel putin suspect ca printre ei nu se gasesc si fosti ministri ai guvernelor Boc-Ungureanu sau persoane apropiate presedintelui.

Musafir

#9953

2014-01-10 11:00

Doamne ajuta sa scapam mai repede de acest nenorocit,pana nu ne nenoroceste pe toti
UĂNU de ULIEŞ

#9954 Petitia antena 3

2014-01-10 11:00

Am semnat petitia si vreau sa precizez ca nu fac parte din nici un ,,tomberon politic”,dar observ ca Romania este condusa de o clasa politica a carei membri 80% sunt cu o pregatire indoielnica(cu diplome cumparate in ultimi 20 de ani),corupti,mincinosi,imbogatiti pe cai ilicite si aroganti.Ma intreb pe cine sa mai poti vota ca toti sunt la fel.Cetateni romani corecti si cu un nivel de cultura onorabil,sunt marginalizati si nu pot adera la nici un partid daca nu accepta ,,doctrina infecta” a acestuia,deci compromisul.


Musafir

#9955

2014-01-10 11:00

Semnez aceasta petitie cu gindul de bom scapa de aceasta dictatura sau de aceasta coruptie .Acest Presedinte este corupt el si clica lui .Doresc sa scapam de el .GOD BLESS AMERICA .

Musafir

#9956

2014-01-10 11:00

Nu inteleg DE CE, dupa un referendum cu rezultate FOARTE CLARE si, in urma desconspirarii rezultatelor recensamantului, Traian Basescu ramane in functia de Presedinte al Romaniei.
Oare, nu se poate face nimic in acest sens?

Musafir

#9957

2014-01-10 11:00

jos ciocoii

Musafir

#9958

2014-01-10 11:00

Abuzurile justitiei conduse si controlata de Basescu a atins un apogeu inimaginabil condamnari fara probe,dosare confectionate pe povesti nu pe probe,terorea si amenintarea basistilor asupra celor din USL a presei care indrazneste sa fie contra lui o dictatura mai odioasa decat a lui Ceausescu.

Musafir

#9959

2014-01-10 11:00

Sunt unul din cei 7.4 milioane

Musafir

#9960

2014-01-10 11:00

Peste 20-30 de ani, cand tara noastra va fi guvernata in adevaratul sens al cuvantului de vreo clasa politica normala, probabil la aceea vreme se va discuta la orele de istorie despre ce lasi si slabi au fost guvernantii din anii 2014, ca au ingenunchiat in semn de supunere in fata unor tari care au avut doar interese economice in Romania.Se va discuta la vremea respectiva, ca ne-au condus doar tradatori de tara, care au servit cu umilinta SUA, Germania etc, doar pentru a-si pastra scaunele .Speram pentru istorie ca ,peste 20-30 ani cei care vor conduce Romania,vor fi patriotisi vor lupta pentru interesul national, ca aceasta natiune ce mai ramane din ea sa mearga mai departe.

Musafir

#9961

2014-01-10 11:00

Nu pot decit sa va felicit pentru aceasta hotarire de arta intregii lumi adevarul pentru ce se intimpla in tara noastra!S-a termint cu marionetele minuite de la Cotroceni care au intoxicat Europa si America despre tara noastra, spunind neadevaruri despre ce este in tara noastra! Asa cum batrinii nostrii intelepti ne-au lasat o suma de proverbe ce arata mult adevar si dreptate , precum < minciuna are picioare scurte > !si eu consider ca a venit timpul ca intreaga lume sa cunoasca adevarul despre abuzurle din Romania , despre toate relele dn tara noastra! De aceea tin din tot sufletul meu sa va felicit pentru initiativa voastra, care sa schimbe definitiv < stampila falsa pusa pe tara noastra!> D-zeu sa ne ajute pentru ca adevarul sa fie restabilit !!!

Musafir

#9962

2014-01-10 11:00

vom trai bine numai atunci cand vom sta drep in picioare si nu cocosati in fata strainilor.Numai prin disparitia guvernatorului BASESCU VOM AVEA LINISTEA NECESARA

Musafir

#9963

2014-01-10 11:00

scapati tara de nemernici care nu au facut altceva decat sa fure neincetat. Lasati si copiii nostri sa le fie mandri ca sunt romani, ca noua cei care traim vremurile acestea ne este rusine de acest lucru si ne este mila de cei care au furat , s-au indestulat si tot isi mai cer in continuare drepturile. Pana unde vreti dragi guvernanti sa ne duceti? fie-va mila si de noi,,, cetateni care muncim si nu avem nici macar dreptul munca.

