Abuzurile din Romania trec oceanul

silviu

/ #9945

2014-01-10 11:00

Va plangeti ca prostii, toata viata asta ati facut, v-ati plans. Cereti ajutorul statelor unite, in halu asta ati ajuns, de parca statele unite cinduce aceasta tara, nu cetatenii ei, de parca statele unite ne-au facut bine, dar sa fim sinceri mai mult ne-a luat decat ne-a dat, ne-a luat bani, ne-a luat vietile unor cetateni onesti, iar acum o sa ne ia si demnitate, de parca noi am fi un popor inapt trebuie sa cerem ajutorul alora pentru a ne curata cacatul din ograda. Va plangeti de Basescu si oamenii lui, ii pupati in cur pe USL-isti iar in tot acest timp astia isi fac jocul. Nu vedeti totul clar, v-ati pus pe unu si v-ati facut o prioritate din a va lua de el la orice pas, nu spun ca Basescu e bun, pt ca nu e, dar sa fim sinceri toti pana la el au facut acelasi cacat, adica nimic si ceea ce e mai periculos e ce o sa fie dupa el o sa fie si mai rau, nu au facut nimic din ce au promis si nici nu o sa faca vreodata. Nimeni nu a facut, va chinuiti sa rapuneti pe unul ( si cred ca aici e mai mult vb de orgoliul vostru al Antena 3 ) ca sa puneti in loc un rau si mai mare sau in cel mai bun caz un rau egal cu raul actual. Va plangeti de abuzurile facute de Basescu, am fost in campaniile unor USL-isti si ei fac abuzuri si inca foarte multe ( credeti ca unii care nu duc o lupta dreapta in alegeri o sa duca o lupta dreapta pe perioada mandatului ). Basescu si-a pus oamenii peste tot in functii cat mai bune, poi nu stiu cum sa va spun dar toti fac asta, toti au facut asta. Ca USL sa fie la putere sa ne arate ca merita asta, nu sa le dam noi mandate pe tava. Oricum situatia in Romania nu se va scimba prea curand atata timp cat toti cei de acolo sunt comunisti, s-au nascut in comunism si cu asta au ramas toti. Eu unu nu am putere sa fac ceva, tot ce pot sa fac este sa ies in strada, dar voi de acolo care aveti putere puteti face ceva, dar nu o faceti niciodata nimic. O sa dati jos pe Basescu si o sa disttrugeti televiziunile Basiste, dar in schimb o sa puneti USL-ul la putere si o sa mai ramaneti voi, televiziunile USL-iste. V-am urmarit, ma uit la Antena 3 si spun ca voi nu vreti binele nostru, voi vreti binele vostru, al USL-ului si mai vreti sa il dati jos pe Basescu, dar asta nu inseamna mai bine pentru noi atata timp cat vin alti la fel in locul lui. Asa cum pe celelalte canale este Bianca, Cristea si Victor asa pe Antena 3 este raul pe care in face Basescu, dar nu vad nimic despre binele pe care il poate face altii, pt ca nu poate nimeni sa face nimic. Sincer va spun o sa semnez petitia asta nenorocita, dar stiu ca nu va fi prea curand mai bine.