Musafir

#9964

2014-01-10 11:01

semnez aceasta petitie

Musafir

#9965

2014-01-10 11:01

INCREDIBIL, PANA UNDE A PUTUT SA AJUNGA ACEST PRESEDINTE (calusar)...DEMIS,A FACUT TARA DE RAS,PRIN MINCIUNA SI COMPORTAMENT. VA FI GREU DE REPARAT IMAGINEA INSTITUTIILOR, INSTITUTIEI PREZIDENTIALE SI A NEAMULUI ROMANESC.CE RESPECT POTI AVEA FATA DE PRESEDINTELE TAU, DACA TE ETICHETEAZA DUPA CHIPUL SI ASEMANAREA LUI,(ciumpalac, smenar, gaozar ordinar,)etc.MA ALATUR VOUA,SPERAND CA INSTITUTIILE TARILOR DEMOCRATE SA-SI REEVALUEZE IMAGINEA DESPRE NEAMUL MEU ROMANESC.MULTUMESC .
gabi

#9966

2014-01-10 11:01

poate afla si procurorii DNA cum "fraudam" noi semnaturile. Asteptam anchetele

Musafir

#9967

2014-01-10 11:01

va rugam nu ne mai furati. nu mai putem sa va sustinem.

Musafir

#9968

2014-01-10 11:01

"More power" to you Mihai Gidea and the rest of your team. ALL OF THEM. Don't EVER give up your day job !!!

ALL ROMANIAN PEOPLE and Voiculescu are very lucky to have you ALL.

Stelian Z.

Musafir

#9969

2014-01-10 11:01

sa speram ca odata si odata romania se va trezi pentru ca altfel nu se mai poate.sunt mindru de voi ca a-ti luat aceasta initiativa si ma alatur voua asa cum am facut si la vot deoarece nu mai rezist sa vad toate mutrele pdl-iste care ne-au calcat in picioare ca popor vreme de 5-6 ani sau chiar mai multi.doresc succes acestei petitii.

Musafir

#9970

2014-01-10 11:01

Cine are ochi sa vada si minte sa priceapa !

Musafir

#9971

2014-01-10 11:01

Salut tuturor românilor. Sunt un cetăţean al româniei care in anul 2004 pe atunci la vârstă de 16 ani, am fost nevoit sa iau o decizie care avea sa îmi schimbe drastic şi radical viitorul meu. Am plecat in străinătate cu gândul naiv ca îmi voi ajuta atât familia cât şi pe mine prin munca, repet prin munca întru stat care statul îşi. respectă cetăţeni prin legi si salarii care îţi pot permite o viaţa decentă. Toate acestea aduse mai sus mi sau realizat, dar cu un mare cost, si anume; copilăria sa rătăcit atunci când era mai frumoasă, şcoală pe care am întrerupt si îmi pare foarte rău, despărţirea de familie, prieteni, amici, si obiceiuri româneşti care acum o dată la un an sau chiar 2 ani mă întâlnesc. Povestea vieţii mele de fapt este mult mai complexă si mai lungă. Ca mine sunt mii de tinerii sau chiar milioanele, va las pe voi sa înţelegeţi a cui este in-totalitate vină! ! Felicitări iniţiativei antena3. Jos corupţia mai specific jos basescu!!!!!! Sus capul, trăiască democraţia!!! Vam pupat.

Musafir

#9972

2014-01-10 11:01

dumnezeu sa ajute si sa salveze ROMANIA

Musafir

#9973

2014-01-10 11:01

- "DESTEAPTA-TE ROMANE ! "

......S E P O A T E .....

Musafir

#9974 viitorul natiei

2014-01-10 11:01

Peste 20-30 de ani, cand tara noastra va fi guvernata in adevaratul sens al cuvantului de vreo clasa politica normala, probabil la aceea vreme se va discuta la orele de istorie despre ce lasi si slabi au fost guvernantii din anii 2014, ca au ingenunchiat in semn de supunere in fata unor tari care au avut doar interese economice in Romania.Se va discuta la vremea respectiva, ca ne-au condus doar tradatori de tara, care au servit cu umilinta SUA, Germania etc, doar pentru a-si pastra scaunele .Speram pentru istorie ca ,peste 20-30 ani cei care vor conduce Romania,vor fi patriotisi vor lupta pentru interesul national, ca aceasta natiune ce mai ramane din ea sa mearga mai depart

Musafir

#9975

2014-01-10 11:01

sper domnii americani sa-si faca timp sa citeasca aceasta petiti, eventual sa-si intrebe serviciile secrete despre porcariile d-lui basescu.